Mobile menu

Słownik angielski PWN on-line czy warto?
Thread poster: iseult

iseult  Identity Verified
United States
Local time: 17:03
English to Polish
+ ...
Jul 12, 2008

PWN ma na swojej stronie dostęp odpłatny do wielkiego słownika PL-E E-PL. Zastanawiam się czy ten słownik ma większą bazę niż inne dostępne na rynku słowniki np PWN-Oxford. Czy może jest cały czas rozbudowywany jak np. Merriam-Webster?
Czy ktoś z Państwa zna ten słownik i mógłby podzielić się swoją opinią? Interesuje mnie również strona techniczna. Czy słownik nie zawiesza się itp.

Z góry dziękuję!
izolda

Direct link Reply with quote

Roman Kozierkiewicz  Identity Verified
Local time: 23:03
English to Polish
+ ...
Słownik PWN-Oxford on line Jul 12, 2008

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że wersja słownika PWN-Oxford on line jest identyczna z wersja papierową, do której była dołączana płyta. Ale postaram się sprawdzić w PWN, z którym nawiązałem współpracę (tak na marginesie zweryfikowałem część haseł z ekonomii i finansów do nowego wydania), ale dziś jest sobota, więc proszę poczekac do poniedziałku.

Pozdrawiam
Roman Kozierkiewicz

iseult  Identity Verified
United States
Local time: 17:03
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Dziękuję! Jul 14, 2008

Panie Romanie dziękuję jeszcze raz za informację.

Państwu tylko przakażę, że wygląda na to, iż nie warto odpłatnie korzystać ze słownika on-line, ponieważ słownik z CD ma większy zasób słownictwa.
Być może, jednak, PWN pomyśli o czymś takim w przyszłości, kto wie. To chyba byłoby bardzo pomocne narzędzie taki ciągle rozbudowywany słownik, którego wiarygodność potwierdzaliby fachowcy.
Oczywiście mamy Proz, ale w mojej pracy (tłumaczenie przez telefon) potrzebny jest szybki słownik.

Pozdrawiam z upalnej Filadelfii.

[Edited at 2008-07-14 15:54]

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Słownik angielski PWN on-line czy warto?

Advanced search

Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »
PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs