https://www.proz.com/forum/polish/110290-przygotowania_do_konferencji_rynek_t%C5%82umacze%C5%84_i_lokalizacji_w_polsce_2009.html

Pages in topic:   [1 2 3 4 5 6] >
Przygotowania do konferencji "Rynek tłumaczeń i lokalizacji w Polsce, 2009"
Thread poster: Agenor Hofmann-Delbor
Agenor Hofmann-Delbor
Agenor Hofmann-Delbor  Identity Verified
Local time: 13:35
English to Polish
Jul 16, 2008

Niniejszym rozpoczynamy przygotowania do drugiej edycji . Zanim jednak przejdziemy do konkretów - czy uważacie, że termin marcowy będzie i tym razem odpowiedni?

EDIT: usunąłem dokładną datę z przyczyn, o których poniżej...

[Edited at 2008-07-16 09:51]


 
Maciej Andrzejczak
Maciej Andrzejczak  Identity Verified
Poland
Local time: 13:35
Member
English to Polish
+ ...
Wiosna jak najbardziej Jul 16, 2008

Agenor, raz ten termin IMHO się sprawdził. Czemu nie miałoby być podobnie w 2009?

Pozdrawiam
MA


 
Michał Szcześniewski
Michał Szcześniewski  Identity Verified
Poland
Local time: 13:35
English to Polish
+ ...
popieram termin Jul 16, 2008

Moim zdaniem termin bardzo dobry. Już sobie rezerwuję;)

Michał


 
Piotr Rypalski
Piotr Rypalski  Identity Verified
Poland
Local time: 13:35
English to Polish
+ ...
marzec jest ok Jul 16, 2008

Na pewno będzie dobrze. A może nawet lepiej niż w zeszłym roku?

pozdrawiam i do zobaczenia,
Piotr


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 13:35
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Zarezerwowany Jul 16, 2008

z nadzieją, że się uda

 
Agenor Hofmann-Delbor
Agenor Hofmann-Delbor  Identity Verified
Local time: 13:35
English to Polish
TOPIC STARTER
Poczekajcie z rezerwowaniem terminu do jutra Jul 16, 2008

Cieszy mnie pozytywny odzew, ale mam prośbę - poczekajcie jeszcze kilka dni z rezerwowaniem terminu. Niestety okazało się, że w tym samym miejscu co ostatnio (jakby nie patrzeć idealnie się sprawdzającym na potrzeby tej konferencji) ten termin akurat mają zajęty, czekam na informację o innych "okolicznych". Przepraszam za kłopot, mam nadzieję, że jutro będę mógł podać ostateczną datę (prawdopodobnie +/- jeden weekend od podanego wcześniej).

 
Tomasz Poplawski
Tomasz Poplawski  Identity Verified
Local time: 06:35
Member (2007)
English to Polish
+ ...
Sprawdziło się? Jul 16, 2008

Ale czy to miejsce faktycznie sprawdziło się, jeżeli tyle osób zostało odesłanych z kwitkiem z powodu braku miejsca?

 
Agenor Hofmann-Delbor
Agenor Hofmann-Delbor  Identity Verified
Local time: 13:35
English to Polish
TOPIC STARTER
Kwitki Jul 16, 2008

Tomasz Poplawski wrote:

Ale czy to miejsce faktycznie sprawdziło się, jeżeli tyle osób zostało odesłanych z kwitkiem z powodu braku miejsca?


To chyba przesada, na tzw. liście rezerwowej było 30 osób i jeśli mnie pamięć nie myli (nie zajmowałem się tym) wszystkie weszły na konferencje, bo część osób z listy podstawowej zrezygnowała w ostatniej chwili. Każda sala będzie mieć limity, to rzecz naturalna, tutaj mieliśmy trzy sale 200, 80 i 40 osób, co odpowiadało liczbie zainteresowanych konferencją, poziom wyżej są już tylko sale na 400 osób. Największym plusem tamtej lokalizacji był obszerny hol, który na pewno wspomagał "networking". Oczywiście jak ktoś zna lepsze miejsce to przecież możemy się nad tym zastanowić, przecież nie chodzi o zamykanie przed kimkolwiek drzwi, a wręcz przeciwnie.


 
Maciej Andrzejczak
Maciej Andrzejczak  Identity Verified
Poland
Local time: 13:35
Member
English to Polish
+ ...
miejsce konferencji Jul 17, 2008

Agenor,

Nie negując faktu, że miejsce się sprawdziło, a hall zdecydowanie sprzyjał networkingowi - moje zdanie w dyskusji :

Każda konferencja oprócz walorów merytorycznych ma też walor "wyjazdowy" w sensie nowej destynacji:) A więc może rozważyć organizację konferencji w królewskim Krakowie tudzież pięknym Gdańsku lub Wrocławiu?

To miejsce warszawskie konferencyjnie jest ok, ale np. od strony pubów i wspólnego wyjścia na pogaduchy by�
... See more
Agenor,

Nie negując faktu, że miejsce się sprawdziło, a hall zdecydowanie sprzyjał networkingowi - moje zdanie w dyskusji :

Każda konferencja oprócz walorów merytorycznych ma też walor "wyjazdowy" w sensie nowej destynacji:) A więc może rozważyć organizację konferencji w królewskim Krakowie tudzież pięknym Gdańsku lub Wrocławiu?

To miejsce warszawskie konferencyjnie jest ok, ale np. od strony pubów i wspólnego wyjścia na pogaduchy było kiepskie.

Pozdrawiam i proszę nie odbierać mnie jako "wujka - dobra rada".

MA
Collapse


 
Agenor Hofmann-Delbor
Agenor Hofmann-Delbor  Identity Verified
Local time: 13:35
English to Polish
TOPIC STARTER
Dla nas i tak każde miasto to wyjazd :) Jul 17, 2008

Maciej Andrzejczak wrote:
A więc może rozważyć organizację konferencji w królewskim Krakowie tudzież pięknym Gdańsku lub Wrocławiu?
MA


Z mojego "szczecińskiego" punktu widzenia dowolne miasto to wyjazd i tak, więc w zasadzie nie ma najmniejszych problemów, aby wybrać inne miasto
Trzeba jednak spojrzeć na to też od strony frekwencji - niewątpliwie Warszawa od strony organizacji takich imprez daje szansę na większą frekwencję. Drugi pod tym względem jest Kraków. W kwestii wyjazdowej trzeba zwrócić uwagę, że na konferencji było całkiem sporo studentów/początkujących i nie chciałbym, aby ta konferencja nagle stała się mniej przystępna dla osób bez Astona Martina DB9 w garażu Z drugiej strony są miasta, gdzie studentów jest miliard (Zielona Góra, Bydgoszcz, Szczecin, Lublin), a w których organizowanie konferencji raczej mija się z celem ze względu na uciążliwy dojazd. Warszawa ma w zasadzie jedyny plus - dojazd do niej z różnych końców Polski trwa mniej więcej tyle samo.

Jak ktoś ma jakieś konkretne pomysły, to wszystko można przedyskutować - grunt, żeby było kilka sporych sal, nagłośnienie, ekrany, hol i catering.





[Edited at 2008-07-17 09:19]


 
Grzegorz Gryc
Grzegorz Gryc  Identity Verified
Local time: 13:35
French to Polish
+ ...
Kici, kici... Aug 10, 2008

Hej

Agenor Hofmann-Delbor wrote:


Jak ktoś ma jakieś konkretne pomysły, to wszystko można przedyskutować - grunt, żeby było kilka sporych sal, nagłośnienie, ekrany, hol i catering.

[/quote]

Ja organizacyjnie jestem cienki jak ogon węża, ale chętnie coś powiem o skakaniu z kota na kota, w języku difolt "CAT hopping"

Zdrówkot
GG


 
Agenor Hofmann-Delbor
Agenor Hofmann-Delbor  Identity Verified
Local time: 13:35
English to Polish
TOPIC STARTER
Świetny pomysł Aug 11, 2008

Grzegorz Gryc wrote:
Ja organizacyjnie jestem cienki jak ogon węża, ale chętnie coś powiem o skakaniu z kota na kota, w języku difolt "CAT hopping"
Zdrówkot
GG


Bardzo dobry pomysł - zapisuję do "programu obowiązkowego".


 
Szymon Metkowski
Szymon Metkowski  Identity Verified
Poland
Local time: 13:35
German to Polish
+ ...
A czemu nie Szczecin? Aug 14, 2008

Skoro jesteście ze Szczecina, to czemu tam nie zorganizujecie konferencji?

 
Agenor Hofmann-Delbor
Agenor Hofmann-Delbor  Identity Verified
Local time: 13:35
English to Polish
TOPIC STARTER
Frekwencja Aug 14, 2008

Szymon Metkowski wrote:

Skoro jesteście ze Szczecina, to czemu tam nie zorganizujecie konferencji?


Na pewno byłoby nam najłatwiej, ale obawiałbym się o frekwencję. W marcu do Warszawy przyjechało naprawdę sporo osób z różnych miast, dojazd do Szczecina nie jest dobry. Ja się w żadnym wypadku nie upieram na Warszawę, po prostu chcę pogodzić dwie sprawy: dojazd i frekwencję. Każdy pomysł jest cenny na tym etapie.


 
Szymon Metkowski
Szymon Metkowski  Identity Verified
Poland
Local time: 13:35
German to Polish
+ ...
Do Krakowa czy Wrocławia też nie jest najłatwiej Aug 14, 2008

Mi jest łatwo mówić bo z Poznania mam wszędzie względnie blisko. Ale z drugiej strony Szczecin nie jest tak tragiczny komunikacyjnie. Z Krakowa i Wrocławia Autostradą przez Niemcy ...

Ale tak szczerze: gdziekolwiek byś nie zrobił to ktoś będzie miał daleko. Warszawa nie jest pod tym względem wyjątkiem. Taki urok naszego kraju, że trzeba wliczyć te pół dnia dojazdu. Jeżeli program będzie Ciekawy, t
... See more
Mi jest łatwo mówić bo z Poznania mam wszędzie względnie blisko. Ale z drugiej strony Szczecin nie jest tak tragiczny komunikacyjnie. Z Krakowa i Wrocławia Autostradą przez Niemcy ...

Ale tak szczerze: gdziekolwiek byś nie zrobił to ktoś będzie miał daleko. Warszawa nie jest pod tym względem wyjątkiem. Taki urok naszego kraju, że trzeba wliczyć te pół dnia dojazdu. Jeżeli program będzie Ciekawy, to chętni zawsze się znajdą.

Przychylam się do zdania Macieja, że warto zadbać o dobre knajpki w okolicy. Nie od dziś wiadomo, że główna część tych konferencji odbywa się poza salami wykładowymi.
Collapse


 
Pages in topic:   [1 2 3 4 5 6] >


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Przygotowania do konferencji "Rynek tłumaczeń i lokalizacji w Polsce, 2009"






Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »