Kościuszko na CD: braki
Thread poster: Marek Daroszewski (MrMarDar)
Marek Daroszewski (MrMarDar)
Marek Daroszewski (MrMarDar)  Identity Verified
Local time: 06:56
English to Polish
+ ...
Sep 22, 2008

Dzisiaj zwróciłem uwagę, że wesja słownika kościuszkowskiego na CD, którą posiadam, w kierunku polsko-angielskim nie ma przetłumaczonej końcówki słownika, a konkretnie, ostatnim przetłumaczonym hasłem jest 'życie', wszsytko później - życiodajny, życiorys, życiowo, życzliwość.... jest pominięte, a w okienku na tłumaczenie pojawia się tekst * brak tłumaczenia * (przed życiem pominięte jest jeszcze życica i żwacz).

Wiedziałem, że w wersji angielskiej p
... See more
Dzisiaj zwróciłem uwagę, że wesja słownika kościuszkowskiego na CD, którą posiadam, w kierunku polsko-angielskim nie ma przetłumaczonej końcówki słownika, a konkretnie, ostatnim przetłumaczonym hasłem jest 'życie', wszsytko później - życiodajny, życiorys, życiowo, życzliwość.... jest pominięte, a w okienku na tłumaczenie pojawia się tekst * brak tłumaczenia * (przed życiem pominięte jest jeszcze życica i żwacz).

Wiedziałem, że w wersji angielskiej pominięte zostało hasło 'charge' (nie występuje nawet na liście haseł) - ale do tego wydawca się przynajmniej przyznaje. Natomiast nie spotkałem się nigdzie o tym, że końcówka polsko-angielska po prostu nie istnieje (pomimo istnienia listy haseł).

Moim zdaniem jest to istotna wada tegoż słownika (skądinąd bardzo dobrego). Czy mogę prosić osoby dysponujące tymże słownikiem o sprawdzenie, czy to tylko ja mam trefną płytkę, czy jest to problem powszechny?

Również, czy komukolwiek wiadomo jest o aktualizacji, którą można zdobyć, która usuwa powyższe błędy? Albo przynajmniej jeden z nich?

Pozdrawiam,
Marek
Collapse


 
ZenonStyczyrz
ZenonStyczyrz
Local time: 06:56
English to Polish
+ ...
U mnie jest w porządku Sep 22, 2008

Zenon Styczyrz

 
Magda Dziadosz
Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 06:56
Member (2004)
English to Polish
+ ...
U mnie jest wszystko Sep 22, 2008

Hej,
Na mojej płycie są hasła "po życiu" - życiodajny, życiorys, itd. ostatnim hasłem jest żyzny, jest też życica i żwacz. Wygląda na to, że dostałeś wybrakowaną płytę - myślę, że powinieneś ją reklamować.

Charge rzeczywiście nie ma!

Słownik rzeczywiście dobry, ale ta płyta to jedno wielkie nieszczęście słabo działa, trudno się otwiera, w ogóle robi różne nieprzyj
... See more
Hej,
Na mojej płycie są hasła "po życiu" - życiodajny, życiorys, itd. ostatnim hasłem jest żyzny, jest też życica i żwacz. Wygląda na to, że dostałeś wybrakowaną płytę - myślę, że powinieneś ją reklamować.

Charge rzeczywiście nie ma!

Słownik rzeczywiście dobry, ale ta płyta to jedno wielkie nieszczęście słabo działa, trudno się otwiera, w ogóle robi różne nieprzyjemne numery. Przydałaby się aktualizacja.

Magda
Collapse


 
ZenonStyczyrz
ZenonStyczyrz
Local time: 06:56
English to Polish
+ ...
szybsze działanie Sep 22, 2008

można np. zrobić obraz płyty, zainstalować odpowiedni program np. Alcohol 120%, aby utworzyć wirtualny napęd CD i na tym napędzie zamontować ten obraz. Wtedy program działa znacznie szybciej i nie wymaga płyty CD w nośniku.

 
Marek Daroszewski (MrMarDar)
Marek Daroszewski (MrMarDar)  Identity Verified
Local time: 06:56
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
dziwować się, dziwować! Sep 22, 2008

Magdo, Zenonie,
dziękuję bardzo za sprawdzenie.
Widać coś u mnie szwankuje. Będę musiał przeinstalować i zobaczymy, czy pomoże.

Słownik pod względem merytorycznym jest bardzo dobry. Natomiast oprogramowanie służące do jego obsługi jest przedpotopowe (wyszukiwanie na poziomie bardzo, bardzo prymitywnym). Widać, że wydawnictwo przede wszystkim chciało zrobić dobry słownik książkowy, a wersja elektroniczna jest tylko wymuszonym dodatkiem. Ale jest, i
... See more
Magdo, Zenonie,
dziękuję bardzo za sprawdzenie.
Widać coś u mnie szwankuje. Będę musiał przeinstalować i zobaczymy, czy pomoże.

Słownik pod względem merytorycznym jest bardzo dobry. Natomiast oprogramowanie służące do jego obsługi jest przedpotopowe (wyszukiwanie na poziomie bardzo, bardzo prymitywnym). Widać, że wydawnictwo przede wszystkim chciało zrobić dobry słownik książkowy, a wersja elektroniczna jest tylko wymuszonym dodatkiem. Ale jest, i to się liczy!

Nie wiem co to znaczy 'słabo działa' - u mnie wolno się uruchamia i wyłącza, ale pracuje stabilnie (Vista, Centrino-Duo, 1,5 GB RAM). Na szczęście można ją podpiąć pod wirtualny napęd, więc nie ma problemu z zajętą stacją. Można dodawać własne hasła.

Pozdrawiam,
M.
Collapse


 
Daniel Dąbrowski
Daniel Dąbrowski  Identity Verified
Poland
Local time: 06:56
English to Polish
+ ...
Korzystanie... Sep 22, 2008

..to przyjemność

Ja mam płytkę na dysku wirtualnym, który otwieram za pomocą programu Alcohol 52%, wszystko działa cacy, żadnych problemów i również mam hasła po życie.

Charge pominęli niestety!


 
Magdalena Szewciów
Magdalena Szewciów  Identity Verified
Poland
Local time: 06:56
English to Polish
+ ...
:) Sep 22, 2008

U mnie też w porządku... dziwne to wszystko.

 
Stanislaw Czech, MCIL CL
Stanislaw Czech, MCIL CL  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 05:56
Member (2006)
English to Polish
+ ...
SITE LOCALIZER
U mnie w porządku Sep 22, 2008

chociaż charge brakuje.
Co do odpalania słownika z kompa jest prostsza opcja - kopiuje się zawartość CD do wybranego katalogu albo nawet na pendrive i odpala bez instalacji - rewelacyjne kiedy pracuje się na cudzym komputerze

Pozdrawiam


 
ZenonStyczyrz
ZenonStyczyrz
Local time: 06:56
English to Polish
+ ...
Kościuszko ma zabezpieczenia Sep 22, 2008

Safedisc 2.9 jeśli dobrze pamiętam. W moim przypadku jedyną opcją był właściwie zrobiony obraz płyty

 
Evonymus (Ewa Kazmierczak)
Evonymus (Ewa Kazmierczak)  Identity Verified
Poland
Local time: 06:56
Member (2010)
English to Polish
+ ...
a PWN Oxford Sep 22, 2008

ma w prawdzie charge, ale nie ma np. słówek 'dane' czy 'morfologia' Przynajmniej w mojej wersji.
pozdrawiam, Efka


 
PAS
PAS  Identity Verified
Local time: 06:56
Polish to English
+ ...
PWN-Ox Sep 23, 2008

"Dane" są, ale pod "dany".
"Morfologii" faktycznie nie ma.

W nowym PWN-Ox też można dodawać hasła. Używam go niezbyt często, więc nie mam powodu do narzekania na system wyszukiwania.
Natomiast stosunkowo przyjazne jest dodawanie haseł jest w Leksykonii 7 - importuje się tabelkę Worda albo Excela i jest. Mniej wygodne jest zmienianie domyślnego słownika dodawania nowych haseł.

P.


 
Letra
Letra  Identity Verified
Poland
Local time: 06:56
English to Polish
+ ...
A po co... Sep 24, 2008

...trzymać w napędzie płytkę CD? U mnie działa bez płytki. Nie wiem, czy przy instalacji trzeba było coś zaznaczyć - w każdym razie wszystko śmiga, że hej.

A co do wersji elektronicznej, to wiem od wydawcy, że chyba w październiku będzie dostępna w indywidualnej sprzedaży zaktualizowana wersja elektroniczna. Pytanie, co poprawią i za ile...


 
Piotr Rypalski
Piotr Rypalski  Identity Verified
Poland
Local time: 06:56
English to Polish
+ ...
U mnie też działa ok Sep 24, 2008

Bez płytki, tylko raz na jakiś czas prosi o wprowadzenie nr licencyjnego, ale wystarczy kliknąć Anuluj i więcej się nie dopomina. Płytka jest całkowicie legalna.

Rzeczywiście, jedyna wada, to trochę wolne zamykanie się programu. Braku haseł nie sprawdzałem, ale z ciekawości zajrzę.

pozdrawiam,
P.


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Kościuszko na CD: braki






Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »