https://www.proz.com/forum/polish/116419-repertorium_t%C5%82umacza_przysi%C4%99g%C5%82ego.html

repertorium tłumacza przysięgłego
Thread poster: Janina Nowrot
Janina Nowrot
Janina Nowrot
Local time: 19:08
Russian to Polish
+ ...
Sep 25, 2008

Mam pytanie - jakie repertorium tłumacza przysięgłego, w wersji elektronicznej, warto kupić? Które sprawdza się najlepiej?

 
Ryszard Jahn
Ryszard Jahn
Local time: 19:08
German to Polish
+ ...
:-))))) Sep 25, 2008

a konkretnie o którym mówisz?

Generalnie wersja elektroniczna jest wygodna i znacznie przyspiesza pracę.
Niestety są te programy zwykle mało z czymkolwiek kompatybilne i wiążesz się z danym dostawcą
Jedyny kłopot to przekładnie rep. do kontroli w wersji elektronicznej. Jeżeli #kontrolujący# urzędnik - a robią to regularnie, bo mają taki obowiązek - nie zaakceptuje ci wersji np. przyniesio
... See more
a konkretnie o którym mówisz?

Generalnie wersja elektroniczna jest wygodna i znacznie przyspiesza pracę.
Niestety są te programy zwykle mało z czymkolwiek kompatybilne i wiążesz się z danym dostawcą
Jedyny kłopot to przekładnie rep. do kontroli w wersji elektronicznej. Jeżeli #kontrolujący# urzędnik - a robią to regularnie, bo mają taki obowiązek - nie zaakceptuje ci wersji np. przyniesionej w laptopie, to musisz wydrukować ..... ileś am stron, i to w dziwnym formacie....
Trzeba też dbać o kopie zapasowe.
Plus taki, że jak program jest nieco lepiej napisany, to możesz korzystać z z tej samej bazy danych do wystawienia rachunków/faktur.
Możesz też sama skonstruować arkusz Excela i też wystarczy.

r.
Collapse


 
Magdalena Szewciów
Magdalena Szewciów  Identity Verified
Poland
Local time: 19:08
English to Polish
+ ...
:) Sep 26, 2008

Janina Nowrot wrote:

Mam pytanie - jakie repertorium tłumacza przysięgłego, w wersji elektronicznej, warto kupić? Które sprawdza się najlepiej?


Na pewno warto, o czym już napisał mój przedmówca, ale żeby stwierdzić, które najlepiej się sprawdza musiałabym sprawdzić wszystkie, a używam od 3 lat jednego.

rjz wrote:
Niestety są te programy zwykle mało z czymkolwiek kompatybilne i wiążesz się z danym dostawcą
(ciach) ileś am stron, i to w dziwnym formacie....
(ciach


Nie bardzo rozumiem tę sprawę kompatybilności. Archiwum mogę wydrukować do PDF-a albo wydrukować na drukarce. Ów dziwny format to nic innego jak odzwierciedlenie formatu normalnego, książeczkowego repertorium.

Poza tym, mój dostawca wcale nie wymaga ode mnie wiązania się z nim - owszem, tylko przez rok od zakupu mam za darmo aktualizacje, ale sama licencja jest udzielana bezterminowo.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w poszukiwaniach.


 
Lucyna Lopez Saez
Lucyna Lopez Saez  Identity Verified
Poland
Local time: 19:08
Member (2007)
Polish to French
+ ...
Jakie repertorium? Sep 26, 2008

Przede wszystkim ściągnęłabym sobie kilka demo i popróbowała np. przez tydzień. Decyzję trzeba podjać samodzielnie bo wiadomo "de gustibus" etc.
Pozdrawiam
LA


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

repertorium tłumacza przysięgłego






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »