Mobile menu

UMOWA O DZIEŁO
Thread poster: Leoo
Leoo
Poland
Local time: 04:50
German to Polish
Sep 26, 2008

Witam bardziej doświadczonych,


tym razem chciałem zwrócić się do was z prośbą o przesłanie jakiegos linku, lub bezporednio na maila wzoru dokumentu umowy o dzieło. Choć tłumaczę juz od pewnego czasu, nie potrzebowałem tego typu dok., gdyż wiekszośc tłumaczeń wykonuje w pracy co nalezy do mojego zakresu obowiązków (oprócz innych zadań).

Po przykrych doświadczeniach z pewnym BT , nie będę już wystawiał się na łaskę i niełaskę pewnej osoby, która nie odbiera telefonów i nie raczy nawet podać choćby przyblizonego terminun płatności (nie ma sensu tego opisywać, bo sam jestem sobie winien).

Wiem, że takich umów w internecie jest dużo ( i mozna je sporządzić lub przerobić samemu), ale chodzi mi własnie o precyzyjną umowę, gdzie zawarte są wszystkie niezbędne dane) / (nie prowadzę działalności) i na podstawie, której można dochodzic swoich praw w razie W

1.z tego co wiem istnieją 2 mozliwości: odprowadzam sam podatek (wtedy dostaję kwotę brutto)
2.podatek odprowadza zleceniodawca (otrzymuje kwotę netto pomniejszona o ten podatek)

----------------------------------------------------------------------
I jeszcze jedno pytanie: jak u was wyglądaja terminy płatności i jak to jest uregulowane (ilość dni od daty oddania zlecenia), bo chyba zapis w stylu: po otrzymaniu płatności przez zleceniodawcę końcowego (czyli firma dla której pracuje przykładowe biuro tłumaczeń), chyba budzi wątpliwości (można wtedy czekać w nieskończoność).

Niedawno dzwoniłem do takiego BR tłumaczeń i dowiedziałem się, ze z terminami płatności są "różnie" i to zależy w głównej mierze od tego kiedy zapłaci klient końcowy, ha! Clever!


Pozdrawiam
Kuba


Direct link Reply with quote
 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

UMOWA O DZIEŁO

Advanced search


LSP.expert
You’re a freelance translator? LSP.expert helps you manage your daily translation jobs. It’s easy, fast and secure.

How about you start tracking translation jobs and sending invoices in minutes? You can also manage your clients and generate reports about your business activities. So you always keep a clear view on your planning, AND you get a free 30 day trial period!

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs