Mobile menu

Brak funkcji Scroll Lock w Wordzie
Thread poster: maczopikczo

maczopikczo
Local time: 13:36
English to Polish
Oct 26, 2008

Witam,
wiele lat temu (w latach dziewięćdziesiątych), kiedy wcisnęło się klawisz "Scroll Lock" w Wordzie (i innych programach do edycji tekstu), to efekt był taki, że blokowała się "pionowa pozycja" kursora w tekście. To znaczy, że kursor zostawał cały czas na tej samej wysokości na monitorze, a tekst przesuwał się do góry w miarę pisania. Można było wcisnąć klawisze - strzałki - Up albo Down (albo Enter), a wtedy tekst podnosił się albo obniżał o jedną linijkę, czyli odwrotnie niż jest teraz, że tekst zostaje nieruchomy, a kursor się rusza w górę lub w dół po wciśnięciu strzałki.

Efekt trochę przypominał pisanie na maszynie - tekst, który aktualnie był "wystukiwany", zawsze znajdował się na jednym poziomie, a "papier" się przesuwał do góry. Bardzo mi brakuje tej funkcji, bo wolę mieć tekst zawsze w tym samym miejscu (w jednej z górnych linijek), zamiast co chwila operować myszką na Scroll Barze albo szukać kursora po całym monitorze, ewentualnie na samym dole (bo muszę widzieć to, co jest poniżej). Byłbym szczęśliwy, gdyby udało mi się znaleźć makro albo inny sposób na przywrócenie tej starej funkcji Scroll Locka albo zastąpienie jej czymś podobnym.

Ostatecznie mógłbym nawet zmienić program do edycji tekstu, gdyby nowy oferował taką możliwość, ale wolałbym pozostać przy Wordzie.

Czy ktoś ma pomysł, jak to zrobić?
Z góry dziękuję.


Direct link Reply with quote
 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Brak funkcji Scroll Lock w Wordzie

Advanced search


Across v6.3
Translation Toolkit and Sales Potential under One Roof

Apart from features that enable you to translate more efficiently, the new Across Translator Edition v6.3 comprises your crossMarket membership. The new online network for Across users assists you in exploring new sales potential and generating revenue.

More info »
PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs