Mobile menu

Arbitraż DE-PL HH-Sicherung
Thread poster: Crannmer

Crannmer
Local time: 00:47
German to Polish
+ ...
Oct 28, 2008

Obecny wpis w glosariuszu:

HH-Sicherung = Bezpiecznik wysokonapięciowy o dużej mocy

Jak już napisałem w mojej odpowiedzi, HH-Sicherung nie oznacza dowolnego bezpiecznika wysokonapięciowego, lecz konkretny typoszereg bezpieczników __średnionapięciowych__, opisanych w normie DIN 43625.

(wg normy maksymalne napięcie znamionowe dla bezpiecznikow typu HH wynosi 36 kV. 36 kV jest napięciem __średnim__. Napięcia __wysokie__ to napięcia _powyżej_60 kV_)

Które to bezpieczniki w zależności od nominalnego napięcia i prądu wyzwalania maja konkretne określone norma rozmiary, powierzchnie kontaktowe i inne właściwości elektryczne. I które w polskich materiałach nazywa się bezpiecznikami typu HH.

Podobnie jest z NH-Sicherungen, które nie są dowolnymi bezpiecznikami niskonapięciowymi, lecz bezpiecznikami typu NH, o określonych normą wymiarach i właściwościach.

MfG

C.

Direct link Reply with quote

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 00:47
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Przychylam się do argumentacji :) Oct 28, 2008

Choć nie jestem elektrykiem.
Niemniej jednak już wielokrotnie korzystałem z Twojej wiedzy w tym zakresie...
Czekam na następny głos i zmienię wpis.

Direct link Reply with quote

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Arbitraż DE-PL HH-Sicherung

Advanced search

PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs