tlumaczenie tekstu z planami w autocadzie
Thread poster: Anna Starzec

Anna Starzec  Identity Verified
Spain
Local time: 15:07
Spanish to Polish
+ ...
Nov 13, 2008

Witam. Mam pytanie dotyczace tlumaczenia tekstów tecznicznych z planami w autocadzie. Nigdy nie robilam tego typu tlumaczen i nie wiem co mam odpowiedziec zleceniodawcy. Czy tlumaczenia tekstu ktory znajduje sie w autocadzie mozna dokonywac bezposrednio czy tez najpierw w wordzie potem wklejac. Czy musze miec zainstalowany ten program na moim komputerze? Moze pytania sa troche glupie, ale jeszcze nie zetknelam sie z takim tlumaczeniem, wiec nie mam zupelnie w tym doswiadczenia. Jest to tlumaczenie z hiszpanskiego na polski.
dzieki za wszelkie odpowiedzi

Direct link Reply with quote

Andrzej Lejman  Identity Verified
German to Polish
+ ...
Są programiki do wyciągania tekstu z Autocada Nov 13, 2008

Można je znaleźć tu:

http://www.a9tech.com

Niestety, trzeba to robić "na piechotę", tzn. edytować pole po polu.

Być może jest inna metoda; ja znam akurat tylko tę.

Ja za tę dłubaninę liczyłem podwójną stawkę za słowo.

A.

Anna Michlik  Identity Verified
Poland
Spanish to Polish
+ ...
Volo View Express Nov 13, 2008

Ja swego czasu używałam programu Volo View Express, który otwiera cady, można w nich dokonywać zmian i zapisywać pliki w formacie rml. Dopisywałam mój tekst obok oryginalnego w innym kolorze, z tym że jest to trochę amatorszczyzna i dłubanina. Akurat w moim przypadku wystarczyło. Oczywiście była to praca po jednym polu.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

tlumaczenie tekstu z planami w autocadzie

Advanced search

CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »
WordFinder
The words you want Anywhere, Anytime

WordFinder is the market's fastest and easiest way of finding the right word, term, translation or synonym in one or more dictionaries. In our assortment you can choose among more than 120 dictionaries in 15 languages from leading publishers.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums