Mobile menu

szukam słowników na cd/Romie
Thread poster: Eva Stoppa

Eva Stoppa  Identity Verified
Germany
Local time: 07:26
Member (2009)
English to German
+ ...
Dec 4, 2008

Dzień dobry forum,

od pewnego czasu poszukuję słowników na cd/romie Polsko/Niemieckich i Niemiecko/Polskich. Chodzi mi przedewszystkim o słowniki z dziedziny ekonomii. Ale też o słowniki wiedzy powszechnej. Czy może wie ktoś z grupy gdzie są one do nabycia? Mam słowniki z Lexlandu i są one też bardzo użytne ale brakuje mi jeszcze słowników z dziedziny ekonomii. Takich słowników Lexland nie miał.

Dziękuję bardzo za pomoc,

Eva Stoppa z Niemiec

Direct link Reply with quote

Yngve Roennike  Identity Verified
Local time: 02:26
Swedish to English
+ ...
Two leads Dec 5, 2008

I know that Lexland s.c. does do German to Polish (at least there was a technical one, not sure about business/economics). Their CD's are quite expensive though, so I passed on them.

You could also try onet.pl (see my previous post).

I'm sure other forum members will have more info to go on.

Lucyna Długołęcka  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
PONS Dec 5, 2008

Scrabraline wrote:

od pewnego czasu poszukuję słowników na cd/romie Polsko/Niemieckich i Niemiecko/Polskich. Chodzi mi przedewszystkim o słowniki z dziedziny ekonomii. Ale też o słowniki wiedzy powszechnej.

Takich słowników sama szukam, ale nie znalazłam. Do ekonomii mam więc słowniki papierowe, a jeśli chodzi o słowniki wiedzy powszechnej na CD, oprócz Lexlandu mam LektorKlett UniLex firmy PONS. Kupuje się ten słownik razem z papierowym (albo papierowy razem z CD). Papierowy mi nie potrzebny, więc sprzedałam go na Allegro, a zatrzymałam sobie CD.

Eva Stoppa  Identity Verified
Germany
Member (2009)
English to German
+ ...
TOPIC STARTER
szukam słowników na CD/Romie Dec 11, 2008

To te słowniki papierowe i na CD/ROMie są w obec tego identyczne? Można używać jedno bey drugiego?

Serdecznie pozdrawiam,

Eva z Niemiec

Lucyna Długołęcka  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
Chyba tak Dec 11, 2008

Tak dokładnie nie sprawdzałam, więc nie wiem, czy są identyczne, ale raczej tak. Papierowy ma dużo różnych dodatków, tabel gramatycznych, zestawień itp., które nie były mi potrzebne, więc odpuściłam. Sam zakres haseł słownika powinien być jednak taki sam na CD i na papierze, inaczej to nie miałoby większego sensu

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

szukam słowników na cd/Romie

Advanced search

WordFinder
The words you want Anywhere, Anytime

WordFinder is the market's fastest and easiest way of finding the right word, term, translation or synonym in one or more dictionaries. In our assortment you can choose among more than 120 dictionaries in 15 languages from leading publishers.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs