https://www.proz.com/forum/polish/122672-pro%C5%9Bba_o_polecenie_multimedialnego_kursu_%E2%80%9Ekonwersacyjnego%E2%80%9D_j%C4%99zyka_angielskiego.html

Prośba o polecenie multimedialnego kursu „konwersacyjnego” języka angielskiego
Thread poster: Maciek Drobka
Maciek Drobka
Maciek Drobka  Identity Verified
Poland
Local time: 18:20
Member (2006)
English to Polish
+ ...
Dec 9, 2008

Dzień dobry Szanownym Prozianom i Proziankom!

Chciałbym prosić tych z Was, którzy siedzą w temacie, o polecenie jakiegoś multimedialnego kursu języka angielskiego, który przede wszystkim pomagałby w poprawie umiejętności konwersacyjnych. Mniej liczy się pisanie czy czytanie (choć zdaję sobie, że kursy raczej starają się być 360-stopniowe, a nie wycinkowe).

Sytuacja jest taka, że moja Żona chce się podszkolić z mówionego angielskiego. Jest osobą r
... See more
Dzień dobry Szanownym Prozianom i Proziankom!

Chciałbym prosić tych z Was, którzy siedzą w temacie, o polecenie jakiegoś multimedialnego kursu języka angielskiego, który przede wszystkim pomagałby w poprawie umiejętności konwersacyjnych. Mniej liczy się pisanie czy czytanie (choć zdaję sobie, że kursy raczej starają się być 360-stopniowe, a nie wycinkowe).

Sytuacja jest taka, że moja Żona chce się podszkolić z mówionego angielskiego. Jest osobą raczej średniozaawansowaną, więc nie chciałbym raczej kursu 'od zera'.

Ze względów cenowych w grę wchodzą raczej tylko kursy wydane w Polsce. (Przyglądałem się chwalonemu produktowi firmy Rosetta Stone, ale ten jest poza zasięgiem budżetu przeznaczonego na ten cel.)

Widzę na rynku produkty YDP, Euro Plus+, SuperMemo (kiedyś to była tylko baza do nauki słówek, ale pewnie dużo się zmieniło), Profesora Henry'ego... Ale nazwy te mówią mi mniej więcej tyle co marki drogich perfum -- niby znam, ale nigdy nie próbowałem.

Pobieżnie (może zbyt pobieżnie) czytałem fora związane z nauką angielskiego, ale mnie przytłoczyło i mądrzejszy nie jestem.

Żona zaglądająca przez ramię mówi w ogóle, że albo konwersacje, albo multimedia i że źle zadaję pytanie.

Ale mam nadzieję, że nie pozostaną nam prywatne lekcje angielskiego...

Z góry dziękuję za pomoc.

Maciek
Collapse


 
Marek Daroszewski (MrMarDar)
Marek Daroszewski (MrMarDar)  Identity Verified
Local time: 18:20
English to Polish
+ ...
filmy Dec 9, 2008

IMHO najlepszym sposobem są filmy - na początek coś łatwiejszego, jak Family Ties, przez inne (np. Neighbors), a na koniec np. Dr. House

Zalety:
- rozrywka
- przystępna cena
- żywy język
- możliwość podglądu tłumaczenia / przełączenia na lektora
- krótkie odcinki (30-45 min)
...

Wady:
- brak podręcznika
- brak systematycznego podejścia
...

Jedynym problemem jest posiadanie silnej woli<
... See more
IMHO najlepszym sposobem są filmy - na początek coś łatwiejszego, jak Family Ties, przez inne (np. Neighbors), a na koniec np. Dr. House

Zalety:
- rozrywka
- przystępna cena
- żywy język
- możliwość podglądu tłumaczenia / przełączenia na lektora
- krótkie odcinki (30-45 min)
...

Wady:
- brak podręcznika
- brak systematycznego podejścia
...

Jedynym problemem jest posiadanie silnej woli by przemóc się i rzeczywiście słuchać.

HTH
Collapse


 
Khrystene (X)
Khrystene (X)
Australia
Polish to English
+ ...
One suggestion is... Dec 9, 2008

As your English is undoubtedly better, perhaps you should allocate 1 full day or even half a day a week, Saturday or Sunday are often best, and just speak to eachother in English. Then she will get some practice with someone she feels comfortable with.

The suggestion from the other comment is also good. You could then perhaps discuss it with her.

House MD, in my opinion, is a little advanced for someone on an intermediate to upper intermediate level. (Even for a nativ
... See more
As your English is undoubtedly better, perhaps you should allocate 1 full day or even half a day a week, Saturday or Sunday are often best, and just speak to eachother in English. Then she will get some practice with someone she feels comfortable with.

The suggestion from the other comment is also good. You could then perhaps discuss it with her.

House MD, in my opinion, is a little advanced for someone on an intermediate to upper intermediate level. (Even for a native sometimes!!) The terminology can become overwhelming.

And try to mix up the accents. Try a little British, Scottish, Irish, Welsh, American but don't forget Australian and even Indian English. This will enable her to develop her 'ear' for accents and help in understanding a larger variety of "Englishes".

Best of luck!
Collapse


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 18:20
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Skype Dec 9, 2008

Nawet tu na proz są oferty konwersacji przez Skype'a, choć może akurat nie w parze z PL.

Są też oferty w necie. Może uda Ci się znaleźć jakiegoś native'a w PL, który chciałby w zamian w polskim się podszkolić.

To świetne narzędzie, reszta zależy od pomysłowości, wytrwałości i odrobiny szczęścia w znalezieniu partnera do gadania.

A.


 
Maciek Drobka
Maciek Drobka  Identity Verified
Poland
Local time: 18:20
Member (2006)
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Bardzo dziękuję za wszystkie sugestie... Dec 16, 2008

Zniechęciły nas one do kursów na CD/DVD.

Filmów w oryginale trochę oglądamy, trzeba będzie to robić częściej.

Kursy przez Skype nie wchodzą w grę, bo mieszkamy na wiosce z takim zasięgiem komórkowym (stacjonarnego nie mamy), że kursantkę albo nauczyciela/nauczycielką prędzej czy później krew by zalała.

Również na native'a żywego raczej nie mamy szans na naszej prowincji.

Ale po ew. zmianie okoliczności Wasze sugestie na
... See more
Zniechęciły nas one do kursów na CD/DVD.

Filmów w oryginale trochę oglądamy, trzeba będzie to robić częściej.

Kursy przez Skype nie wchodzą w grę, bo mieszkamy na wiosce z takim zasięgiem komórkowym (stacjonarnego nie mamy), że kursantkę albo nauczyciela/nauczycielką prędzej czy później krew by zalała.

Również na native'a żywego raczej nie mamy szans na naszej prowincji.

Ale po ew. zmianie okoliczności Wasze sugestie na pewno się przydadzą. Dziękuję raz jeszcze!

M
Collapse


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Prośba o polecenie multimedialnego kursu „konwersacyjnego” języka angielskiego






Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »