Mobile menu

Smith Micro
Thread poster: Elzbieta Pulawska

Elzbieta Pulawska  Identity Verified
Local time: 17:35
English to Polish
+ ...
Apr 16, 2009

Czy ktokolwiek miał do czynienie z ich produktem PDF Converter Professional 5?

Otrzymałam taką informację:

Smith Micro has partnered with Nuance (formerly ScanSoft) to offer you a special deal on the brand new version of their award-winning product PDF Converter Professional 5.

PDF Converter Professional 5 gives you everything you need to create PDFs, edit them, convert them to fully-formatted Microsoft Office documents, and make any PDF form instantly fillable - all within a single, affordable application. It's the ultimate PDF no-brainer!

Czy warto w to zainwestować 80 USD?

Elżbieta

Direct link Reply with quote

Ewa Witczak
Polish to English
+ ...
Czy warto zainwestować? Apr 16, 2009

To zależy, jak często pojawia się konieczność zmiany formatu dokumentu np. z Word na PDF lub odwrotnie. Narzędzie to mam jako Trial version, czyli można skorzystać do konwersji 30 stron, sprawdza się, jednak na moje potrzeby nie opłaca się kupować.

English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Porównanie Apr 17, 2009

Prawie wszystkie dokumenty do tłumaczenia otrzymuję w pdf - mam ABBYY Fine Readera Home edition - ale on przeformatowuje tylko zdjęcia i ABBYY PDF Transformer - ale ten z kolei robi sieczkę formaotwą i jeżeli przekonwertuję bez formatu, to w przypadku długich dokumentów (np. umów) trochę czasu zajmuje jakie takie ich uporządkowanie.

Powinnam była może inaczej sformułować pytanie: Czy lepiej zaiwestować w ABBYY Fine Reader Professional (który jest dość drogi), czy właśnie w produkt Smith Micro.

Pozdrawiam

Elżbieta

Lucyna Długołęcka  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
Skany? Apr 17, 2009

Elżbieto, a pdf-y, które otrzymujesz, to skany, czy pliki przekonwerowane z innego formatu?

Jabberwock  Identity Verified
Poland
Member (2004)
English to Polish
Warto, nie warto... Apr 17, 2009

Jak sama zauważyłaś, przeformatowywanie dokumentów zajmuje sporo czasu... Z doświadczenia wiem, że żaden automatyczny konwerter nie zapewni takiej elastyczności, jak poprawnie używany (co ważne!) FineReader. Nie dam jednak głowy, że zakup FR jest akurat w Twoim przypadku opłacalny (bo to zależy od wielu czynników, np. rodzaju formatowanych dokumentów).

A swoją drogą, ograniczenie wersji Home łatwo obejść - wystarczy zainstalować sterownik drukarki pozwalający "drukować" do plików graficznych (np. Microsoft Office Document Image Writer, który dostępny jest wraz z Microsoft Office, ale są też lepsze programy). Wtedy PDFa drukujemy do plików, np. JPG lub TIF i to łykamy FineReaderem.

Oczywiście, pozostaje wtedy jeszcze kwestia licencji, ale legalność tego typu zastrzeżeń jest dość wątpliwa...

English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Dziękuję Apr 17, 2009

PDF-y otrzymuję różne - czasami są to skany, czasami przekonwertowane - chociaż chyba najczęściej to skany.

Spróbuję podpowiedzi Jabberwocka - może to będzie rzeczywiście najlepsze dla mnie rozwiązanie.

Pozdrawiam wszystkich weekendowo (łykendowo?)

Elżbieta

Lucyna Długołęcka  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
FineReader Apr 17, 2009

Jeśli najczęściej skany, to tak, trzeba mieć dobry program do OCR. W przypadku pdf-ów przekonwertowanych z innych formatów wystarczy kopiowanie. Ja używam Foxit Readera i kopiuję tekst do Worda.

Wolfgang Jörissen  Identity Verified
Belize
Member
Dutch to German
+ ...
Tak, FineReader Apr 17, 2009

Lucyna Długołęcka wrote:

Jeśli najczęściej skany, to tak, trzeba mieć dobry program do OCR. W przypadku pdf-ów przekonwertowanych z innych formatów wystarczy kopiowanie. Ja używam Foxit Readera i kopiuję tekst do Worda.

A ja nawet i za przekonwertowane PDF-y używam FineReader. Rezultat jest często lepszy niż każde kopiowanie. Za te 80 USD mam inne, fajniejsze cely

English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Jednak pytanie pozostaje Apr 17, 2009

Nikt jednak nie odpowiedział mi na pytanie, czy próbował posługiwać się produktem Smith Micro. Czy prawdą jest ich twierdzenie, że..
PDF Converter Professional 5 gives you everything you need to create PDFs, edit them, convert them to fully-formatted Microsoft Office documents, and make any PDF form instantly fillable - all within a single, affordable application. It's the ultimate PDF no-brainer!

Tego FineReader nie załatwia.

Pozdrawiam

Elżbieta

Urszula Kołodziej  Identity Verified
German to Polish
+ ...
Demo Apr 17, 2009

Znalazłam informację, że na stronie producenta
http://www.scansoft.de/pdfconverter/trial/
można pobrać 15-dniowe demo. Ale tam:
The PDF Converter Professional 5 Trial version is currently not available. We are in the process of updating the trial version.

Chciałabym te cuda zobaczyć, bo jakoś jestem sceptycznie nastawiona.

English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
No właśnie Apr 18, 2009

Urszula Kołodziej wrote:

Chciałabym te cuda zobaczyć, bo jakoś jestem sceptycznie nastawiona.

No właśnie

Elżbieta

Wolfgang Jörissen  Identity Verified
Belize
Member
Dutch to German
+ ...
A co z konkurencją? Apr 18, 2009

Nitro PDF Professional 5.5 robi mniej więcej to samo. Co prawda, jeszcze 19 dolców droższy, ale za to przynajmniej jest wersja testowa. O ile pamiętam, gdzieś w angielskich forach była nawet dyskusja porównawcza odnośnie tych dwóch programów.

W każdym razie oto link: http://www.nitropdf.com/professional/trial.asp

[Edited at 2009-04-18 08:43 GMT]

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
A reklama od czego jest? Apr 18, 2009

Już nie jeden program widziałem, który cudeńka obiecywał.
Np. do OpenOffice 3.0 jest moduł do czytania PDF, ale nic nie lepszy niż cała reszta.
Nowy SDL Trados Studio będzie miał moduł do czytania PDF-u, ale nie wierzę, żeby to było więcej warte, niż porządnie użyty FineReader.
De facto używam FineReadera w bardzo starej wersji, bo 7.0 - i nie potrzebuję nowszej. Konwertuję PDF do pliku plain tekst i formatuję od zera.
Moim skromnym zdaniem tak jest najszybciej - przy pewnej wprawie z formatowaniem Worda można to załatwić dość szybko. Niezaprzeczalną zaletą tego procesu jest późniejsza bezproblemowa catowalność takiego pliku.

Pozdrawiam łykendowo
Jerzy

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Smith Micro

Advanced search

WordFinder
The words you want Anywhere, Anytime

WordFinder is the market's fastest and easiest way of finding the right word, term, translation or synonym in one or more dictionaries. In our assortment you can choose among more than 120 dictionaries in 15 languages from leading publishers.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs