Trados - kontrakt PSMA
Thread poster: M. Weglarska
M. Weglarska
M. Weglarska
Local time: 21:23
German to Polish
Sep 16, 2009

Witam,

właśnie przymierzam się do kupna Tradosa i zastanawiam się nad kwestią kupna kontraktu PSMA. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy okazuje się on przydatny i warto go kupić?


 
Grzegorz Gryc
Grzegorz Gryc  Identity Verified
Local time: 21:23
French to Polish
+ ...
Raczej tak Sep 16, 2009

M. Weglarska wrote:

właśnie przymierzam się do kupna Tradosa i zastanawiam się nad kwestią kupna kontraktu PSMA. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy okazuje się on przydatny i warto go kupić?

W przypadku wersji Freelance to nie są duże pieniądze, więc IMHO się raczej opłaca.
Jeżeli nawet nie załapiesz się na upgrade w ciągu tych 12 miesięcy, to masz pomoc techniczną, która może być interesująca, zwłaszcza jak jesteś totalnym lajkonikiem w temacie.
Support musi Ci wtedy odpowiedzieć w jakimś skończonym (choć przydługim) czasie, a jak nie odpowiedzą, możesz eskalować do menedżerów i ta eskalacja działa.
Bez PSMA po prostu Cię oleją.
Np. delikatnie mówiąc, Trados "klasyczny" nie jest bezmyślny w instalacji i jak nie masz w okolicy jakiegoś guru i/lub zwyczaju grzebania po forach, sama możesz mieć problemy.
Tzn. teoretycznie bez PSMA masz prawo do pomocy dotyczącej instalacji (i licencjonowania), ale i tak Cię pewnie oleją, jeśli odpowiedź musiałaby być niestandardowa.

PS.
Jeśli możesz kupić w Polsce, to wspomóż lokalnego dilera.
U niego zresztą jest najtaniej

Zdrówkot
GG


 
M. Weglarska
M. Weglarska
Local time: 21:23
German to Polish
TOPIC STARTER
lokalny diler Sep 16, 2009

Wielkie dzięki za opinię.

Program zamierzam kupić ze strony http://www.lspsoftware.pl. Obecnie oferowana jest znaczna zniżka.
Istnieją jeszcze jakieś inne możliwości? Co masz na myśli pisząc "od lokalnego dilera".

Pozdrawiam


 
Wojciech Froelich
Wojciech Froelich  Identity Verified
Poland
Local time: 21:23
English to Polish
Zapewne właśnie LSP Sep 16, 2009

M. Weglarska wrote:

Program zamierzam kupić ze strony http://www.lspsoftware.pl. Obecnie oferowana jest znaczna zniżka.
Istnieją jeszcze jakieś inne możliwości? Co masz na myśli pisząc "od lokalnego dilera".


Czysto teoretycznie każdy dystrybutor Tradosa powinien odesłać Cię do dystrybutora regionalnego z Polski (czyli LSP Software właśnie). No chyba, że rezydujesz podatkowo w innym kraju
Historia pokazuje jednak, że szczególnie pod koniec kwartału/roku podatkowego i szczególnie macierzyste oddziały producenta lubią sobie podkręcić wyniki i sprzedają komu popadnie w cenach mocno niższych od tego co LSP Software ma, że się tak brzydko wyrażę, "w zakupie".

Jak już jesteśmy przy cenach - polityka cenowa SDLa jest nieco inna dla każdego kraju w Europie i generalnie wychodzi na to, że Polska ma jeden z ciekawszych cenników. To zasługa ludzi z LSP i choćby dlatego warto z nich korzystać.

W.

PS. Nie jestem związany w żaden sposób z LSP Software.
PS2. Agenor ma niewyczerpane pokłady cierpliwości do moich (i nie tylko moich) pomysłów, więc mam okazję się zrewanżować.


 
Agenor Hofmann-Delbor
Agenor Hofmann-Delbor  Identity Verified
Local time: 21:23
English to Polish
Ukłony Sep 16, 2009

[OFFTOPIC]
Panowie, czytając takie opinie można nabrać motywacji do zajmowania się tym diabelnie niewdzięcznym zajęciem, jakim jest sprzedaż oprogramowania. Dzięki! Od początku (a robię to już 7 rok, to przerażające) byłem zdania, że sprzedaż oprogramowania bez tzw. wartości dodanej nie ma sensu - to może robić każdy sklep internetowy. Szczęście w nieszczęściu jest takie, że polityka producenta sprawia, że bez człowieka z maczetą wyrąbującego drogę przez dżu
... See more
[OFFTOPIC]
Panowie, czytając takie opinie można nabrać motywacji do zajmowania się tym diabelnie niewdzięcznym zajęciem, jakim jest sprzedaż oprogramowania. Dzięki! Od początku (a robię to już 7 rok, to przerażające) byłem zdania, że sprzedaż oprogramowania bez tzw. wartości dodanej nie ma sensu - to może robić każdy sklep internetowy. Szczęście w nieszczęściu jest takie, że polityka producenta sprawia, że bez człowieka z maczetą wyrąbującego drogę przez dżunglę liczba licencji w Polsce nie byłaby tak wysoka.

Na szczęście pracujemy na dynamicznym rynku i można się zajmować dużo ciekawszymi rzeczami, np. konferencjami, ale o tym później - czy tylko u mnie ostatnie 2 miesiące to był najbardziej pracowity czas w historii? Kryzysu w branży lokalizacji oprogramowania nie ma i nie było, ot zmieniło się trochę podejście niektórych producentów do spraw typu QA i MT.
[/OFFTOPIC]

Poniżej kilka bardzo niepoprawnych politycznie spraw - powiedzmy, że zapomniałem o tym, że Google zapamiętuje posty pisane po godzinach roboczych

1) SDL Polska czasami rozsyła jakieś zupełnie oderwane od własnych cenników oferty dla swoich outsourcerów/freelancerów - sytuacja się jednak unormowała i koniec końców my jako dystrybutor musimy przełknąć tę żabę. Innymi słowy kosmiczne oferty tego typu można i tak finalizować u nas, zresztą często tak bywało.

2) To prawda, w przypadku większych rozwiązań zawsze koniec kwartału to idealny czas. Wynika to z tego, że SDL to spółka giełdowa. Niestety dotyczy to z reguły paczek kilku-kilkunastu licencji Professional lub serwerów, ale...

3) robimy raz do roku duże promocje Freelance. I tu wróble ćwierkają o tym, że warto poczekać do października...ale przecież nie powinienem tego mówić, prawda?
Collapse


 
M. Weglarska
M. Weglarska
Local time: 21:23
German to Polish
TOPIC STARTER
promocje :) Sep 16, 2009

Panowie, jestem bardzo wdzięczna za interesujące uwagi...

Podsumowując: warto zaczekać więc do października? Myślałam, że aktualna promocja (ważna do 25 września) jest już bardzo korzystna...

Pozdrawiam


 
Grzegorz Gryc
Grzegorz Gryc  Identity Verified
Local time: 21:23
French to Polish
+ ...
Bezpośrednio w SDL... Sep 16, 2009

Wojciech Froelich wrote:


Czysto teoretycznie każdy dystrybutor Tradosa powinien odesłać Cię do dystrybutora regionalnego z Polski (czyli LSP Software właśnie). No chyba, że rezydujesz podatkowo w innym kraju [/quote]

Gdziekolwiek byś nie rezydowała, możesz, of korz, kupić nieopatrznie przez Internet bezpośrednio w SDL, ale wtedy nikt Ci nie pomoże, jak się z nimi nie będziesz mogła ni w cholerę dogadać.
I tu właśnie Agenor & Co okazują się nieocenieni

Co do PS., leniwie powtórzę za Wojtkiem.

Zdrówkot
GG


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Trados - kontrakt PSMA






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »