Słownik(i) PWN na pendrive
Thread poster: Michal Berski
Michal Berski
Michal Berski  Identity Verified
Poland
Local time: 17:01
Polish to English
+ ...
Sep 17, 2009

Chciałbym zapytać, czy ktoś z koleżeństwa nabył oferowany przez PWN słownik pol-ang/ang-pol Oxford/PWN na pendrive i może się podzielić doświadczeniem?

Szczególnie interesująca wydaje się możliwość edytowania i rozszerzania słownika.

Pozdrawiam.

Michał Berski


 
Magdalena Szewciów
Magdalena Szewciów  Identity Verified
Poland
Local time: 17:01
English to Polish
+ ...
HM Sep 17, 2009

Też jestem ciekawa, tym bardziej, że przedstawiciele PWN-u ostatnio prowadzą zmasowany atak telefoniczny.

 
PAS
PAS  Identity Verified
Local time: 17:01
Polish to English
+ ...
Edytowanie i dodawanie haseł Sep 17, 2009

Możliwość dodawania haseł jest również w "zwykłej" wersji 3 PWN-Ox.

Nie widzę natomiast ceny wersji przenośnej. [OK - znalazłem, kosztuje tyle samo].
To jeszcze zostaje pytanie o jakość samego nośnika USB...

P.

[Edited at 2009-09-17 11:44 GMT]


 
Michal Berski
Michal Berski  Identity Verified
Poland
Local time: 17:01
Polish to English
+ ...
TOPIC STARTER
Edycaj Sep 17, 2009

PAS wrote:

Możliwość dodawania haseł jest również w "zwykłej" wersji 3 PWN-Ox.

P.

[Edited at 2009-09-17 11:44 GMT]


I jak się ta funkcja spisuje?


 
PAS
PAS  Identity Verified
Local time: 17:01
Polish to English
+ ...
? Sep 18, 2009

Nie powiem Ci, bo nigdy przenigdy z niej nie korzystałem...

Natomiast korzystam z funkcji dodawania haseł w Leksykonii, zwłaszcza że program potrafi automatycznie tworzyć słowniki użytkownika z tabel Worda, Excela, a nawet z dokumentów Worda z kolumnami terminów oddzielonych tabulatorami.

Akurat w robocie mam starszą wersję PWN-Ox, która jeszcze nie ma tej funkcji. Jeśli chcesz, w domu zrobię jakieś skriny
... See more
Nie powiem Ci, bo nigdy przenigdy z niej nie korzystałem...

Natomiast korzystam z funkcji dodawania haseł w Leksykonii, zwłaszcza że program potrafi automatycznie tworzyć słowniki użytkownika z tabel Worda, Excela, a nawet z dokumentów Worda z kolumnami terminów oddzielonych tabulatorami.

Akurat w robocie mam starszą wersję PWN-Ox, która jeszcze nie ma tej funkcji. Jeśli chcesz, w domu zrobię jakieś skriny i Ci podeślę.

P.
Collapse


 
Michal Berski
Michal Berski  Identity Verified
Poland
Local time: 17:01
Polish to English
+ ...
TOPIC STARTER
Wygląda na to Sep 30, 2009

że nie jest to rzecz popularna, przynajmniej na razie. A ja na razie wstrzymam się z zakupem. Dziękuję za informacje

 
Tomasz Duda
Tomasz Duda
Local time: 17:01
Italian to Polish
+ ...
wygodne Oct 3, 2009

Mam od około roku.

Wygoda polega na tym, że słownika można używać na dowolnym komputerze (licencja przypisana jest do nośnika), więc można zabrać nawet na konferencję do kabiny (dla ustnych tłumaczy) i bez problemu uruchomić na czyimś sprzęcie (nie trzeba nic instalować). Nie zajmujemy niepotrzebnie napędu CD i nic nie szumi.

Co do jakości nośnika - mogę powiedzieć tyle tylko, że mój pendrive to Samsung, i że jeszcze się nie zepsuł. Na pewno
... See more
Mam od około roku.

Wygoda polega na tym, że słownika można używać na dowolnym komputerze (licencja przypisana jest do nośnika), więc można zabrać nawet na konferencję do kabiny (dla ustnych tłumaczy) i bez problemu uruchomić na czyimś sprzęcie (nie trzeba nic instalować). Nie zajmujemy niepotrzebnie napędu CD i nic nie szumi.

Co do jakości nośnika - mogę powiedzieć tyle tylko, że mój pendrive to Samsung, i że jeszcze się nie zepsuł. Na pewno w każdym razie trwalszy niż płyty, jeżeli dużo się jeździ.

Z funkcji dodawania haseł niestety nie korzystam.

[Edited at 2009-10-03 14:35 GMT]
Collapse


 
Michal Berski
Michal Berski  Identity Verified
Poland
Local time: 17:01
Polish to English
+ ...
TOPIC STARTER
Dzięki za info Oct 7, 2009

Tomasz Duda wrote:

Mam od około roku.

Wygoda polega na tym, że słownika można używać na dowolnym komputerze (licencja przypisana jest do nośnika), więc można zabrać nawet na konferencję do kabiny (dla ustnych tłumaczy) i bez problemu uruchomić na czyimś sprzęcie (nie trzeba nic instalować). Nie zajmujemy niepotrzebnie napędu CD i nic nie szumi.

Co do jakości nośnika - mogę powiedzieć tyle tylko, że mój pendrive to Samsung, i że jeszcze się nie zepsuł. Na pewno w każdym razie trwalszy niż płyty, jeżeli dużo się jeździ.

Z funkcji dodawania haseł niestety nie korzystam.

[Edited at 2009-10-03 14:35 GMT]


Może sobie nawet sprawię, choć dość już mam pań z PWN molestujących telefocznie każdego dnia


 
Lucyna Długołęcka
Lucyna Długołęcka  Identity Verified
Poland
Local time: 17:01
English to Polish
+ ...
Mam i korzystam Jan 11, 2010

Mam słownik PWN/Oxford na pendrive od kilku miesięcy i używam na wyjazdach, używałam go także w domu na netbooku, gdy pracowałam na nim przez 3 tygodnie awarii peceta. I jest całkiem w porządku!

 
Stanislaw Czech, MCIL CL
Stanislaw Czech, MCIL CL  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 16:01
Member (2006)
English to Polish
+ ...
SITE LOCALIZER
Można pomyśleć o słowniku Fundacji Kościuszkowskiej Jan 12, 2010

Wersja którą dostarczają na CD działa bez instalacji i można ja przerzucić na dowolny nośnik sam często używałem wersji wrzuconej na pendrive. Dodatkowa zaleta to mały rozmiar - coś koło 20 MB.

Pozdrawiam
S


 
Holo
Holo
Local time: 17:01
pendrive pwn Jan 13, 2012

Sprzęt jest moim zdaniem kiepskiej jakości i ciągle traci łączność z komputerem, zaledwie po kilku miesiącach użytkowania.

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Słownik(i) PWN na pendrive






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »