Mobile menu

Polskie ogonki na forum
Thread poster: Uwe Kirmse

Uwe Kirmse  Identity Verified
Local time: 19:13
Polish to German
+ ...
Nov 15, 2003

Ostatnio stwierdziłem, że mogę wklepać tekst do forum z włączoną klawiaturą polską, a ogonki wychodzą bardzo ładnie, niezależnie od tego, jak ustawiam przeglądarkę. (Chyba są zapisywane jako Unicode.) Natomiast czasami pojawiają się te dziwne krzaczki i trzeba dopiero ustawić kodowanie w przeglądarce. Nawet czasami pod jednym "topikiem" wychodzi raz tak a raz inaczej, mimo że piszę w identyczny sposób. Przykład:
http://proz.com/topic/15816

Ciekaw jestem, jak teraz wyjdzie. Może ktoś z moderatorów, kto zna angielski, zapyta się, czy Dżejzn może coś wprowadził, ale nie do końca. W kudozach rosyjskich czasami też widzę takie dziwności.

Direct link Reply with quote

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Tym razem wyszło byle jak Nov 15, 2003

Ale w dyskusji o pieczęciach jest, jak piszesz - jeden post ogoniasty, drugi krzaczasty.
Spróbuję skontaktować się z Dżejsonem...

Pozdrawiam
J.

Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Dziwne... Nov 15, 2003

Ja wszystkie posty Uwego widzę z pięknymi ogonkami, natomiast w dyskusji o godłach i herbach tylko w postach Aliny tam gdzie cytuje Uwego mam krzaczki. Nic nie rozumiem, prawda?

M.

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Sprawa jest prosta jak drut Nov 15, 2003

Już o tym było: problemy ogonkowe dotyczą TYLKO biedaków z zagranicy, używających nie polskich systemów operacyjnych, przynajmniej takie odniosłem do tej pory wrażenie.
Może jednak ProZ przejdzie kiedyś wreszcie na Unicode w całości, wtedy problemy całkowicie znikną.

Pozdrawiam
J.

Kasia Trzcińska-Draper
Local time: 18:13
Polish to English
+ ...
to raczej nie jest kwestia zagraniczności OS Nov 15, 2003

a ustawienia przeglądarki - w mojej Mozilli mam Central European (Windows-1250) jako domyślny, i wszystko wyświetla się bez problemów - poza cytatem, o którym wspomniała Magda.

Alina cytuje drugą w tym wątku wiadomość Uwego, akurat, jeśli się nie mylę, napisaną w Unicode. Cytowany Unicode z jakiegoś powodu traci na wartości - ciekawe, dlaczego

Pozdrawiam,
Kasia

Andrzej Lejman  Identity Verified
German to Polish
+ ...
To NA PEWNO nie jest kwestia OS, Nov 16, 2003

tylko ustawień językowych, i to nie przeglądarki, ale systemu operacyjnego. Ja na przykład pracuję na zmianę z Windows XP Professional XP PL / EN i z Windows Server 2003 Enterprise Edition EN, ale jako język domyślny mam ustawiony polski. Wszystko wyświetla się pięknie, z rzadkimi wyjątkami, gdy NADAWCA postu lub pytania ma coś źle ustawione.
W każdym razie zdecydowanie uważam, że wina nie leży po stronie PROZ.
Pozdrawiam z lekko zamglonej Łodzi
Andrzej

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Polskie ogonki na forum

Advanced search

Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs