Mobile menu

Pages in topic:   [1 2] >
t┼éumaczenia - czy mam prowadzi─ç dzia┼éalno┼Ť─ç gospodarcz─ů?
Thread poster: Katarzyna Jankosz

Katarzyna Jankosz  Identity Verified
Local time: 17:00
Polish to German
+ ...
Nov 17, 2003

Witam wszystkich i prosz─Ö o rad─Ö. Jestem nauczycielem j. obcego pracuj─ůcym na
etacie w szkole, od niedawna tłumaczem przysięgłym. Zastanawiam się, w jaki
spos├│b powinnam si─Ö rozlicza─ç ze skarb├│wk─ů z t┼éumacze┼ä przysi─Ög┼éych dla os├│b
fizycznych. Z tego, co wiem, powinnam za┼éo┼╝y─ç dzia┼éalno┼Ť─ç gospodarcz─ů lub
nawi─ůza─ç kontakt z agencjami t┼éumacze┼ä. Tego ostatniego ju┼╝ pr├│bowa┼éam, ale
praktycznie wsz─Ödzie wymagano ode mnie otwarcia w┼éasnej dzia┼éalno┼Ťci.
Do tego jeszcze dochodz─ů korepetycje- zg┼éasza si─Ö do mnie du┼╝o ch─Ötnych os├│b,
pomy┼Ťla┼éam, ┼╝e mog┼éabym to "pod┼é─ůczy─ç" pod dzia┼éalno┼Ť─ç...
I ostatnie pytanie: moje biuro tlumacze┼ä mie┼Ťci┼éoby si─Ö w moim domu- czy
pomieszczenie musi spe┼énia─ç jakie┼Ť okreslone przepisy sanitarne: w sumie
je┼Ťli wykonuj─Ö t┼éumaczenia to tylko odbieram materia┼é a klient zg┼éasza si─Ö po
jakim┼Ť czasie - gorzej z korepetycjami...
Dzi─Ökuj─Ö za wszelkiego rodzaju wskaz├│wki:-)
Kasia

Direct link Reply with quote

SATRO  Identity Verified
Poland
German to Polish
+ ...
Mo┼╝esz wszystko... Nov 17, 2003

Tak mawia moja księgowa... Po pierwsze: nie musisz przecież być tylko tłumaczem, wystarczy, że w odpowiednich ryubryczkach wpiszesz nauka języków obcyh i tłumaczenia...

Przepis├│w nijakich nie znam. Je┼Ťli nikogo nie zatrudniasz, to nikt nie mo┼╝e si─Ö Ciebie "czepn─ů─ç". Nie musisz robi─ç bada┼ä lekarskich ani kursu BHP itd. itp.........

Ale to oczywi┼Ťcie moja opinia i mojej ksi─Ögowej...

Stasek

lim0nka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 16:00
Member (2004)
English to Polish
moja ksi─Ögowa m├│wi to samo :o) Nov 17, 2003

Ja prowadz─Ö dzia┼éalno┼Ť─ç w zakresie t┼éumacze┼ä, nauczania j─Özyk├│w i kilku innych rzeczy. W urz─Ödzie trzeba tylko sprecyzowa─ç, co b─Ödzie 'tematem wiod─ůcym', ┼╝eby mogli przypisa─ç Ci odpowiedni numer, ale poza tym nie ma to wi─Ökszego znaczenia.

Dzia┼éalno┼Ť─ç mo┼╝esz spokojnie prowadzi─ç w domu. Do rozlicze┼ä ze skarb├│wk─ů trzeba chyba zdecydowa─ç, jaka cz─Ö┼Ť─ç mieszkania przeznaczona jest na cele dzia┼éalno┼Ťci, a jaka na mieszkanie w┼éa┼Ťciwe, ale to te┼╝ mo┼╝na dowolnie okre┼Ťla─ç.

I jeszcze jedno. Jak ju┼╝ si─Ö zarejstrujesz, bierz na wszystko rachunki, a dopiero potem zastanawiaj si─Ö, czy i jak to odliczy─ç.

Powodzenia,
Anetta

SATRO  Identity Verified
Poland
German to Polish
+ ...
Z tym mieszkaniem to jest tak... Nov 17, 2003

lim0nka wrote:

Do rozlicze┼ä ze skarb├│wk─ů trzeba chyba zdecydowa─ç, jaka cz─Ö┼Ť─ç mieszkania przeznaczona jest na cele dzia┼éalno┼Ťci, a jaka na mieszkanie w┼éa┼Ťciwe, ale to te┼╝ mo┼╝na dowolnie okre┼Ťla─ç.
Anetta

Wcale nie musisz nic decydowa─ç. Jak nie zdecydujesz to po prostu nie b─Ödziesz mog┼éa wrzuci─ç cz─Ö┼Ťci koszt├│w (np. pr─ůd) w koszty uzyskania przychodu. I tyle. Ja nie dziel─Ö i trac─Ö, ale nie martwi─Ö si─Ö tym, ┼╝e nie daj bo┼╝e kto┼Ť mnie tu najdzie i powie: "OOOO!! w pracowni ma pan szaf─Ö z ubraniami!! Woli pan grzywn─Ö czy pak─Ö??"

lim0nka wrote:
I jeszcze jedno. Jak ju┼╝ si─Ö zarejstrujesz, bierz na wszystko rachunki, a dopiero potem zastanawiaj si─Ö, czy i jak to odliczy─ç.
Anetta

Moja księgowa jest lepsza, bo decyduje za mnie, które rachunki można podrzeć, a które nie. Ufam jej, bo do tej pory nie podarła mi żadnej faktury leasingowej

PS. A najwi─Öcej nerw├│w stracisz i tak stoj─ůc w kolejce po wpis do ewidencji, regon i w ZUS-ie

PPS. Limonka: Co ty jeszcze prowadzisz w tej swojej dzia┼éalno┼Ťci?? Ja mam tylko handel ┼╝ywym towarem

Stasek

[Edited at 2003-11-17 20:22]

United Kingdom
Member (2004)
English to Polish
rachunki i inne Nov 17, 2003

Moja ksi─Ögowa te┼╝ decyduje, co da si─Ö odliczy─ç, a co nie. Ja jej tylko co miesi─ůc zwo┼╝─Ö stert─Ö rachunk├│w. Nie wiem, czy Kasia b─Ödzie si─Ö sama rozlicza┼éa, czy te┼╝ znajdzie sobie jak─ů┼Ť dobr─ů ksi─Ögow─ů, ale rachunki tak czy inaczej trzeba bra─ç na wszystko.

W Urz─Ödzie Dzielnicowym nie jest ┼║le. Ostatnio zmienia┼éam adres i za┼éatwi┼éam wszystko w 10 minut. Zmieniony wpis przys┼éali po tygodniu poczt─ů. Najciekawsze jednak, ┼╝e sk┼éadaj─ůc wniosek o zmian─Ö nie musia┼éam przedstawi─ç ┼╝adnego dokumentu stwierdzaj─ůcego, ┼╝e mam prawo do tego lokalu. Ma┼éo tego, nikt nawet nie poprosi┼é o dow├│d, ┼╝eby sprawdzi─ç, czy ja to rzeczywi┼Ťcie ja.

Jest jeszcze jedna dobra rzecz. Kasiu, jak pracujesz na etacie w szkole, nie b─Ödziesz musia┼éa p┼éaci─ç ca┼éego ZUS-u. Bo niestety najbardziej boli, jak co miesi─ůc trzeba p├│j┼Ť─ç do banku i pozby─ç si─Ö sze┼Ťciu st├│wek... ┼╗eby chocia┼╝ co┼Ť z tego potem by┼éo...

Handlu towarem nie prowadz─Ö. Wol─Ö wszystko podci─ůga─ç pod nauczanie j─Özyk├│w obcych, bo to przynajmniej bez VAT-u.

Anetta

Agnieszka Hayward
Poland
German to Polish
+ ...
Znajd┼║ dobr─ů ksi─Ögow─ů! Nov 18, 2003

To nie jest powalaj─ůcy wydatek, ale za to jaka ulga... Moja ksi─Ögowa to tak┼╝e ksi─Ögowa lim0nki, musz─Ö powiedzie─ç, ┼╝e jest wspania┼éa i wszystko ┼Ťwietnie wyja┼Ťnia. Wi─Öc dla prowadz─ůcych dzia┼é─ůlno┼Ť─ç w stolicy mog─Ö j─ů z czystym sumieniem poleci─ç. Poleci┼éam ju┼╝ bodaj┼╝e sze┼Ťciu osobom i wszyscy s─ů zadowoleni.
Jest jeszcze inna opcja. mam kole┼╝ank─Ö przysi─Ög┼é─ů, kt├│ra nie za┼éo┼╝y┼éa dzia┼éalno┼Ťci, poniewa┼╝ uzna┼éa, ┼╝e nie ma tak wysokich koszt├│w, by jej si─Ö op┼éaca┼éo je wrzuca─ç w koszty dzia┼éalno┼Ťci. Troch─Ö mia┼éa ┼éamig┼é├│wek z ZUSem, aktualnie p┼éaci jak─ů┼Ť najni┼╝sz─ů stawk─Ö, r├│wnolegle ubezpieczaj─ůc si─Ö prywatnie.
Dobry ksi─Ögowy/ ksi─Ögowa wyja┼Ťni Ci, kt├│ra opcja b─Ödzie dla Ciebie najkorzystniejsza.
Powodzenia na nowej drodze zawodowej!
Nie poddawaj si─Ö papierkowej robocie, bo nie ma jej a┼╝ tak du┼╝o ;o)
Pozdrawiam
Agnieszka

PAS  Identity Verified
English to Polish
+ ...
ach, selfemplojmentu czar! Nov 18, 2003

Do dzia┼éalno┼Ťci mo┼╝na wpisa─ç wszystko (opr├│cz handlu broni─ů, w├│dk─ů, dzia┼éalno┼Ťci g├│rniczej i czego┼Ť tam jeszcze - na to trzeba mie─ç koncesj─Ö).

Ja wypisa┼éem wszystko, co si─Ö da┼éo - nauka j─Özyk├│w na wszystkich poziomach (przedszkolny do uniwersytetu), reklam─Ö, marketing, fotografi─Ö i ju┼╝ dalej nie pami─Ötam. Aha, oczywi┼Ťcie t┼éumaczenia te┼╝.
Dobrze przeczytaj PKD. Nikt nie ka┼╝e Ci _wykonywa─ç_ wpisanej dzia┼éalno┼Ťci, ale je┼Ťli si─Ö oka┼╝e, ┼╝e czego┼Ť _nie masz_ wpisanego a robisz, to si─Ö smutne panie przyczepi─ů. ┼üatwiej wpisa─ç do dzia┼éalno┼Ťci, ni┼╝ p├│┼║niej kombinowa─ç jak podci─ůgn─ů─ç sprzeda┼╝ marchewki na bazarku pod nauk─Ö j─Özyk├│w obcych (cho─ç dobry ksi─Ögowy pewnie by potrafi┼é). No i zmiana wpisu kosztuje bodaj┼╝e 50 peelen├│w. Poza tym masz wi─Öksze pole do manewru przy odpisach. Niekt├│re rodzaje dzia┼éalno┼Ťci s─ů natomiast automatycznie ob┼éo┼╝one VATem (ale VAT naliczasz tylko, je┼Ťli je wykonujesz).
Ja si─Ö d┼éugo zastanawia┼éem, czy p├│j┼Ť─ç na rycza┼ét czy nie. Bo jak si─Ö zastanowi─ç, to t┼éumacz g┼é├│wnie pisemny koszty ma jednak do┼Ť─ç ma┼ée (wychylam si─Ö??!!).
Mo┼╝liwo┼Ťci odpisania sprz─Ötu komputerowego itp. s─ů troszk─Ö z┼éudne, no bo ile razy w roku kupuje si─Ö komputer?
Z drugiej strony wype┼énianie tego PITu raz na miesi─ůc i prowadzenie ksi─Ögi nie jest jakim┼Ť koszmarem. M├│j s─ůsiad ksi─Ögowy nauczy┼é mnie podstaw w jeden wiecz├│r (troch─Ö kom├│rek w w─ůtrobie tylko si─Ö zmarszczy┼éo...).

Witaj w klubie.

Paweł Skaliński

[Edited at 2003-11-18 08:39]

Katarzyna Jankosz  Identity Verified
Polish to German
+ ...
TOPIC STARTER
Dzi─Ökuj─Ö:-)) Nov 18, 2003

Dzi─Ökuj─Ö serdecznie wszystkim za wyczerpuj─ůce odpowiedzi. Nie spodziewa┼éam si─Ö tak szybkiego odzewu, tym bardziej jestem wdzi─Öczna za pomoc.
Kasia

PAS wrote:

Do dzia┼éalno┼Ťci mo┼╝na wpisa─ç wszystko (opr├│cz handlu broni─ů, w├│dk─ů, dzia┼éalno┼Ťci g├│rniczej i czego┼Ť tam jeszcze - na to trzeba mie─ç koncesj─Ö).

Ja wypisa┼éem wszystko, co si─Ö da┼éo - nauka j─Özyk├│w na wszystkich poziomach (przedszkolny do uniwersytetu), reklam─Ö, marketing, fotografi─Ö i ju┼╝ dalej nie pami─Ötam. Aha, oczywi┼Ťcie t┼éumaczenia te┼╝.
Dobrze przeczytaj PKD. Nikt nie ka┼╝e Ci _wykonywa─ç_ wpisanej dzia┼éalno┼Ťci, ale je┼Ťli si─Ö oka┼╝e, ┼╝e czego┼Ť _nie masz_ wpisanego a robisz, to si─Ö smutne panie przyczepi─ů. ┼üatwiej wpisa─ç do dzia┼éalno┼Ťci, ni┼╝ p├│┼║niej kombinowa─ç jak podci─ůgn─ů─ç sprzeda┼╝ marchewki na bazarku pod nauk─Ö j─Özyk├│w obcych (cho─ç dobry ksi─Ögowy pewnie by potrafi┼é). No i zmiana wpisu kosztuje bodaj┼╝e 50 peelen├│w. Poza tym masz wi─Öksze pole do manewru przy odpisach. Niekt├│re rodzaje dzia┼éalno┼Ťci s─ů natomiast automatycznie ob┼éo┼╝one VATem (ale VAT naliczasz tylko, je┼Ťli je wykonujesz).
Ja si─Ö d┼éugo zastanawia┼éem, czy p├│j┼Ť─ç na rycza┼ét czy nie. Bo jak si─Ö zastanowi─ç, to t┼éumacz g┼é├│wnie pisemny koszty ma jednak do┼Ť─ç ma┼ée (wychylam si─Ö??!!).
Mo┼╝liwo┼Ťci odpisania sprz─Ötu komputerowego itp. s─ů troszk─Ö z┼éudne, no bo ile razy w roku kupuje si─Ö komputer?
Z drugiej strony wype┼énianie tego PITu raz na miesi─ůc i prowadzenie ksi─Ögi nie jest jakim┼Ť koszmarem. M├│j s─ůsiad ksi─Ögowy nauczy┼é mnie podstaw w jeden wiecz├│r (troch─Ö kom├│rek w w─ůtrobie tylko si─Ö zmarszczy┼éo...).

Witaj w klubie.

Paweł Skaliński

anglista
English to Polish
+ ...
[sorry, co┼Ť nie tak mi si─Ö klikn─Ö┼éo] Nov 26, 2003

PAS wrote:

jak si─Ö zastanowi─ç, to t┼éumacz g┼é├│wnie pisemny koszty ma jednak do┼Ť─ç ma┼ée (wychylam si─Ö??!!).

To wnioskuj─Ö, ┼╝e samochodu s┼éu┼╝bowego jako t┼éumacz nie rozliczasz? Bo je┼Ťli tak, to jest to ju┼╝ znacz─ůca pozycja w kosztach (amortyzacja, paliwo, ubezpieczenie, wszystkie przegl─ůdy - nazbiera si─Ö).
KZH

[Edited at 2003-11-26 17:33]

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
W kwestii kosztow Nov 26, 2003

Gwoli uzupelnienia dodam, ze koszty naszych uslug to nie tylko papier, komputer, tusz do drukarki lub toner albo nawet samochod sluzbowy. Nie wolno zapomniec o tej "drobnej" pozycji, jaka stanowi oprogramowanie.
Wlasnie stanalem przed potrzeba uzupelnienia tej dzialki do nowej Makowy. Patrzac na wymagania klientow z jednej strony a mozliwosci budzetowe z drugiej strony, wlos mi sie jezy (doslownie i w przenosni)...
Sam pakiet MS Office dla Makowy - a przeciez to podstawa, ktorej Jablkowcy nigdy za frajer do peceta nie dodadza - kosztuje bagatelna kwote okolo 600 EUR. Po dlugich szukaniach znalazlem na Ebayu za 300...
A na Makowie to za malo, jeszcze "serek" by sie przydal (QuarkXPress) - a to kwota 2.000 EUR! I wszystkei inne DTP-y, Windows czy MAC; to kwoty niebagatelne.
Samym ofisem czlowiek dzis daleko nie zajedzie, jeszcze by sie jakis kot (CAT-Tool) przydal, a im bardziej rasowy, tym drozszy. Star Transit podaje np. koszt dla "freelancera" na poziomie ok. 1500 EUR, SDLX jest za 595, Trados chyba 900 czy cos takiego...

No i te niby male koszty dzialalnosci rosna... W Niemieckich realiach glowa boli jeszcze o tyle bardziej, ze miekki towar trzeba amortyzowac tez przez kilka lat, tak samo jak dobra inwestycyjne.

Pozdrawiam
Jerzy

PAS  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Samochody i zerojedynki Nov 26, 2003

Oczywi┼Ťcie samoch├│d mo┼╝na, a nawet trzeba rozlicza─ç. W ko┼äcu te mejle s─ů tak niepewne, to trzeba z dyskietkami do klienta nad morze je┼║dzi─ç, zw┼éaszcza w sierpniu...

U mnie sytuacja jest nietypowa, bo samoch├│d jest na t─Ö pani─ů, obok kt├│rej sta┼éem w urz─Ödzie stanu cywilnego, a ona ma do┼Ť─ç solidn─ů zni┼╝k─Ö ubezpieczeniow─ů itp. itd. etc. Szkoda nam by┼éo zachodu przepisywa─ç, a strata zni┼╝ki pewnie by┼éaby gorsza ni┼╝ korzy┼Ť─ç kosztu. Je┼Ťli jednak mo┼╝na to zrobi─ç na czysto, bez zbytniego k┼éopotu, to oczywi┼Ťcie.

Re. oprogramowanie - taki sam komentarz jak re. komputer├│w. To nie jest koszt bie┼╝─ůcy. Kupuje si─Ö raz na jaki┼Ť czas. Ja teraz jestem na poziomie '2000' i pewnie doci─ůgn─Ö na nim ju┼╝ do Longhorna.

Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Oj Pasiu, Pasiu, lepiej niech Ci ten s─ůsiad ksi─Ögowy to wszystko prowadzi... Nov 26, 2003

Sprz─Öt nie jest kosztem bie┼╝─ůcym, ale amortyzuje si─Ö przez 3 lata, a wi─Öc przez 3 lata kawa┼éek odliczasz co miesi─ůc.
Z ┼╝on─ů spisz umow─Ö u┼╝yczenia - w ko┼äcu czym je┼║dzisz do Urz─Ödu Skarbowego
W mieszkaniu wydzielasz (mentalnie) pewn─ů cz─Ö┼Ť─ç powierzchni, kt├│ra s┼éu┼╝y Ci do prowadzenia dzia┼éalno┼Ťci (nie za du┼╝─ů, ale i nie za ma┼é─ů) i w takim procencie w jakim stanowi cz─Ö┼Ť─ç ca┼éego mieszkania odliczasz czynsz. Procentowo odliczasz tak┼╝e koszty energii, wody i telefonu, ale nie kom├│rki, bo t─Ö rejestrujesz na firm─Ö i odliczas w ca┼éo┼Ťci. Internet na firm─Ö w ca┼éo┼Ťci. Bierzesz rachunki z taks├│wek. Nie p┼éacisz drobniakami w parkometrach, tylko wykupujesz kart─Ö parkingow─ů na faktur─Ö VAT (no teraz, to nie wiadomo jak z tym b─Ödzie u nasz w Warszawie). Nie zapomnij tak┼╝e, ┼╝e jaki┼Ť tam procent dochodu (albo przychodu, nie pam─Ötam) mo┼╝esz wyda─ç na reklam─Ö i reprezentacj─Ö, a wi─Öc na wydrukowanie wizyt├│wek lub ...obiad w knajpie. No i jeszcze bardzo wa┼╝na pozycja: prowizje bankowe - ka┼╝de 0.99 groszy za ka┼╝dy przelew! Ma┼éo?

Magda

United Kingdom
Member (2004)
English to Polish
a ponadto... Nov 26, 2003

kasety, p┼éyty z filmami i muzyk─ů - t┼éumacz─Ö filmy, musz─Ö by─ç na bie┼╝─ůco,
ksi─ů┼╝ki wszelakie, zw┼éaszcza te najdro┼╝sze w j─Özykach obcych - trzeba mie─ç materia┼é referencyjny,
bilety lotnicze, hotele - do klienta z dyskietk─ů mo┼╝na lecie─ç nawet na Bermudy...

jeszcze pewnie znajdzie si─Ö kilka innych rzeczy

PAS  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Powiedziałem, że się wychylam Nov 27, 2003

Oczywi┼Ťcie, ┼╝e odliczam wszystko ww. - jenternet, kwartalny, kom├│rk─Ö (┼╝ony te┼╝), ka┼╝dy zas%$#% znaczek na poczcie, ka┼╝dego CD-ROMA, itp itp itp. Mam stosik faktur VAT na zabijaj─ůce kwoty typu 5,78 PLN.

Pope┼éni┼éem pewien skr├│t my┼Ťlowy - sporo rzeczy (zw┼éaszcza komputer i peryferia) naby┼éem zanim zacz─ů┼éem prowadzi─ç ten bzz nzz (kto powie z jakiego to opowiadania??!!), wi─Öc ju┼╝ mi przepad┼éo. O umowie u┼╝yczenia by┼éa mowa, ale tut-tuta sprzedajemy wkr├│tce, wi─Öc przy nast─Öpnym mo┼╝e b─Ödzie inaczej.

Do uroczych pa┼ä na Mycielskiego NIE JE┼╗D┼╗─ś. PIT poczt─ů, a przelew jenternetem. Pod tym wzgl─Ödem przynajmniej jestem w XXI w.

Drugi skr├│t my┼Ťlowy polega┼é na tym, ┼╝e por├│wnuj─Ö koszty swoje z kosztami przyjaciela, kt├│ry je┼╝d┼╝─ůc za geszeftami tankuje Primer─Ö kombi raz dziennie. To s─ů koszty.

Natomiast cenn─ů informacj─ů jest odliczanie op┼éat za przelewy (za utrzymanie konta i op┼éata za karty bankowe te┼╝?), bo o tym to mi nikt nie powiedzia┼é. B─Öd─Ö mia┼é kolejne 13 PLN miesi─Öcznie.
Tylko co jest dowodem ksi─Ögowym? wyci─ůg z konta?
zapewne cdn.

Pa┼Ť

reklama i reprezentacja - 0,25% od warto┼Ťci faktury - to jest killer kwota. Na flaszk─Ö starczy dopiero od 10 kilopeelen├│w.

[Edited at 2003-11-27 08:22]

maciejm  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
Kwiatki doniczkowe Nov 27, 2003

PAS wrote:

Natomiast cenn─ů informacj─ů jest odliczanie op┼éat za przelewy (za utrzymanie konta i op┼éata za karty bankowe te┼╝?), Tylko co jest dowodem ksi─Ögowym? wyci─ůg z konta?

[Edited at 2003-11-27 08:13]

Wg. mojej p. Ksi─Ögowej jest to rzeczywi┼Ťcie wyci─ůg z konta.
Natomiast ostatnio p. Ksi─Ögowa \"zdrza┼║ni┼éa\" mnie, bo stwierddzi┼éa, ┼╝e nie mo┼╝na odliczy─ç kwiatka w doniczce, bo by┼éaby to przesada. A przecie┼╝ miejsce pracy musi jako┼Ť wygl─ůda─ç, prawda?
Pozdrawiam,
Maciek

Pages in topic:   [1 2] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

t┼éumaczenia - czy mam prowadzi─ç dzia┼éalno┼Ť─ç gospodarcz─ů?

Advanced search

TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. ItÔÇÖs a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs