Wordfast i Excel - pytanie do ekspertów
Thread poster: Magda Dziadosz
Magda Dziadosz
Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 17:01
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Nov 30, 2003

Męczę właśnie potężny plik Excela przy pomocy Wordfasta. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że po zamknięciu każdej komórki zwierzątko mi obwieszcza "Thank you for using Wordfast" i liczy na to, że to już koniec. Po naciśnięciu Alt + Down otwiera grzecznie następny segment (czyli następną komórkę) i sprawnie przechodzi do kolejnych segmentów, ale tylko w tej samej komórce - potem znowu "Thank you".

Czy ja coś mu powinnam zrobić, żeby 'widział' cały pl
... See more
Męczę właśnie potężny plik Excela przy pomocy Wordfasta. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że po zamknięciu każdej komórki zwierzątko mi obwieszcza "Thank you for using Wordfast" i liczy na to, że to już koniec. Po naciśnięciu Alt + Down otwiera grzecznie następny segment (czyli następną komórkę) i sprawnie przechodzi do kolejnych segmentów, ale tylko w tej samej komórce - potem znowu "Thank you".

Czy ja coś mu powinnam zrobić, żeby 'widział' cały plik, czy ten typ po prostu tak ma?

Help, bo zaczynam już nerwowo reagować na słowa "Thank you"!

Magda
Collapse


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 17:01
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Chyba masz wersję demo Nov 30, 2003

O ile pamiętam, to rzeczywiście pojawia się po każdym segmencie w wersji demo.

Pozdrawiam
Andrzej


 
Magda Dziadosz
Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 17:01
Member (2004)
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Ależ skąd! Nov 30, 2003

Żadne demo, jak najbardziej licencjonowana wersja. Użytkuję ją już od jakiegoś czasu i w Wordzie działa bez zarzutu. W PowerPoincie też. Tylko w Excelu takie cuda.

Magda


 
Andrzej Mierzejewski
Andrzej Mierzejewski  Identity Verified
Poland
Local time: 17:01
Polish to English
+ ...
WORDFAST- EXCEL Dec 3, 2003

Spróbuj przepisać tabelę do Worda w całości albo tylko te fragmenty, które trzeba przetłumaczyć, i tam ją obrobić. Po przetłumaczeniu można ponownie zapisać tabelę w Excelu.
Zastrzeżenie: jeżeli Excel wykonuje jakieś działania matematyczne w tabeli, to nie wiem, czy te funkcje przechowają się podczas konwersji Exc-Word-Exc.


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Wordfast i Excel - pytanie do ekspertów






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »