Mobile menu

Pro艣ba o pomoc (Word)
Thread poster: SATRO

SATRO  Identity Verified
Poland
Local time: 07:50
German to Polish
+ ...
Dec 13, 2003

Witam

Mam pewien problem i potrzebuj臋 pomocy. Pracuj臋 w艂a艣nie nad obr贸bk膮 tekstu, kt贸ry ma zosta膰 p贸藕niej u klienta zamieniony z doc-a na pdf-a. Tekst jest podzielony na 3 kolumny w kt贸rych s膮 zeskanowane obrazy (czasami na jedn膮 kolumn臋 czasami na dwie). Postanowi艂em, 偶e b臋d臋 to wkleja艂 na zasadzie p贸l tekstowych z rysunkiem w 艣rodku.

No i tu pojawia si臋 problem. Chodzi o pozycjonowanie pola tekstowego. Word ma wbudowany jaki艣 modu艂, kt贸ry pozwala przesun膮膰 pole tylko o pewn膮 warto艣膰 minimaln膮, nie wiem dok艂adnie ile to jest, ale co艣 ok. 2 mm (to jakie艣 ustawienie standardowe). G艂upio wygl膮da mi w tek艣cie, 偶e jeden rysunek jest oddzielony od linii podzia艂u szpalt tylko cieniutkim paskiem papieru, a inny ca艂kiem grubym. Nie mog臋 sobie z tym poradzi膰. Pr贸bowa艂em zmniejsza膰 i zwi臋ksza膰 rozmiary rysunku, ale to niewiele daje. Czy kto艣 z Was zna mo偶liwo艣膰 zwi臋kszenia rozdzielczo艣ci przesuwania obiekt贸w? Wydaje mi si臋, 偶e word dysponuje tak膮 mo偶liwo艣ci膮, ale ja (prosty t艂umacz) nie mog臋 tego znale藕膰...

Pozdrawiam z wyrazami nadziei na rych艂膮 pomoc

(z upalnego i zalenego s艂o艅cem Poznania)
Stasek

PS. Mam nadziej臋, 偶e "pow-艂ow" si臋 uda艂...

Direct link Reply with quote

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Poszukaj tu: Dec 13, 2003

Nie mam akurat polskiego Worda pod reka, ale powinnismy sie dogadac.
Jezeli wlaczysz pasek narzedzi do rysowania (odpowiedni symbol na pasku narzedzi albo przez "Widok" "Paski narzedzi" "Rysowanie" lub podobne Ansicht - Symbolleisten - Zeichnen), pierwsze menu po lewej stronie opisane jest "Zeichnen" (nie wiem jak jest po polsku). Na pewno jest na nim obok tekstu takze strzalka kursora. Wybierz stamtad "Siatke" (ma symbol siatki obk siebie). Sa tam dwie opcje: "Wyrownuj obiekty do rastra" i "Wyrownuj obiekty do siebie "(Obiekte am Raster ausrichten, Obiekte an anderen Obiekten ausrichten). Jesli dezaktywujesz obie opcje, pola tekstowe beda pozwalac ustawiac sie badz gdzie w tekscie. Aby dokladnie ustawic pole tekstowe nalezy je kliknac, wybrac "Wlasciwosci" albo "Formatowanie pola tekstowego" i tam w polu "layout" (wyglad?) wejsc na "Dalsze/Rozszerzone?" (weitere), gdzie mozna zadac pozycje cyfrowo lub np眉. wyrownane do lewego marginesu itp.

Polecam rowniez pytanie do pomocy Worda - jest ona bardzo obszerna i w miare przystepna, na pewno lepsza od wszystkich papierowych podrecznikow.

Pozdrowienia ze zlanego woda Dortmundu
J.

PS
Nie musisz robic pol tekstowych. Wklej rysunki, ustawiajac odpowiednio opcje obiegu tekstu wokol nich (tzn. prostokat). Rysunki mozesz pozycjonowac tak samo, jak pola tekstowe, a plik bedzie mniejszy i mniej skomplikowany.

[Edited at 2003-12-13 19:55]

PAS  Identity Verified
English to Polish
+ ...
uzupe艂nienie Dec 13, 2003

Ja osobi艣cie wol臋 mie膰 w艂膮czone "przyci膮gaj obiekty do siatki", ale "ustawienia siatki" ustawiam na bardzo ma艂膮 warto艣膰 - 0,05 cm. To umo偶liwia p艂ynne przeci膮ganie, ale tak偶e r贸wne ustawienie obiekt贸w - tak jak przyci膮ganie do prowadnicy w Corelu.

W Warszaffce leje i jest ki艂a, a ja mam "pages to go before I sleep"...

p.s. znaj膮c pa艂艂a艂owicz贸w, to oni si臋 dopiero rozkr臋caj膮.
Pawe艂 Skali艅ski

[Edited at 2003-12-13 20:16]

SATRO  Identity Verified
Poland
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
No c贸偶... Dec 13, 2003

mo偶e kto艣 zna jeszcze jakie艣 tricki, ale powiem tyle:

BARDZO LUBI臉 MOICH KOLEG脫W Z PROZA!!

D Z I 臉 K I ! ! !

Stasek

J贸zef Kwasniak
English to Polish
+ ...
To proste... Dec 13, 2003

Wystarczy wybra膰 obiekt (np. pole tekstowe) a nast臋pnie nacisn膮膰 Alt i klawisz strza艂ki (odpowiedni do po偶膮danego kierunku dok艂adnego przesuni臋cia).

Pozdrawiam

J贸zef Kwa艣niak

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka M谩rquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Pro艣ba o pomoc (Word)

Advanced search

LSP.expert
You鈥檙e a freelance translator? LSP.expert helps you manage your daily translation jobs. It鈥檚 easy, fast and secure.

How about you start tracking translation jobs and sending invoices in minutes? You can also manage your clients and generate reports about your business activities. So you always keep a clear view on your planning, AND you get a free 30 day trial period!

More info »
SDL Trados Studio 2017 Freelance
The leading translation software used by over 250,000 translators.

SDL Trados Studio 2017 helps translators increase translation productivity whilst ensuring quality. Combining translation memory, terminology management and machine translation in one simple and easy-to-use environment.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs