Mobile menu

Off topic: ograniczanie ofert do Platynek
Thread poster: Agnieszka Hayward

Agnieszka Hayward
Poland
Local time: 06:32
German to Polish
+ ...
Dec 30, 2003

Pewnie znowu kładę głowę pod topór, ale co tam... jeszcze w starym roku, więc szybciutko rzucam temat:

Pewnie dlatego, że sama nie jestem prozową Platynką, czasem zastanawia mnie (z dzikiej zazdrości i niemocy), czemu niektórzy zleceniodawcy ograniczają możliwość składania ofert (czyli również podejrzenia treści zlecenia) - jest dostępna tylko Prozakom Platinum.

Najnowszy tego typu przykład: http://www.proz.com/job/47848.

Rozumiem, że zleceniodawcy nie muszą znać Proz.com od podszewki, by móc złożyć propozycję współpracy, ale nieco bawią mnie ograniczenia tego typu.

Rozumiem również, że klient ma prawo wyboru, ale...

Proszę o Wasze odczucia. To forum jest "off-topic", bo nie o techniki tłumaczeniowe mi chodzi, ani też o techniki tłumaczenia klientom, na czym polegają kompetencje tłumacza...

Bez osobistych wycieczek - a jakże! - ale swego czasu często spadał na nas meteor pewnej osoby - Platynki - której odpowiedzi na wiele pytań były daleko w tyle za odpowiedziami koleżanek i kolegów nie mających powłoki z metalu tak szlachetnego... Wiem, że to tylko niemiły wyjątek, ale zawsze.

Tak tylko, na zakończenie roku, daję temat pod rozwagę.

Pozdrawiam
Agnieszka

[Edited at 2003-12-30 03:43]

Direct link Reply with quote

Ensor  Identity Verified
Local time: 13:32
English to Polish
+ ...
platynki i brunetki Dec 30, 2003

Mam wrazenie, ze o tym, by pewne jobs byly dostepne wpierw dla platynek/platynow decyduje nie zleceniodawca, ale szef Proza. Chodzi o to by zaplacic i nabrac przez to tej szlachetnej barwy, ktorej sama wiedza nie jest w stanie przydac. Swiat niestety kreci sie wokol pieniadza, a nie wlasnej osi, jak ucza w szkolach. Zycze wszystkim platynowym i naturalnym blondynkom i brunetkom szampanskiego nowego roku.

Ensor

PS: Odbrazawiacze wszystkich krajow laczcie sie!!!

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Calkowicie bledne! Dec 30, 2003

Ensor wrote:

Mam wrazenie, ze o tym, by pewne jobs byly dostepne wpierw dla platynek/platynow decyduje nie zleceniodawca, ale szef Proza. Chodzi o to by zaplacic i nabrac przez to tej szlachetnej barwy, ktorej sama wiedza nie jest w stanie przydac. Swiat niestety kreci sie wokol pieniadza, a nie wlasnej osi, jak ucza w szkolach. Zycze wszystkim platynowym i naturalnym blondynkom i brunetkom szampanskiego nowego roku.

Ensor

PS: Odbrazawiacze wszystkich krajow laczcie sie!!!

O "platynowym" zastrzezeniu decyduje tylko i wylacznie zleceniodawca, a powody jego decyzji sa nam tak samo dobrze znane, jak przyczyna braku sniegu na Swieta...

Pozdrawiam
Jerzy

Natalie  Identity Verified
Poland
Member (2002)
English to Russian
+ ...
- Dec 30, 2003

Ensor wrote:
Mam wrazenie, ze o tym, by pewne jobs byly dostepne wpierw dla platynek/platynow decyduje nie zleceniodawca, ale szef Proza.

Szef ProZ'a nie ma z tym nic wspolnego (oprocz tego ze wprowadzil te opcje do formularza, ktory wypelnia "outsourcer"). Wiec decyduje o tym tylko i wylacznie zleceniodawca.

Pozdrawiam wszystkich,
Natalia

SATRO  Identity Verified
Poland
German to Polish
+ ...
Ja tylko dodam swoje 3 grosze... Dec 30, 2003

Z całym szacunkiem dla ideologii minionych czasów, której przedstawicielem i obrońcą bywałem na łamach niniejszego forum czuję się w obowiązku stanięcia w obronie praktyki, którą opisuje Tygru. Z jakiej niby paki coś musi być dostępne dla wszystkich?? Kto nie płaci, dostaje ograniczone możliwości. To tak jak z programami, niektóre działają na takiej zasadzie: Dostajesz od nas okrojoną wersję i rób z nią co chcesz, tak długo jak chcesz. Jak zapłacisz, to ci odblokujemy resztę funkcji...

Stasek

PS. Przepraszam za "obrońcom" (już się poprawiłem).

[Edited at 2003-12-30 16:18]

Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Jak się dobrze zastanowić, to coś w tym jednak jest... Dec 30, 2003

Szczególnie w tych parach językowych, gdzie na zlecenia składane jest kilkadziesiąt lub kilkset ofert - taki outsourcer może od razu zrezygnować z przeglądania zleceń składanych przez kompletnie puste profile opatrzone jedynie barwnymi ksywkami

A co do tego, że świat kręci się wokół pieniądza: tak, niewątpliwie tak. Na to, żeby ProZ.com istniał i coraz bardziej się rozwijał potrzebne są pieniądze i to nie małe. Jasne, że pieniądze można zdobywać od reklamodawców, ale naprawdę chcielibyście przy każdym poście na forum i każdym Kudosie klikać najpierw w mrugające popupy tak, jak to się dzieje w większości polskich portali?

Może nie jestem tu całkiem obiektywna, ale jako Platynkę, bardzo mnie cieszą wszelkie gesty robione w moim kierunku

Magda

GingerR  Identity Verified
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Agnieszko... Dec 30, 2003

przeciez to ograniczenie jest czasowe.
Przed chwila sama obejrzalam wspomniana przez Ciebie oferte i, mimo ze blondynka, lecz nie Platynowa, jestem, przeczytalam wszystko.
Z mojego doswiadczenia wynika, ze ograniczenie platynowe obowiazuje przez kilka/kilkanascie godzin.
Pozdrawiam prawie noworocznie
Joanna

Agnieszka Hayward
Poland
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Dzięki za konstruktywny odzew Dec 30, 2003

- zwłaszcza Staszkowi i Magdzie, którzy mnie przekonali.
Chowam swój blond natura (do odcienia platynowego ciut mi daleko...) pod czapkę-mikołajkę i życzę Wam w Nowym 2004tym dylematów tylko równie lekkich jak temat tego forum.
Pozdr
Agnieszka

lim0nka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 05:32
Member (2004)
English to Polish
ograniczenie stałe Jan 3, 2004

GingerR wrote:
przeciez to ograniczenie jest czasowe.

Okazuje się, że jednak można skierować ofertę tylko do platynowców. To mnie zaskoczyło, bo dotychczas myślałam, że tak się nie da.
http://www.proz.com/job/46049

Z ciekawości weszłam na stronę Jobs, żeby przejrzeć formularz. Okazuje się, że opcje są następujące:

Limit this job to platinum (paying) members of Proz.com?
- Yes; limit job to paying members
- No; allow non-paying members to express interest
- Allow non-paying members to express interest after 12 hours
- Allow non-paying members to express interest after 24 hours

[Edited at 2004-01-03 12:59]

anglista
English to Polish
+ ...
malutka ikonka Proz.com help do http://www.proz.com/job/46049: Jan 3, 2004

Why would a job poster block or limit quoting by guest members?

Serious job posters generally prefer to get a small number of highly targeted quotes from professionals with a genuine interest in their projects.

ProZ.com has therefore provided outsourcers with a means of limiting quoting to members who meet certain criteria, including: ownership of a given CAT tool, possession of a credential, residence in a certain country, or payment status with ProZ.com.

With regard to payment status, a client may choose to restrict quoting to platinum members only, or (s)he may allow non-platinum members to express interest after a certain period of time (12 or 24 hours) has elapsed.

• Upgrade to platinum membership

--------------------------------------------------------------------------------

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

ograniczanie ofert do Platynek

Advanced search

WordFinder
The words you want Anywhere, Anytime

WordFinder is the market's fastest and easiest way of finding the right word, term, translation or synonym in one or more dictionaries. In our assortment you can choose among more than 120 dictionaries in 15 languages from leading publishers.

More info »
LSP.expert
You’re a freelance translator? LSP.expert helps you manage your daily translation jobs. It’s easy, fast and secure.

How about you start tracking translation jobs and sending invoices in minutes? You can also manage your clients and generate reports about your business activities. So you always keep a clear view on your planning, AND you get a free 30 day trial period!

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs