Mobile menu

wartość reklamy na papierze
Thread poster: anglista
anglista
Local time: 22:35
English to Polish
+ ...
Jan 6, 2004

Zaczął się kolejny rok, po raz kolejny ruszyła kampania reklamowa. Dostałam kolejną ofertę zamieszczenia mojej reklamy na tzw. yellow pages. Długi cennik, długa lista instytucji/grup osób, które mają tę książkę otrzymać i mieć możliwość dotarcia do mojej oferty. Tyle że kto ma internet, ten do takiej oferty dotrze znacznie szybciej i bez sięgania po księgę, a więc będzie mu wygodniej.
Czy reklama na papierze jest jeszcze warta ceny tego papieru?
KZH

Direct link Reply with quote

Andrzej Lejman  Identity Verified
German to Polish
+ ...
Absolutnie nie Jan 6, 2004

Przed kilku laty, gdy Internet był jeszcze niemal rzadkością, a Panorama Firm jednym z niewielu źródeł informacji tego typu, zdarzyło mi się przez bodaj trzy kolejne lata wydać spore sumy na ramkowe ogłoszenia. Skutek był bliski zeru. Prowadziliśmy wówczas nawet takie mini-ankiety, pytając nowych klientów, jak do nas trafili. Przez te trzy lata można było na palcach jednej ręki policzyć tych, którzy się przyznali do Panoramy. Te książki-cegły leżą gdzieś wciśnięte w kąt szafy i pies z kulawą nogą z nich nie korzysta.
Lepiej zainwestuj w miłą dla oka stronę internetową.
Pozdrawiam ze Stumilowego Lasu
Andrzej

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Kup sobie lepiej cos ladnego Jan 6, 2004

Bedziesz miala z tego zdecydowanie wiekszy pozytek.
W Niemczech jest tak, ze w "Gelbe Seiten" (Zolte Strony) mam wpis darmowy z nazwiskiem i numerem telefonu i chyba telefaksu, ale np. nie podaja moich jezykow. Udalo sie im przez dwa lata naklonic mnie do rozszerzenia tego do chyba czterech liniej w sumie, tzn. telefon, adres, jezyki. Zaplacilismy za to niezla kwote, po drugim roku zrezygnowalem.
Gelbe Seiten sa u nas regionalne, tzn. jesli chcesz byc w kazdych, musisz placic za to samo ogloszenie tyle razy, ile jest regionalnych wydan. Ten darmowy wpis jest oczywiscie tylko lokalny. Efekt tej reklamy jest mniejszy niz zero, tzn. ta droga nikt do mnie nie dotarl - albo najwyzej dwa akty urodzenia.

Jesli juz reklama na papierze, to adresowana osobiscie do firm w postaci listow.

Pozdrawiam
Jerzy

German to Polish
+ ...
Dokładnie te same zasady obowiązują w Polsce. Jan 6, 2004

Jerzy Czopik wrote:
Gelbe Seiten sa u nas regionalne, tzn. jesli chcesz byc w kazdych, musisz placic za to samo ogloszenie tyle razy, ile jest regionalnych wydan. Ten darmowy wpis jest oczywiscie tylko lokalny.
Pozdrawiam
Jerzy

To przecież w końcu firma międzynarodowa, ktorej zresztą nie wróżę już długiego życia.

Swoją drogą, czytałem niedawno opis kariery jednego z naszych biznesmanów - bodaj właściciela ogólnopolskiej sieci szkół językowych.
Zaczynał karierę od kserowania za opłatą i rozsyłania po Polsce niemieckiego "Wer liefert was".

Ot, czasy się zmieniają.
Jeszcze raz pozdrowienia ze Stumilowej Łodzi
Andrzej

[Edited at 2004-01-06 14:25]

Kaxia
Poland
Chinese to Polish
+ ...
szkoda pieniedzy Jan 6, 2004

Ponadto Yellow Pages, tak samo jak Panorama Firm, sa zrodlem niekompletnym. jesli komus zalezy na znalezieniu okreslonej firmy, szuka jej w internecie - najbardziej aktualnym nosnikiem informacji.

Agnieszka Hayward
Poland
German to Polish
+ ...
kalendarze Jan 7, 2004

Juz trochę po ptokach, bo rok się zaczął i pewnie klienci mają od metra książkowych kalendarzy, jak i tych na ścianę.

Jednak uważam, że zainwestowanie w ładny kalendarz wiszący lub "leżący" (zależy dla kogo) da lepszy skutek.

Jeden z moich klientów zainwestował w fotografa, poligrafa i wydał cudowność - piękny kalendarz na ścianę, który w ilościach dużych rozdał w warsztatach samochodowych, myjniach itd. Mimo że jego działalność z samochodami nic wspólnego nie ma. Ale trafił do miejsc często odwiedzanych przez jego potencjalnych klientów.

Więc jeżeli na papierze, to może z tej "mańki".

A żółte strony - jak sama nazwa wskazuje - szybko żółkną - zob. post Kaxii.

Pozdrawiam i trzymam kciuki
-A-

anglista
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
pomysł wart uwagi Jan 7, 2004

tygru wrote:
...piękny kalendarz na ścianę, który w ilościach dużych rozdał w warsztatach samochodowych, myjniach itd.

Przy okazji ciekawam dwóch szczegółów:
1. co przedstawiają fotografie (muszą być "appealing", prawda?) - widoczki szwajcarskie, negliże, czy auta?
2. ile go to kosztowało przy danym nakładzie (100-500 sztuk?)

Pytam o koszty, bo koszt tego rodzaju jest zdaje się limitowany (reprezentacja i reklama) - czy Wasza księgowa mówi inaczej?

[Edited at 2004-01-07 10:52]

[Edited at 2004-01-07 10:52]

German to Polish
+ ...
Całe 0,25% rocznego obrotu Jan 7, 2004

anglista wrote:
Pytam o koszty, bo koszt tego rodzaju jest zdaje się limitowany (reprezentacja i reklama) - czy Wasza księgowa mówi inaczej?

Naprawdę można zaszaleć...
Pozdrawiam
Andrzej

[Edited at 2004-01-07 12:20]

LOQUAX
Poland
Welsh to Polish
+ ...
Yellow Pages w wersji papierowejmają swoją siłę Jan 7, 2004

Moim zdaniem Yellow Pages w wersji papierowej mają swoją siłę oczywiście w wymiarach regionalnych. Mają też niestety swoją cenę. Reklama graficzna zaczyna się od 2000 zl w gore (do kilkunastu tysięcy zl). Opłacalność tego typu reklamy zależy od unikalności oferty i...przypadku sterowanego wyczuciem danego regionu.

Agnieszka Hayward
Poland
German to Polish
+ ...
negliże, ale nie do końca Jan 7, 2004

tzw. "wysmakowane zdjęcia prawie rozebranych dziewczyn".

Myślę, że trzeba by mieć nie tyle gołe zdjęcia, co jakis oryginalny pomysł...

Chwilowo nic nie przychodzi mi do głowy poza Twoim zdjęciem np. w kabinie symultanicznej, z robótką ręczną - "Podzielność uwagi".

Ale żarty żartami, a do agencji reklamowej, jakich mnóstwo wokół można się wybrać i poprosić o wycenę.

Niestety nie znam ceny kalendarza mojego kienta.

Pozdrawiam
-A-

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

wartość reklamy na papierze

Advanced search

Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »
Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs