https://www.proz.com/forum/polish/17213-pytanie_o_kudoznet_a.html

Pytanie o KudoZ.Net-a
Thread poster: SATRO
SATRO
SATRO  Identity Verified
Poland
Local time: 18:32
German to Polish
+ ...
Jan 8, 2004

Przepraszam, że zawracam guitarrę, ale ja z angielskiego niestem jakiś taki niekumaty i na tym forum na temat KudoZ.Net-a prawie nic nie rozumiem.

Zainstalowałem sobie toto, i nawet fajnie było, ale...

i tu pojawia się moje pytanie:

Czy tam nie ma możliwości ustawienia czasowego interwału ściągania pytań? To znaczy, czy jeśli mam ochotę odpowiedzieć na jakieś nowe pytania to muszę najpierw coś tam zaczarować, żeby mi toto łaskawie "ś
... See more
Przepraszam, że zawracam guitarrę, ale ja z angielskiego niestem jakiś taki niekumaty i na tym forum na temat KudoZ.Net-a prawie nic nie rozumiem.

Zainstalowałem sobie toto, i nawet fajnie było, ale...

i tu pojawia się moje pytanie:

Czy tam nie ma możliwości ustawienia czasowego interwału ściągania pytań? To znaczy, czy jeśli mam ochotę odpowiedzieć na jakieś nowe pytania to muszę najpierw coś tam zaczarować, żeby mi toto łaskawie "ściągło" nowe pytania?

Pozdrawiam i liczę na wyrozumiałość

Mało rozgarnięty Stasek z zalanego słońcem Poznania
Collapse


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 18:32
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Mialem toto Jan 8, 2004

Fajne bylo, ale cos mu sie spsulo, jak wlazlem na WinXP, a potem nie mialem juz czasu na eksperymentacje.
Opcja automatycznego sciagania pytan byla tam definitywnie, mozna to bylo jakos ustawic.
Skontaktuj sie najlepiej z Hermannem Bruns, ktory toto stworzyl i oprocz tego jest bardzo komunikatywny po niemiecku. ID: 2421

Pozdrawiam
J.


 
lim0nka
lim0nka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 17:32
English to Polish
automatycznie? Jan 8, 2004

Nie wiem, czy można to zaliczyć do automatycznego ściągania nowych pytań, ale ja to robię tak: klikam zakładkę Give term help, a potem mam do wyboru dwie opcje Download new questions - gdzie mogę sobie wcześniej wybrać pary językowe, dziedziny itp. - albo Update, które po prostu odświeża listę pytań, dołączając do nich najnowsze.

Anetta


[Edited at 2004-01-08 23:03]


 
SATRO
SATRO  Identity Verified
Poland
Local time: 18:32
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
No właśnie... Jan 9, 2004

lim0nka wrote:
klikam zakładkę Give term help, a potem mam do wyboru dwie opcje Download new questions - gdzie mogę sobie wcześniej wybrać pary językowe, dziedziny itp. - albo Update, które po prostu odświeża listę pytań, dołączając do nich najnowsze.
Anetta


mi chodzi o to, żeby działało jak Outlook tzn. np. co minutę sprawdzało, czy są nowe pytania...

Pozdro

Stasek


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 18:32
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Zamierzasz wedrzeć się przebojem na pierwszą stronę? Jan 9, 2004

Stanislaw Trojanowicz wrote:
mi chodzi o to, żeby działało jak Outlook tzn. np. co minutę sprawdzało, czy są nowe pytania...
Pozdro
Stasek


Pozdrawiam
Andrzej


 
SATRO
SATRO  Identity Verified
Poland
Local time: 18:32
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Jeśli... Jan 9, 2004

toto ściąga pytania co minutę, to od jutra możecie mi mówić GILLES

zaznaczył ze zdecydowanie francuskim akcentem
Stasek


 
lim0nka
lim0nka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 17:32
English to Polish
co minutę? Jan 9, 2004

Stanislaw Trojanowicz wrote:

mi chodzi o to, żeby działało jak Outlook tzn. np. co minutę sprawdzało, czy są nowe pytania...



Takiej możliwości nie znalazłam i raczej jej nie ma, choćby z tego względu, że KudoZ.net był pomyślany głównie dla osób bez stałego dostępu do Internetu. Czyli: łączysz się co dwie godziny, wysyłasz swoje pytania albo ściągasz nowe, rozłączasz się, odpowiadasz, na co chcesz, a potem odpowiedzi wysyłasz.

A jak masz stałe łącza, ustaw sobie Outlooka, żeby ściągał pocztę co minutę, to będziesz na bieżąco.

Anetta


 
SATRO
SATRO  Identity Verified
Poland
Local time: 18:32
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Droga Anetto, Jan 9, 2004

mi nie wystarczy odpowiadanie na pytania, na które i tak znam odpowiedź i zadawanie pytań, jestem bardzo zachłannym i ciekawskim bydełkiem, więc chcę wiedzieć, co tam się dzieje. Nikt nie zada pytania bez mojej wiedzy. NIE CHCĘ BYĆ JUŻ GILLESEM, JAK PISAŁEM WCZEŚNIEJ, CHCĘ BYĆ LEPSZY!!!

A tak poważnie. KudoZ.net ma większe możliwości niż strona, wizualnie prezentuje się wprawdzie nieco gorzej, ale nie spełnia moich oczekiwań pod względem uaktualniania listy
... See more
mi nie wystarczy odpowiadanie na pytania, na które i tak znam odpowiedź i zadawanie pytań, jestem bardzo zachłannym i ciekawskim bydełkiem, więc chcę wiedzieć, co tam się dzieje. Nikt nie zada pytania bez mojej wiedzy. NIE CHCĘ BYĆ JUŻ GILLESEM, JAK PISAŁEM WCZEŚNIEJ, CHCĘ BYĆ LEPSZY!!!

A tak poważnie. KudoZ.net ma większe możliwości niż strona, wizualnie prezentuje się wprawdzie nieco gorzej, ale nie spełnia moich oczekiwań pod względem uaktualniania listy pytań...

Dlatego zostaję przy wersji www-owej.

Dzięki wszystkim za zabranie głosu

Hey Hoo do pracy by się szło
Stasek
Collapse


 
lim0nka
lim0nka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 17:32
English to Polish
to pozostaje tylko jedno wyjście Jan 9, 2004

Stanislaw Trojanowicz wrote:

Nikt nie zada pytania bez mojej wiedzy.



Napisz do Henry'ego, że na ochotnika zgadzasz się kontrolować WSZYSTKIE pytania, jakie padają na ProZie. Niech to na przykład wygląda tak: ktoś zadaje pytanie, ono przychodzi do Ciebie do akceptacji i dopiero po "odfajkowaniu" pojawia się na stronie. Obawiam się jednak, że wtedy nie miałbyś już czasu na nic innego.

Powodzenia!
Anetta


 
SATRO
SATRO  Identity Verified
Poland
Local time: 18:32
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Sarkazm... Jan 9, 2004

lim0nka wrote:
Napisz do Henry'ego, że na ochotnika zgadzasz się kontrolować WSZYSTKIE pytania, jakie padają na ProZie. Niech to na przykład wygląda tak: ktoś zadaje pytanie, ono przychodzi do Ciebie do akceptacji i dopiero po "odfajkowaniu" pojawia się na stronie. Obawiam się jednak, że wtedy nie miałbyś już czasu na nic innego.

Powodzenia!
Anetta


okrutny w Twoim głosie wyczuwam. Ale pewnie dlatego, że zazdrościsz mi przyszłych splendorów i KudoZików, które spłyną na mnie jak zrealizuję Twój plan.

A tak na poważnie. Zostaję przy Outlooku bo:
Za:
- jestem na bieżąco, z tym co się dzieje na stronie
- strona jest bardziej przyjazna w obsłudze

Szkoda tylko, że strona nie obsługuje wszystkich możliwości oferowanych przez "toto"

KudoZiasty magnat z Poznania

[Edited at 2004-01-09 12:58]


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Pytanie o KudoZ.Net-a






Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »