Mobile menu

Firewall
Thread poster: bartek

bartek  Identity Verified
Local time: 11:02
English to Polish
+ ...
Feb 13, 2004

Czy ktoś mógłby mi pomóc w konfiguracji firewalla? Mam ZoneAlarma i po ostatniej instalacji zauważyłam jego paskudną cechę. Blokuje dojścia do niektórych stron internetowych. Po jego zamknięciu - strony otwierają się bez żadnych zahamowań. Gdzie robię błąd w ustawieniach? ZoneAlarma używam od pięciu lat mniej więcej i nigdy nie miałam takich niespodzianek. Any ideas?
T.

Direct link Reply with quote

Andrzej Lejman  Identity Verified
German to Polish
+ ...
Trudno o diagnozę na odległość Feb 13, 2004

Jeżeli masz Wingrozę XP, sprawdź, czy przypadkiem nie jest włączony firmowy firewall Micro$oftu. Nie może być dwóch firewalli w systemie, bo się gryzą.
Możesz też zamiast Zone Alarm zainstalować darmowy Sygate Personal Firewall (www.sygate.com). Jest co najmniej równie dobry, a nawet ma sporą przewagę w postaci funkcji autotestu (łączy się z witryną Sygate, ktora próbuje "zaatakować" Twój komputer i wyświetla szczegółowy raport.
Powodzenia
Andrzej

English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Microsoftu Feb 13, 2004

wyłączony. Przeszłam na Sygate. Zobaczymy. Dziękuję
T.

*eva*  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 10:02
English to Polish
+ ...
Ja też używam Zone Alarm Feb 13, 2004

ostatnio nawet Pro i też go do końca jeszcze nie rozgryzłam, ale z moich eksperymentów mogę doradzić Ci dwie rzeczy:

1. Ustaw Program Control na Medium, jeśli masz na High
2. W Privacy, ustaw Cookie Control tez na Medium
i sprawdź teraz ;o)

Skoro go reinstalowałaś, prawdopodobnie musisz od nowa ustawić dostęp dla poszczególnych programów, stron i komponentów. To tak na mój niewieści marny rozum.
Mam nadzieję, że to coś pomoże...
Pozdrawiam,
Ewa

English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Ewo, Feb 14, 2004

nic nie szło. Byłam z ustawieniami i na low. Największy miał wstręt to Acrobata i Worda. Nawet nie pytał czy dopuścić te aplikacje! Może miał nieswoje dni? W każdym razie dobrze mu zrobi, gdy sobie trochę odpocznie. Dzięki za poradę.
Pozdrawiam
T.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Firewall

Advanced search

SDL Trados Studio 2017 Freelance
The leading translation software used by over 250,000 translators.

SDL Trados Studio 2017 helps translators increase translation productivity whilst ensuring quality. Combining translation memory, terminology management and machine translation in one simple and easy-to-use environment.

More info »
SDL MultiTerm 2017
Guarantee a unified, consistent and high-quality translation with terminology software by the industry leaders.

SDL MultiTerm 2017 allows translators to create one central location to store and manage multilingual terminology, and with SDL MultiTerm Extract 2017 you can automatically create term lists from your existing documentation to save time.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs