https://www.proz.com/forum/polish/18383-firewall.html

Firewall
Thread poster: bartek
bartek
bartek  Identity Verified
Local time: 01:25
English to Polish
+ ...
Feb 13, 2004

Czy ktoś mógłby mi pomóc w konfiguracji firewalla? Mam ZoneAlarma i po ostatniej instalacji zauważyłam jego paskudną cechę. Blokuje dojścia do niektórych stron internetowych. Po jego zamknięciu - strony otwierają się bez żadnych zahamowań. Gdzie robię błąd w ustawieniach? ZoneAlarma używam od pięciu lat mniej więcej i nigdy nie miałam takich niespodzianek. Any ideas?
T.


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 01:25
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Trudno o diagnozę na odległość Feb 13, 2004

Jeżeli masz Wingrozę XP, sprawdź, czy przypadkiem nie jest włączony firmowy firewall Micro$oftu. Nie może być dwóch firewalli w systemie, bo się gryzą.
Możesz też zamiast Zone Alarm zainstalować darmowy Sygate Personal Firewall (www.sygate.com). Jest co najmniej równie dobry, a nawet ma sporą przewagę w postaci funkcji autotestu (łączy się z witryną Sygate, ktora próbuje "zaatakować" Tw
... See more
Jeżeli masz Wingrozę XP, sprawdź, czy przypadkiem nie jest włączony firmowy firewall Micro$oftu. Nie może być dwóch firewalli w systemie, bo się gryzą.
Możesz też zamiast Zone Alarm zainstalować darmowy Sygate Personal Firewall (www.sygate.com). Jest co najmniej równie dobry, a nawet ma sporą przewagę w postaci funkcji autotestu (łączy się z witryną Sygate, ktora próbuje "zaatakować" Twój komputer i wyświetla szczegółowy raport.
Powodzenia
Andrzej
Collapse


 
bartek
bartek  Identity Verified
Local time: 01:25
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Microsoftu Feb 13, 2004

wyłączony. Przeszłam na Sygate. Zobaczymy. Dziękuję
T.


 
Ewa Nowicka
Ewa Nowicka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 00:25
English to Polish
+ ...
Ja też używam Zone Alarm Feb 13, 2004

ostatnio nawet Pro i też go do końca jeszcze nie rozgryzłam, ale z moich eksperymentów mogę doradzić Ci dwie rzeczy:

1. Ustaw Program Control na Medium, jeśli masz na High
2. W Privacy, ustaw Cookie Control tez na Medium
i sprawdź teraz ;o)

Skoro go reinstalowałaś, prawdopodobnie musisz od nowa ustawić dostęp dla poszczególnych programów, stron i komponentów. To tak na mój niewieści marny rozum
... See more
ostatnio nawet Pro i też go do końca jeszcze nie rozgryzłam, ale z moich eksperymentów mogę doradzić Ci dwie rzeczy:

1. Ustaw Program Control na Medium, jeśli masz na High
2. W Privacy, ustaw Cookie Control tez na Medium
i sprawdź teraz ;o)

Skoro go reinstalowałaś, prawdopodobnie musisz od nowa ustawić dostęp dla poszczególnych programów, stron i komponentów. To tak na mój niewieści marny rozum.
Mam nadzieję, że to coś pomoże...
Pozdrawiam,
Ewa
Collapse


 
bartek
bartek  Identity Verified
Local time: 01:25
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Ewo, Feb 14, 2004

nic nie szło. Byłam z ustawieniami i na low. Największy miał wstręt to Acrobata i Worda. Nawet nie pytał czy dopuścić te aplikacje! Może miał nieswoje dni? W każdym razie dobrze mu zrobi, gdy sobie trochę odpocznie. Dzięki za poradę.
Pozdrawiam
T.


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Firewall






CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »