Gospodarka odpadami - niezły słownik en, de
Thread poster: Maciej Andrzejczak
Maciej Andrzejczak
Maciej Andrzejczak  Identity Verified
Poland
Local time: 01:27
Member
English to Polish
+ ...
Feb 16, 2004

Czcigodni Prozacy, ponieważ ostatnio dopadają mnie tłumaczenia w tej tematyce ponizej efekt poszukiwań słowinkowych. Zdecydowanie można wkleić do ulubionych
Pozdrawiam
Maciej


http://www.bfub.pl/slownik1.html


 
PAS
PAS  Identity Verified
Local time: 01:27
Polish to English
+ ...
Przy okazji Feb 16, 2004

Nie wiem jak Wy, ale ja tego rodzaju strony zawsze kopiuję sobie na dysk. Nigdy nic nie wiadomo gdzie, jak i kiedy jaką stronę trafi szlag. Była i nie ma.

Dzięki,
Paweł


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 01:27
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Tu jest jeszcze lepsze wyjście Feb 16, 2004

PAS wrote:

Nie wiem jak Wy, ale ja tego rodzaju strony zawsze kopiuję sobie na dysk. Nigdy nic nie wiadomo gdzie, jak i kiedy jaką stronę trafi szlag. Była i nie ma.

Dzięki,
Paweł


Akurat ten słownik był zrobiony w Excelu, więc bardzo łatwo można "wyciagnąć" ze strony same dane i wkleić je do arkusza.
Należy otworzyć nowy arkusz i ustawić kursor w polu A1, następnie przejść do menu Dane => Importuj dane zewnętrzne => Nowa kwerenda sieci Web.
W pole "Adres" nowego okna należy skopiować adres strony i postępować dalej według instrukcji.

Przy okazji, mogę udostępnić jako arkusz Excela "oficjalny" słownik terminologii fitosanitarnej, stosowanej w dokumentach handlowych. Gdyby ktoś był zainteresowany, proszę o maila przez profil.
Pozdrawiam
Andrzej


 
Agnieszka Hayward (X)
Agnieszka Hayward (X)
Poland
Local time: 01:27
German to Polish
+ ...
Silna reprezentacja haseł na "A" Feb 17, 2004

słownik wygląda ciekawie. może nie jest ogromny, ale na pewno się przyda.
Dzięki!

Andrzeju - dzięki za wskazówki dot. ściągania danych do excela.

Pozdr
-A-


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Gospodarka odpadami - niezły słownik en, de






Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »