Mobile menu

Pytanie o stawke...
Thread poster: ktosik
ktosik
Local time: 01:53
German to Polish
Feb 19, 2004

Witam,

jako nowicjusz pytam sie Was, o starsi/madrzejsi, jaka stawke mozna by zaproponowac odpowiadajac na oferte
http://www.proz.com/job/50239

Bo ja nie mam zielonego pojecia...!
Pozdrawiam
Agnieszka

Direct link Reply with quote

Andrzej Lejman  Identity Verified
German to Polish
+ ...
Nie znam niemieckich stawek, ale Feb 19, 2004

nie wydaje mi się, żeby to była praca dla nowicjusza...
Proszę to potraktować wyłącznie jako życzliwe ostrzeżenie - nie ma w tym nic osobistego.
Pozdrawiam
Andrzej

ktosik
German to Polish
TOPIC STARTER
Pytanie o stawke... Feb 19, 2004

Hallo,

rownie zyczliwa odpowiedz: nieznajomosc stawek nie oznacza braku doswiadczenia. Dotychczas stawke mniej lub wiecej wyznaczal mi zleceniodawca, w kazdym razie to nie ode mnie wychodzila inicjatywa.

Tak wiec czekam dalej na jakies wskazowki i odpowiedzi na moje pytanie. Moje know how nie stoi tutaj do dyskusji.

Pozdrawiam
Agnieszka

Andrzej Lejman wrote:

nie wydaje mi się, żeby to była praca dla nowicjusza...
Proszę to potraktować wyłącznie jako życzliwe ostrzeżenie - nie ma w tym nic osobistego.
Pozdrawiam
Andrzej

LOQUAX
Welsh to Polish
+ ...
PRACUJ ZA TYLE ILE CI SIĘ OPŁACA Feb 19, 2004

Moja rada. Pracuj za tyle ile chcesz otrzymać za profesjonalną i terminową robotę.
Znam zawodowców pracujących za stawki 0,08 euro/slowo i te same osoby pracujące za 0,015 Euro/slowo gdy mają wolne moce przerobowe.
Pozdrawiam,
Robert

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Stawka rzecz prywatna Feb 19, 2004

Niemniej nie podzielam zdania Roberta, ze majac wolne "moce przerobowe" nalezy pracowac za 1/6 stawki wyjsciowej.
Owszem, sklonny jestem opuscic, moze nawet i 20%, ale ponizej pewnej granicy nie zejde, nie dam rabatu za ilosc, gdyz wole spedzic ten w ten sposob zaoszczedzony czas z zona.
Tlumaczenie we wskazanym "dzobie" jest wysokospecjalistyczne, wiec proponuje podejsc do tego tak: ile chce zarobic w miesiacu, podzielic to przez 22 (dni robocze), a otrzymana stawke dzienna przez ilosc znakow (slow, stron), ktora jestem w stanie - BEZSTRESOWO i z rezerwa na innych klientow - zrobic dziennie. W ten sposob otrzymam stawke docelowa.

Gdyby pojsc za zaproponowana tu logika, tzn. wolne moce przerobowe = niskie ceny, to od dawna jezdzilbym najbardziej luksusowym BMW, gdyz w tej sferze maja obecnie "wolne moce przerobowe", czas oczekiwania na nowe auto skrocil sie o wiecej niz polowe. Szkoda tylko, ze nikt myslacy w sposob ekonomiczny nie wpada na pomysl obnizenia ceny...

Pozdrawiam
Jerzy

Piotr Turski  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
3 zasady wyznaczania cen (a więc i stawek) Feb 20, 2004

Kiedy¶ zetkn±łem się z takim - bardzo dla mnie cennym - podej¶ciem. Cenę usługi lub towaru usługodawca/sprzedawca może okre¶lić na trzy w zasadzie niezależne sposoby:
1) oceniaj±c własn± sytuację: ile musi zarobić np. w ci±gu miesi±ca, żeby opłacić rachunki, utrzymać rodzinę, kupować słowniki itp. To w jakim¶ sensie zależy od tego, w gdzie sprzedawca się obraca (w Nowym Jorku czy w Ałma-Acie);
2) oceniaj±c sytuację klienta: ile klient jest w stanie zapłacić (to zależy m.in. od tego, gdzie mieszka klient i do jakich cen przywykł);
3) oceniaj±c sytuację konkurencji: jakie s± ceny u konkurentów i jak na ich tle chce się wypa¶ć - czy jako np. "tani i szybki", czy może "wysokopłatny specjalista".

Te trzy obszary trzeba przeanalizować - i wybrać jeden z nich lub pój¶ć na jaki¶ kompromis.

Piotr

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Pytanie o stawke...

Advanced search

Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
LSP.expert
You’re a freelance translator? LSP.expert helps you manage your daily translation jobs. It’s easy, fast and secure.

How about you start tracking translation jobs and sending invoices in minutes? You can also manage your clients and generate reports about your business activities. So you always keep a clear view on your planning, AND you get a free 30 day trial period!

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs