Problemy techniczne Proza/Kudoza?
Thread poster: GingerR

GingerR  Identity Verified
Local time: 22:47
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Mar 19, 2004

There is no record of a KudoZ question with that ID
oto komunikat, jaki ostatnio notorycznie pojawia mi sie kiedy probuje dodac "agree" do udzielonej odpowiedzi

Ostatnio mialam tez problemy z zamieszczeniem postu na forum.

Czy to problemy nowej wersji Kudoz Design (o ktorej mnie poinformowano w Mewsletterze)?
Czy to jakies przejsciowe problemy? Czy Wy tez je macie?

A moze to tylko moj blondynizm rozkwita razem z wiosna...

Pozdrawiam slonecznie
Joanna

Direct link Reply with quote

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Ciemna jesteś na zdjęciu Mar 19, 2004

więc z tym blondynizmem mam pewne wątpliwości.
U mnie 0 problemów...

(Nb. tytuł nie miał być dwuznaczny )

Przyjemnego łykendu bez prozaicznych problemów
Jerzy

Andrzej Lejman  Identity Verified
German to Polish
+ ...
To się zdarzało i w przeszłości Mar 19, 2004

Czasem trwało chwilę, czasem kilka godzin. To może być problem dostępności serwera, zakłócenie pracy oprogramowania etc.
Potem wraca do normy. W końcu, to tylko technologia
Andrzej

GingerR  Identity Verified
Member (2004)
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Dziekuje za pocieszenie Mar 19, 2004

Jerzy, dziekuje za ta "ciemnote" - ale sam wiesz, ze wspolczesna fotografia moze wiele... he he he

Andrzeju, mam nadzieje, ze to jest to o czym mowisz (np. serwer), a nie oznaka, ze moj pecet nadaje sie juz tylko na smietnik...

bartek  Identity Verified
English to Polish
+ ...
przeżyłam Mar 19, 2004

to jakiś miesiąc temu. Bolesne było. Ustapiło samo z godziny na godzinę. Czego i Tobie życzę
T

Andrzej Lejman  Identity Verified
German to Polish
+ ...
Przyczyn może być 1500 Mar 19, 2004

ale na pewno taki objaw nie ma nic wspólnego z Twoim pecetem.

Andrzej

Andrzej Mierzejewski  Identity Verified
Poland
Polish to English
+ ...
ja też Mar 19, 2004

Ja doświadczam takiej ciekawostki: na Proz questions Pro (języki De, Eng – Pol i w drugą stronę) widzę pytanie o „makrochwytak” (był wczoraj rano), a od razu za nim jest „deskowanie ślizgowe” (godz. 9.40 dzisiaj). Do wszystkich pytań pomiędzy tymi dwoma mogę dojść tylko przez Recent KudoZ questions na stronie domowej. Podobnie jest na Proz questions Easy. Poza tym 2 moje odpowiedzi poszły w powietrze.

Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Nowości Mar 19, 2004

Andrzej Mierzejewski wrote:

Ja doświadczam takiej ciekawostki: na Proz questions Pro (języki De, Eng – Pol i w drugą stronę) widzę pytanie o „makrochwytak” (był wczoraj rano), a od razu za nim jest „deskowanie ślizgowe” (godz. 9.40 dzisiaj). Do wszystkich pytań pomiędzy tymi dwoma mogę dojść tylko przez Recent KudoZ questions na stronie domowej. Podobnie jest na Proz questions Easy. Poza tym 2 moje odpowiedzi poszły w powietrze.

Odsyłam do Newsletter, który został rozesłany kilka dni temu, jest tam informacja, o tym, że otrzymujemy mailem i widzimy na pierwszej stronie tylko pytania w kategoriach, które zaznaczyliśmy w profilu. Jeśli więc ktoś zazanczył np. tylko engineering, to ani nie otrzyma zawiadomień, ani na pierwszej stronie nie zobaczy biz/financial, art/lit, etc.

Było to szeroko omawiane na forum KudoZ/KudoZ.net jakiś czas temu. Przy stale zwiększającej się liczbie pytań oraz craz większej specjalizacji na rynku ma to zachęcić do odpowiadania na pytania wyłącznie z dziedziny, na której się znamy i w której się specjalizujemy.

HTH
Magda

Himawari  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
Prowajdera za glowe... Mar 19, 2004

Co do problemow z "agree" itp. - mialam to samo gdy przenioslam sie ze swoim komputerem z kraju do kraju... Wszystko dzialalo super "tam", przestalo dzialac "tu", czyli w Polsce.
Poniewaz mam sztywne lacze via TV kablowa, zaczelam pisac "ogniste" maile do ich supportu, zadajac podjecia krokow adekwatnych. Zareagowali, odpisali, cos tam pokombinowali, wszystkie problemy zniknely jak reka odjal.
Dlatego radze zaczac sie dobijac do prowajdera - moze cos zmienili w ustawieniach, moze cos "puscilo" w tychze - w kazdym razie moj szanowny komp okazal sie poza podejrzeniami. Zycze szybkiego powrotu do ProZowego zdrowia!

E.

emis
English to Polish
+ ...
a co z zadawanymi pytaniami? Mar 19, 2004

To, że pojawiają się wyłącznie pytania z dziedzin zaznaczonych w profilu jest jeszcze zrozumiałe w przypadku udzielania odpowiedzi, ale nie ma sensu w przypadku gdy proszę o pomoc z dziedziny, na której się nie znam, więc logiczne, że jej nie wybrałam we własnym profilu. Wtedy do Waszych odpowiedzi mam tylko dostęp przez łącza w powiadomieniach wysyłanych e-mailem.

maciejm  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
Wylogowywanie Mar 19, 2004

Mnie z kolei te problemy nie dotyczą (jeszcze?), natomiast od dłuższego czasu wylogowuje mnie notorycznie i muszę się parę razy dziennie logować. Jest to szczególnie widoczne (za każdym razem), kiedy chce wejść do proza przy pomocy linku podanego w e-mailu do mnie - czyli do konkretnego pytania, etc. Kiedy otwieram stronę główną z "ulubionych", to mnie mniej więcej 2 razy dziennie pyta o hasło. Nie pomaga przy tym opcja zapamiętywania haseł.
Mała rzecz, a denerwuje.
M

Poland
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Ależ skąd Mar 19, 2004

emis wrote:

To, że pojawiają się wyłącznie pytania z dziedzin zaznaczonych w profilu jest jeszcze zrozumiałe w przypadku udzielania odpowiedzi, ale nie ma sensu w przypadku gdy proszę o pomoc z dziedziny, na której się nie znam, więc logiczne, że jej nie wybrałam we własnym profilu. Wtedy do Waszych odpowiedzi mam tylko dostęp przez łącza w powiadomieniach wysyłanych e-mailem.

Najlepszym sposobem kontroli swoich pytań jest przez profil: zakładka KudoZ i tam masz 'Asked' i 'Answered', możesz zobaczyć ile zadałaś, które są jeszcze nie nie zamknęte, a które nie wprowadzone do glosariusza.

Możesz też ze strony głównej kliknąć w 'More questions' i tam sobie wybierać dowoli, łatwe, trudne, pary językowe, widok skrócony, widok szczegółowy, co tylko chcesz.

Trzeba tylko popróbować!

Magda

Poland
Member (2004)
English to Polish
+ ...
A wylogowujesz się wychodząc z Proza? Mar 19, 2004

maciejm wrote:

Kiedy otwieram stronę główną z "ulubionych", to mnie mniej więcej 2 razy dziennie pyta o hasło. Nie pomaga przy tym opcja zapamiętywania haseł.
Mała rzecz, a denerwuje.
M

A co z cookies? Może firewall Ci nie puszcza?

Magda

maciejm  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
Nie wylogowuję się sam. Mar 19, 2004

Magda Dziadosz wrote:

A co z cookies? Może firewall Ci nie puszcza?

Magda

Nie nie, wylogowuję się sam.
Może to faktycznie problem firewalla? Chociaż wydawało mi się, że ustawiłem go tak, żeby puszczał cookies, bo po instalacji było tak, że pojawiały się puste miejsca zamiast niektórych obrazków.
Ale jestem też na stałe zalogowany w parę innych miejsc i tam mnie nie wylogowuje.

Andrzej Mierzejewski  Identity Verified
Poland
Polish to English
+ ...
a jednak problemy utrzymują się Mar 19, 2004

Wczoraj odpowiedziałem na pytanie Eng-Pol dotyczące skrótu "Fed" (bartek, potwierdzisz?), a dziś nie mogę znaleźć tego pytania przez wyszukiwarkę keywordów. Po prostu nie ma takiego hasła.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Problemy techniczne Proza/Kudoza?

Advanced search

BaccS – Business Accounting Software
Modern desktop project management for freelance translators

BaccS makes it easy for translators to manage their projects, schedule tasks, create invoices, and view highly customizable reports. User-friendly, ProZ.com integration, community-driven development – a few reasons BaccS is trusted by translators!

More info »
SDL MultiTerm 2017
Guarantee a unified, consistent and high-quality translation with terminology software by the industry leaders.

SDL MultiTerm 2017 allows translators to create one central location to store and manage multilingual terminology, and with SDL MultiTerm Extract 2017 you can automatically create term lists from your existing documentation to save time.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs