Mobile menu

Jak wystawi─ç rachunek dla agencji z zagranicy?
Thread poster: Fitzcarraldo

Fitzcarraldo
Local time: 05:01
English to Polish
+ ...
Apr 9, 2004

Jak dot─ůd t┼éumaczy┼éem na umowy o dzie┼éo dla klient├│w krajowych. Teraz dosta┼éem zlecenie z zagranicy, przys┼éano mi "Purchase Order" i poproszono o "invoice". Ma tam by─ç:

Bank address
Account number
SWIFT code
IBAN code
Account holder's name and address
Date of issue
Due date

Co to s─ů SWIFT i IBAN? Czy musz─Ö rejestrowa─ç dzia┼éalno┼Ť─ç gospodarcz─ů ┼╝eby dosta─ç wyp┼éat─Ö? Jak wygl─ůda sprawa z podatkiem? Prosz─Ö o pomoc.

Życzę wszystkim Wesołego Alleluja, Smacznego Jajka i Mokrego Dyngusa!

Michał

Direct link Reply with quote

Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Member (2004)
English to Polish
+ ...
tak samo jak w Polsce... Apr 9, 2004

najpierw odpowiedzi na prostsze pytania:
SWIFT - to numer rozliczeniowy Twojego banku w systemie SWIFT w┼éa┼Ťnie. Najlepiej zadzwo┼ä do swojego banku i poro┼Ť o informacj─Ö.
IBAN to z kolei numer rachunku w mi─Ödzynarodowym standardzie IBAN, musi mie─ç 26 cyfr. Je┼Ťli numer, kt├│rym si─Ö na codzie┼ä pos┼éugujesz nie ma tych 26 cyfr (cho─ç w┼éa┼Ťciwe ju┼╝ powinien), to znowu...telefon do banku.

Co do pytania o dzia┼éalno┼Ť─ç gospodarcz─ů...c├│┼╝ jednej odpowiedzi na to pytanie chyba nie ma. Musisz wybra─ç tak─ů opcj─Ö, kt├│ra dla Ciebie b─Ödzie najkorzystniejsza, a i Fiskus nie b─Ödzie si─Ö czepia┼é. Poszperaj na forum, by┼éo kilka dyskusji na ten temat.

Weso┼éych ┼Üwi─ůt!

Magda

Anna Sznurawa
Spanish to Polish
+ ...
SWIFT Apr 9, 2004

SWIFT to jest mi─Ödzynarodowy kod banku, trzeba o niego zapyta─ç w┼éa┼Ťnie w swoim banku. W pozosta┼éych kwestiach niestety nie potrafi─Ö pom├│c...
R├│wnie┼╝ ┼╝ycz─Ö Weso┼éych ┼Üwi─ůt. No i szybkiego rozwi─ůzania k┼éopotu z faktur─ů!
Anka

kterelak  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
Wystawiasz normalnie rachunek... Apr 12, 2004

tak jak o to poprosz─ů, po dokonaniu przelewu wype┼éniasz i sk┼éadasz PIT-52 (a mo┼╝e ju┼╝ PIT-53, to si─Ö chyba zmieni┼éo) i p┼éacisz podatek zgodnie ze wskaz├│wkami na picie (19%?).

Kalip
English to Polish
+ ...
to samo Apr 28, 2004

Jestem w podobnej sytuacji. Wykonałem tłumaczenie dla klienta w USA i poproszono mnie o przysłanie invoice. Nie wiem nawet co powinno być tam wpisane.
Rzeczywi┼Ťcie ten temat by┼é ju┼╝ poruszany na forum, ale dotyczy┼é p┼éatnik├│w VATu. Co z t┼éumaczami, kt├│rzy nie maj─ů zarejestrowanej dzia┼éalno┼Ťci gospodarczej.

Jabberwock  Identity Verified
Poland
Member (2004)
English to Polish
Formularz przykładowy Apr 29, 2004

Czy kto┼Ť by┼éby tak mi┼éy i da┼é linka z wydrukiem przyk┼éadowego rachunku? Da┼éoby to pewne poj─Öcie o tym, co tam nale┼╝y umie┼Ťci─ç, i jak.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Jak wystawi─ç rachunek dla agencji z zagranicy?

Advanced search

SDL MultiTerm 2017
Guarantee a unified, consistent and high-quality translation with terminology software by the industry leaders.

SDL MultiTerm 2017 allows translators to create one central location to store and manage multilingual terminology, and with SDL MultiTerm Extract 2017 you can automatically create term lists from your existing documentation to save time.

More info »
SDL Trados Studio 2017 Freelance
The leading translation software used by over 250,000 translators.

SDL Trados Studio 2017 helps translators increase translation productivity whilst ensuring quality. Combining translation memory, terminology management and machine translation in one simple and easy-to-use environment.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs