Jak wystawić rachunek dla agencji z zagranicy?
Thread poster: Fitzcarraldo
Fitzcarraldo
Fitzcarraldo
Local time: 00:46
English to Polish
+ ...
Apr 9, 2004

Jak dotąd tłumaczyłem na umowy o dzieło dla klientów krajowych. Teraz dostałem zlecenie z zagranicy, przysłano mi "Purchase Order" i poproszono o "invoice". Ma tam być:

Bank address
Account number
SWIFT code
IBAN code
Account holder's name and address
Date of issue
Due date

Co to są SWIFT i IBAN? Czy muszę rejestrować działalność gospodarczą żeby dostać wypłatę? Jak wygląda sprawa z podatkiem? Proszę o pomoc.
... See more
Jak dotąd tłumaczyłem na umowy o dzieło dla klientów krajowych. Teraz dostałem zlecenie z zagranicy, przysłano mi "Purchase Order" i poproszono o "invoice". Ma tam być:

Bank address
Account number
SWIFT code
IBAN code
Account holder's name and address
Date of issue
Due date

Co to są SWIFT i IBAN? Czy muszę rejestrować działalność gospodarczą żeby dostać wypłatę? Jak wygląda sprawa z podatkiem? Proszę o pomoc.

Życzę wszystkim Wesołego Alleluja, Smacznego Jajka i Mokrego Dyngusa!

Michał
Collapse


 
Magda Dziadosz
Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 00:46
Member (2004)
English to Polish
+ ...
tak samo jak w Polsce... Apr 9, 2004

najpierw odpowiedzi na prostsze pytania:
SWIFT - to numer rozliczeniowy Twojego banku w systemie SWIFT właśnie. Najlepiej zadzwoń do swojego banku i poroś o informację.
IBAN to z kolei numer rachunku w międzynarodowym standardzie IBAN, musi mieć 26 cyfr. Jeśli numer, którym się na codzień posługujesz nie ma tych 26 cyfr (choć właściwe już powinien), to znowu...telefon do banku.

Co do pytania o działalność gospodarczą...cóż jednej odpowiedzi na to py
... See more
najpierw odpowiedzi na prostsze pytania:
SWIFT - to numer rozliczeniowy Twojego banku w systemie SWIFT właśnie. Najlepiej zadzwoń do swojego banku i poroś o informację.
IBAN to z kolei numer rachunku w międzynarodowym standardzie IBAN, musi mieć 26 cyfr. Jeśli numer, którym się na codzień posługujesz nie ma tych 26 cyfr (choć właściwe już powinien), to znowu...telefon do banku.

Co do pytania o działalność gospodarczą...cóż jednej odpowiedzi na to pytanie chyba nie ma. Musisz wybrać taką opcję, która dla Ciebie będzie najkorzystniejsza, a i Fiskus nie będzie się czepiał. Poszperaj na forum, było kilka dyskusji na ten temat.

Wesołych Świąt!

Magda
Collapse


 
Anna Sznurawa
Anna Sznurawa
Local time: 00:46
Spanish to Polish
+ ...
SWIFT Apr 9, 2004

SWIFT to jest międzynarodowy kod banku, trzeba o niego zapytać właśnie w swoim banku. W pozostałych kwestiach niestety nie potrafię pomóc...
Również życzę Wesołych Świąt. No i szybkiego rozwiązania kłopotu z fakturą!
Anka


 
TranslateWithMe
TranslateWithMe
Poland
Local time: 00:46
English to Polish
+ ...
Wystawiasz normalnie rachunek... Apr 12, 2004

tak jak o to poproszą, po dokonaniu przelewu wypełniasz i składasz PIT-52 (a może już PIT-53, to się chyba zmieniło) i płacisz podatek zgodnie ze wskazówkami na picie (19%?).

 
Kalip
Kalip
Local time: 00:46
English to Polish
+ ...
to samo Apr 28, 2004

Jestem w podobnej sytuacji. Wykonałem tłumaczenie dla klienta w USA i poproszono mnie o przysłanie invoice. Nie wiem nawet co powinno być tam wpisane.
Rzeczywiście ten temat był już poruszany na forum, ale dotyczył płatników VATu. Co z tłumaczami, którzy nie mają zarejestrowanej działalności gospodarczej.


 
Jaroslaw Michalak
Jaroslaw Michalak  Identity Verified
Poland
Local time: 00:46
Member (2004)
English to Polish
SITE LOCALIZER
Formularz przykładowy Apr 29, 2004

Czy ktoś byłby tak miły i dał linka z wydrukiem przykładowego rachunku? Dałoby to pewne pojęcie o tym, co tam należy umieścić, i jak.

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Jak wystawić rachunek dla agencji z zagranicy?






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »