Mobile menu

Pages in topic:   [1 2] >
Kto korzysta z Moneybookers lub podobnych (w Polsce)?
Thread poster: anula

anula  Identity Verified
Poland
Local time: 11:00
English to Polish
+ ...
May 28, 2004

Cześć. Poszukuję dobrego i wygodnego sposobu przyjęcia płatności od klientów z zagranicy. Nie chcę ponosić 40 USD opłat bankowych za przelew.
Macie ciekawe propozycje jak to zrobić?
Jeśli ktoś korzysta z Moneybookers lub podobnych w Polsce, proszę o komentarze jak to sie sprawdza.

Direct link Reply with quote

Romuald Pawlikowski  Identity Verified
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Moneybookers May 28, 2004

anula wrote:
Jeśli ktoś korzysta z Moneybookers lub podobnych w Polsce, proszę o komentarze jak to sie sprawdza.

Moneybookers się sprawdza. Działa w obie strony. Minusem jest to, że przysyłają Ci pieniądze od razu w złotówkach. Wynika to ze specyfiki systemu. Ale dzięki temu wszelkie opłaty ponoszone są jak w przypadku przelewów lokalnych.

Drugi potencjalny problem to fakt, że MB jest jeszcze mało znany w USA, PayPal zna kazdy, ale MB to zupełnie inna sprawa.

Pzdrwm,

Romek

lim0nka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 10:00
Member (2004)
English to Polish
pytanie May 28, 2004

Romuald Pawlikowski wrote:

Moneybookers się sprawdza. Działa w obie strony.

A możesz wyjaśnić, jak to wygląda od strony technicznej? Na przykład, w jaki sposób pieniądze ostatecznie trafiają na konto bankowe w Polsce? Jest to o tyle ważne, że właściwie wszystkie należności za faktury powinny przychodzić na rachunek firmowy (masz podstawę do zwolnienia z VAT-u i dowód, że usługa została wykonana dla klienta zagranicznego).

Anetta

Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Bardzo prosto May 28, 2004

lim0nka wrote:

A możesz wyjaśnić, jak to wygląda od strony technicznej? Na przykład, w jaki sposób pieniądze ostatecznie trafiają na konto bankowe w Polsce? Jest to o tyle ważne, że właściwie wszystkie należności za faktury powinny przychodzić na rachunek firmowy (masz podstawę do zwolnienia z VAT-u i dowód, że usługa została wykonana dla klienta zagranicznego).

Anetta

Jak tylko otrzymasz płatność na konto moneybookers, zlecasz przelew na swoje konto w Polsce. W tym celu najpierw w moneybookers definiujesz swój rachunek docelowy, np. konto firmowe, a potem tylko zlecasz przelew. Pieniądze wędrują średnio 2-3 dni i trafiają już w złotówkach i po potrąceniu prowizji moneybookers w wysokości 1,5€.

A jeśli potrzebujesz dowodów, to zawsze możesz sobie wydrukować wyciąg z konta w moneybookers.

Ja też jestem bardzo zadowolona z tego systemu - szybki, sprawny i tani.

Magda

United Kingdom
Member (2004)
English to Polish
pytanie 2 May 28, 2004

Magda Dziadosz wrote:

A jeśli potrzebujesz dowodów, to zawsze możesz sobie wydrukować wyciąg z konta w moneybookers.

Czy na fakturze można podać inny rachunek niż oficjalny firmowy?
Urząd Skarbowy się nie przyczepi?

Wit  Identity Verified
English to Polish
+ ...
to ja proszę o przykład... May 28, 2004

Magda Dziadosz wrote:
Pieniądze wędrują średnio 2-3 dni i trafiają już w złotówkach i po potrąceniu prowizji moneybookers w wysokości 1,5€. (...)
Magda

tzn. waluta źródłowa, dokładna data, kurs przeliczenia na PLN (czy wiadomo skąd go biorą ) vs. kurs NBP.

I czy konto musi potrafić przyjmować przelewy z zagranicy, czy też cała operacja ma charakter czysto lokalny.

I co/kto ci się pojawia w opisie otrzymanego przelewu.

I jaki jest koszt dla klienta w USA (bo rozumiem, że w Europie jest to przelew lokalny, czyli koszt żaden)

Masz jeszcze cierpliwość by odpowiadać?
witek

EDIT: literówki/nadmiarowe mordki

[Edited at 2004-05-28 10:01]

Poland
Member (2004)
English to Polish
+ ...
odpowiedź 2 - nie wiem May 28, 2004

lim0nka wrote:

[Czy na fakturze można podać inny rachunek niż oficjalny firmowy?
Urząd Skarbowy się nie przyczepi?

Konto w moneybookers jest także rachunkiem firmowym, więc o co chodzi?

Magda

Poland
Member (2004)
English to Polish
+ ...
najlepiej sprawdzić na stronach moneybookers May 28, 2004

Wit wrote:

I czy konto musi potrafić przyjmować przelewy z zagranicy, czy też cała operacja ma charakter czysto lokalny.

Twoje konto musi mieć numer w formacie IBAN (26 cyfrowy) i musisz znać numer SWIFT.

I co/kto ci się pojawia w opisie otrzymanego przelewu.

Skoro to ja zlecam przelew, to chyba oczywiste?

I jaki jest koszt dla klienta w USA (bo rozumiem, że w Europie jest to przelew lokalny, czyli koszt żaden)

Wszystko zależy od sposobu w jaki klient "doładowuje" konto.
Do poczytania pod hasłem "upload funds". Przelew na własne konto to "withdraw". Koszt samego przelewu to zawsze 1,5€, ale inne opłaty pobierane są za przelew w drugą stronę, np. z karty kredytowej.

Nigdy nie byłam klientem z USA
Magda

leff  Identity Verified
English to Polish
+ ...
To może i ja się odezwę May 28, 2004

Magda Dziadosz wrote:
Twoje konto musi mieć numer w formacie IBAN (26 cyfrowy) i musisz znać numer SWIFT.

Już nie musi. Definiując konto podajesz tylko kraj i numr. Przelew jest dokonywany lokalnie w PLN z rachunku Moneybookers w Deutsche Bank Polska S.A.

Zdefiniowanie rachunku bankowego w Moneybookers jest szybkie, łatwe, przyjemne i ...dochodowe

Po prostu, dla sprawdzenia drożności kanału Moneybookers przesyłają na konto przelew w kwocie 0,25 PLN

Przelew z konta w USA kosztuje klienta tyle samo, ile każdy przelew lokalny z jego konta. Moneybookers opłaty nie pobierają. Przy przelewie z karty kredytowej MB pobierają 3% prowizji. Płacacego obciąża także koszt przelewu w ramach MB, ale to jest 1% lecz nie więcej niż 0.5 EUR

Podobnie my, chcąc zasilić własny rachunek MB, płacimy jedynie opłatę za przelew do Deutsche Bank Polska SA.

[Edited at 2004-05-28 11:55]

United Kingdom
Member (2004)
English to Polish
rachunek firmowy May 28, 2004

Magda Dziadosz wrote:

Konto w moneybookers jest także rachunkiem firmowym, więc o co chodzi?

Chodzi o to, że nie jestem pewna, czy można mieć dwa rachunki firmowe. Any idea?

14:06
Oki, już wiem. Można mieć dwa rachunki firmowe. Trzeba tylko pilnować, żeby w tytule płatności był numer faktury i by pieniądze przyszły z firmy, na którą faktura była wystawiona. To wszystko.

[Edited at 2004-05-28 12:07]

Romuald Pawlikowski  Identity Verified
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Aha! May 28, 2004

leff wrote:

Po prostu, dla sprawdzenia drożności kanału Moneybookers przesyłają na konto przelew w kwocie 0,25 PLN

Zastanawiałem się, dlaczego od czasu do czasu przychodzą na moje konto te zawrotne sumy

[Edited at 2004-05-28 12:05]

anula  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Dziękuję za cenne uwagi. Jeszcze jedno pytanie... May 29, 2004

Romuald Pawlikowski wrote:

anula wrote:

Moneybookers się sprawdza. Działa w obie strony. Minusem jest to, że przysyłają Ci pieniądze od razu w złotówkach. Wynika to ze specyfiki systemu. Ale dzięki temu wszelkie opłaty ponoszone są jak w przypadku przelewów lokalnych.

Drugi potencjalny problem to fakt, że MB jest jeszcze mało znany w USA, PayPal zna kazdy, ale MB to zupełnie inna sprawa.

Pzdrwm,

Romek

...zadane już przez Wita: jak złodziejski jest kurs walut? tzn. jeśli, dajmy na to klient przesyła mi 100 USD, to ile ja z tego dostanę na konto w PLN(odjąwszy 1,5 USD prowizji, oczywiście)?
Widziałam tam opcję prowadzenia konta w walucie. Może to jest korzystniejsze?

leff  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Częściowa odpowiedź May 29, 2004

anula wrote:
...zadane już przez Wita: jak złodziejski jest kurs walut? tzn. jeśli, dajmy na to klient przesyła mi 100 USD, to ile ja z tego dostanę na konto w PLN(odjąwszy 1,5 USD prowizji, oczywiście)?
Widziałam tam opcję prowadzenia konta w walucie. Może to jest korzystniejsze?

Konto powinnaś tam prowadzić w tej walucie, w jakiej będziesz dostawać najwięcej przelewów. Unikasz w ten sposób strat na przewalutowaniu w samym Moneybookers.

Co do kursu przeliczeniowego się nie wypowiadam, bo jeszcze nie mam takich doświadczeń. Ale przypuszczam, że przewalutowanie na PLN następuje nie w Moneybookers, a już u nas, w kraju, w Duetsche Bank Polska SA. Tam więc pewnie warto zasięgnąć informacji.

pozdrawiam
Leszek

Wit  Identity Verified
English to Polish
+ ...
no to sam podzielę się informacjami :) May 30, 2004

o tym, co sam wygrzebałem i spróbuję sam sobie (i innym ) odpowiedzieć o przewalutowaniu...

Moneybookersi piszą u siebie:
"What exchange rates do you apply if I send money in another currency or to an account in another currency?
We believe in fair exchange rates. We use the daily reference rates as published by the European Central Bank. However, we apply in either direction a spread of 0.4% - this is not a hidden charge but a protection against the volatility and risk associated with FX markets. Our rates compare very favourably to those charged by banks and are superior to those of most money transmitters."
http://www.moneybookers.com/app/faq.pl?gid=2&qid=718

co przykładowo dla 28.05.2004 daje (EUR/PLN)
ECB = 4,6453
ECB-0.4% = 4,6267
NBP średni* = 4,6648
NBP kupno** = 4,6210
kantory Warszawa*** kupno = 4,60-4,65
Deutsche Bank PL kupno(p) = 4,5534

* Nr 104/A/NBP/2004 z dnia 28.05.2004r
** tabela z 27.05, obowiązująca 28.05
*** Interia

Wnioski -- nie jest źle i po zdecydowanie lepszym kursie wymieniają bezpośrednio Moneybookersi.

Dla USD nie chciało mi się już sprawdzać...
leff wrote:
Przelew z konta w USA kosztuje klienta tyle samo, ile ka┐dy przelew lokalny z jego konta.

Ale MB nadal (sekcja fees) informują, że w USA nie ma ich przelewów lokalnych! a to znaczy, że wpłata dla klienta w USA jest jednak przez SWIFT (pewnie nawet lokalny jest tańszy, ale jednak to transfer międzybankowy, a nie przelew)

witek

EDIT -- literówki

[Edited at 2004-05-30 14:48]

Wladyslaw Janowski  Identity Verified
German to Polish
+ ...
Konto firmowe w MB??? Jun 30, 2004

Konto w MB w ogóle nie jest kontem (bankowym), tylko elektronicznym "przekaźnikiem" pieniędzy z jednego konta na drugie. Jeżeli dostajesz $$$ od klienta powiedzmy w Chinach za pośrednictwem MB, to po przelaniu pieniędzy (to nie musi być akurat dokładnie ta suma, można przelać dowolną kwotę) na konto w polskim banku jako płatnik będzie figurować Moneybookers a nie klient.
W zasadzie jest to metoda na "pranie pieniędzy", czyli np. unikanie opodatkowania. Chyba że Twój polski bank doniesie do US, że na Twoje konto wpływają duże sumy od jakiegoś dziwnego płatnika. Zresztą banki dobrze wiedzą, co to za firma i do czego służy
Sorry, jeżeli coś zamieszałem, może z tym rachunkiem "firmowym" chodziło Ci o coś innego? Faktycznie MB rejestruje także klientów "biznesowych". A tak naprawdę to jakich klientów? Przecież z MB w ogóle nie podpisuje się żadnych umów. A mimo to działa))
Swoją drogą ciekawe, kiedy nasze banki (zwłaszcza internetowe, z których pewnie większość tłumaczy korzysta) wprowadzą standardowe (czyli darmowe) przelewy unijne?
Pozdrawiam
WJ

Pages in topic:   [1 2] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Kto korzysta z Moneybookers lub podobnych (w Polsce)?

Advanced search

WordFinder
The words you want Anywhere, Anytime

WordFinder is the market's fastest and easiest way of finding the right word, term, translation or synonym in one or more dictionaries. In our assortment you can choose among more than 120 dictionaries in 15 languages from leading publishers.

More info »
memoQ translator pro
Kilgray's memoQ is the world's fastest developing integrated localization & translation environment rendering you more productive and efficient.

With our advanced file filters, unlimited language and advanced file support, memoQ translator pro has been designed for translators and reviewers who work on their own, with other translators or in team-based translation projects.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs