https://www.proz.com/forum/polish/21898-viii_demaskatorski_konkurs_depl.html

Off topic: VIII (demaskatorski) konkurs DE>PL
Thread poster: Agnieszka Hayward (X)
Agnieszka Hayward (X)
Agnieszka Hayward (X)
Poland
Local time: 21:39
German to Polish
+ ...
Jun 10, 2004

Ta-dam!
Się poczułam i oto końkursowo zapodaję.

Zasady konkursu:
1. Pytań będzie 8 (słownie: osiem) zwykłych plus kobylaste dziewiąte (demaskatorskie) za 8 punktów.
2. Nie życzę sobie podawania nazwiska Autora, bo go od dawna czytam i cenię Tych, którzy nazwisko to odgadną, proszę o zachowanie tej wiedzy dla siebie, ponieważ zależy mi na tym, by Odpowiadający nie sugerowali się ca�
... See more
Ta-dam!
Się poczułam i oto końkursowo zapodaję.

Zasady konkursu:
1. Pytań będzie 8 (słownie: osiem) zwykłych plus kobylaste dziewiąte (demaskatorskie) za 8 punktów.
2. Nie życzę sobie podawania nazwiska Autora, bo go od dawna czytam i cenię Tych, którzy nazwisko to odgadną, proszę o zachowanie tej wiedzy dla siebie, ponieważ zależy mi na tym, by Odpowiadający nie sugerowali się całokształtem stylu Autora.
3. Punktacja będzie - jak zwykle - powalona.
4. Pytania oceniać będę subiektywnie, w momentach, gdy nic innego nie zaprzątnie mej uwagi. Prawdopodobnie raczej mało regularnie.
5. UWAGA!! Teksty odpowiedzi mają być śpiewalne. Proszę sobie powtórzyć melodię Międzynarodówki,
ponieważ całość tekstu {pytania 1-8} ma być sylabowo dostosowana do tej melodii. Odpowiedź na pytanie dziewiąte ma formę melodyjnie dowolną.
Odstępstwo od zadanej śpiewalności odpowiedzi na pytania 1-8 punktowane będzie tak:
- słonik na uchu: -1pkt
- śpiewalność pod pieśni dywersyjne: -5pkt
- brak śpiewalności: pomyślę co z takimi indywiduami zrobić

Innymi słowy: spójność, spójność i jeszcze raz spójność.

5a: Znaczy się, całość odpowiedzi 1-8 ma tworzyć tekst dostosowany do śpiewania jako całość.

Pytanie pierwsze pojawi się niebawem.
Liczę na szeroki oddźwięk społeczny.
Pozdrawiam z Zielonego Ursynowa
-A-


Pytania i kto wie, może także ocena odpowiedzi...:

a href="http://www.proz.com/kudoz/736487"">Pytanie 2



a href="http://www.proz.com/kudoz/748118"">Pytanie 4



a href="http://www.proz.com/kudoz/748670"">Pytanie 6



a href="http://www.proz.com/kudoz/754551"">Pytanie 8
Pytanie zadane niemal w dniu autorowej rocznicy...






[Edited at 2004-07-19 15:35]
Collapse


 
Agnieszka Hayward (X)
Agnieszka Hayward (X)
Poland
Local time: 21:39
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Niom... ostatniego pytania nie będzie... ;o) Aug 28, 2004

Z otchłani przeszłości (jużeśta zapomnieli o moim upiornym końkursie, co?!?!), zapodaję, co się należy:

Po długich kalkulacjach i dywagacjach poniższe czas upublicznić:

Miejsce pierwsze z liczbą (imponującą nader) punktów
21,5
A_Lex – gratulaciones

Miejsce drugie (liczba punktów imponująca takoż)
19,5
Stach Te

Miejsce trzecie (liczba
... See more
Z otchłani przeszłości (jużeśta zapomnieli o moim upiornym końkursie, co?!?!), zapodaję, co się należy:

Po długich kalkulacjach i dywagacjach poniższe czas upublicznić:

Miejsce pierwsze z liczbą (imponującą nader) punktów
21,5
A_Lex – gratulaciones

Miejsce drugie (liczba punktów imponująca takoż)
19,5
Stach Te

Miejsce trzecie (liczba punktów nietschego sobie)
13
Lim0nka

Miejsce czwarte (liczba punktów całkiem, całkiem)
10
NowEva

Miejsce piąte (debiut, ale za to – jaki!)
4
Cynkol

Miejsce szóste (hmmm.... szefunio końkursa nie polubił)
1,5
Jerzy Cz.

Miejsce siódme (również debiut, i to dosyć dywersyjny)
1
Łukasz L.


Och, jakże trudno się zebrać...

Kochani! Dzięki za udział w okrutnie katorżniczym konkursie,
za śpiewalność tego i owego oraz za entuzjazm młodzieńczy (........)

Gratuluję nie tylko Zwyciężczyni, która na laury swe zasłużyła nie tylko swą twórczością, ale także samotnym trwaniem na falochronie... Gdy już inni w końkurs zwątpili.... (kiedyś ci inni bekną blaski promiennymi!),

ale także Wszystkim Odpowiadającym. Wykazaliście się ducha mocą i niezłomnością idei!

...dobra, idę spać.

Olu... wygrałaś! Wiesz, ekhm... mogą chcieć od Ciebie egzekwować organizatorskiego zacięcia. Trzymam kciuki.

Moim zdaniem, fajnie jest zapomnieć, by potem przypomnieniem się cieszyć

Czyżbym ustanowiła rekord „trwania” konkursu...?

[Edited at 2004-08-28 01:48]
Collapse


 
A_Lex
A_Lex  Identity Verified
Poland
Local time: 21:39
German to Polish
+ ...
och i ach! Aug 28, 2004

wygrałam? och, nie spodziewałam się doprawdy takiego wyróżnienia! dziękuję serdecznie i gratuluję Szanownym Współuczestnikom

konkurs... hmm.. no cóż, będę się oczywiście rozglądać za jakimś niespotykanie niepospolitym tematem, który przyciągnie liczne rzesze odpowiadaczy, ale jeżeli ktoś z Szanownych Współuczestników ma już coś na oku, to o miejsce w kolejce walczyć nie będę tylko grzec
... See more
wygrałam? och, nie spodziewałam się doprawdy takiego wyróżnienia! dziękuję serdecznie i gratuluję Szanownym Współuczestnikom

konkurs... hmm.. no cóż, będę się oczywiście rozglądać za jakimś niespotykanie niepospolitym tematem, który przyciągnie liczne rzesze odpowiadaczy, ale jeżeli ktoś z Szanownych Współuczestników ma już coś na oku, to o miejsce w kolejce walczyć nie będę tylko grzecznie się w niej ustawię

raz jeszcze dziękuję za Super Konkurs!

P. S. racja, tygru, racja - zakończenie konkursu z zaskoczenia potęguje radość z wygranej no i rekord zdecydowanie pobity!
Collapse


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

VIII (demaskatorski) konkurs DE>PL






Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »