Mobile menu

konwersja pdf na Worda
Thread poster: anglista
anglista
Local time: 00:32
English to Polish
+ ...
Jul 1, 2004

Tłumaczę instrukcję obsługi wagi laboratoryjnej - tekst jest poprzeplatany z grafiką, formatowanie też bajeczne. Przydałby się jakiś pdf-to-word converter.

Na stronach Adobe znalazłam linki do dostawcy programów "PDF Converter Professional 2" i "PDF Converter 2" (http://www.digitalriver.com/dr/v2/ec_MAIN.Entry17c?CID=0&PN=5&SP=10007&SID=22396&PID=639109&DSP=&CUR=826&PGRP=0&CACHE_ID=0). Myślę, że ten drugi by mi wystarczył to takiej pracy, no i jest tańszy.
Czy ktoś z Was używa tego programu i czy kupiłby go jeszcze raz, bo taki jest świetny?
KZH

Direct link Reply with quote

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Abbyy Fine Reader Jul 1, 2004

To moje rozwiazanie. Pomaga, przynajmniej na tyle, ze mozna z tego tekstu calkiem niezle korzystac. Rozpoznaje prawie wszystkie "ludzkie" jezyki, a przede wszystkim doskonale radzi sobie z polskim, co przy tego typu produktach nie jest oczywiste.
Probowalem tez zapisywania tekstu z pdf w formacie rtf bezposrednio przez Adobe Acrobat. To sie zawsze konczy katastrofa, bo tekst laduje dziko na stronie, dokladnie w takiej kolejnosci, w jakiej poskladane sa ramki w DTP, co z reguly nie ma nic wspolnego z logika (to rzecz ktorej jeszcze nie udalo mi sie zrozumiec - ludzie kupuja programy i sprzet za kwote, ktora przekracza cene malego auta, a potem formatuja teksty, jak gdyby pracowali na maszynie do pisania). Poza tym w tekstach z jednej ramki na koncu kazdego wiersza masz "hard return". Zeby to sie nadawalo do uzytku, potrzeba duzego wkladu pracy. Dlatego nie dowierzam konwerterom pdf-a i nie zdecydowalem sie na zakup zadnego. Ich koszt bylby porownywalny z Abbyy, a ten produkt ma znacznie wieksze mozliwosci.

Pozdrawiam
Jerzy

anglista
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
porównywalne koszty? Jul 1, 2004

Jerzy Czopik wrote:
nie dowierzam konwerterom pdf-a i nie zdecydowalem sie na zakup zadnego. Ich koszt bylby porownywalny z Abbyy, a ten produkt ma znacznie wieksze mozliwosci.

No, nie wiem, mnie wychodzi, że minimum 130 USD za Abby to dużo węcej niż 60 EUR za PDF Converter ScanSoftu.
http://buy.abbyy.com/content/frpro/default.aspx?visitor=36a98a5e-717a-4be4-8ebb-acfcddfb8826\

Nela

EstEnter  Identity Verified
Netherlands
Dutch to Polish
+ ...
Gemini Jul 1, 2004

Osobiscie nie korzystalam, ale widzialam jak dziala.
Bardzo dobrze, bardzo logiczny układ, w kazdym razie wiele lepiej od Adobe!

http://www.iceni.com/content/Gemini/
mozne sciagnac wersje DEMO.

Poowdzenia,

basia

Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
A jednak porównywalne Jul 1, 2004

anglista wrote:

No, nie wiem, mnie wychodzi, że minimum 130 USD za Abby to dużo węcej niż 60 EUR za PDF Converter ScanSoftu.
http://buy.abbyy.com/content/frpro/default.aspx?visitor=36a98a5e-717a-4be4-8ebb-acfcddfb8826

Nela

OK, to by się zgadzało. Tylko, że PDF Converter potrafi TYLKO PDF, a Abbyy łyka co popadnie, czyli skany też. Poza tym polecam poszperać w eBay-u, można tam często kupić wiele rzeczy dużo taniej. Za Abbyy zapłaciłem 99 Euro z dostawą do domu w wersji pudełkowej, tzn. 30 Euro poniżej ceny ze strony internetowej Abbyy.

Pozdrawiam
Jerzy

PAS  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Nieproaktywna kontrybucja do dyskusji Jul 1, 2004

Jestem w tej chwili w podobnej sytuacji. Dostałem 103 strony PDF. Zrobiłem je automatycznie Omnipagem i nic dobrego z tego nie wyszło. Tzn. cały tekst jak najbardziej przekształcił bezbłędnie, ale z grafiki i formatu zrobił bigos. Dobrze przemacerowany.

"Catch" tej zabawy polega na tym, że przy ustawieniach domyślnych program szybko przekształca tekst, ale gubi format.

OCR jest w stanie przekształcić wszystko dokładnie, tylko trzeba ręcznie w całym tekście zaznaczać gdzie grafika, gdzie tabelka, gdzie tekst. Nie miałem na to czasu (Może przy kilkunastu stronach bym się pokusił, ale nie przy stu).

Przyjąłem więc metodę półautomatyczną. Zachowałem rozpoznany tekst i kiedy dochodzę do miejsca zasługującego na konwersję (tabelka, lista nazwisk itp.), zasysam ją do tłumaczonego dokumentu.
Resztę formatuję z biegu na piechotę (ramki, nagłówki itp.), zachowując (czego normalnie nie lubię) style i stosując je w odpowiednim momencie.

Paweł

anglista
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
a jeśli plik pdf ma kluczyk Jul 1, 2004

PolEnter wrote:
dziala. Bardzo dobrze, bardzo logiczny układ, w kazdym razie wiele lepiej od Adobe!
http://www.iceni.com/content/Gemini/
mozne sciagnac wersje DEMO.

Czy te wszystkie mądre programy są w stanie zrobić cokolwiek z plikiem pdf, który jest encrypted (co wyraża żółty kluczyk na pasku u dołu)?

A propos demo Gemini - nie chce się zainstalować, jeżeli Adobe Acrobat jest wersją darmową.

Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Solid Converter, ale tylko bez kluczyka Jul 1, 2004

Hej,
ja używam Solid Converter http://www.solidpdf.com/ i sprawuje się nieźle, ale bardzo napakowanych tekstów jeszcze nie konwertowałam.

Co do kluczyka: zapomnij. Jeśli tekst jest zablokowany, to bez hasła nie uda Ci się przekonwertować - pozostaje tylko skanowanie

A swoją drogą, ciekawa dyskusja na ten tamat ma miejsce tutaj i trudno odmówić racji: skoro tekst jest w formacie .pdf, to właśnie dlatego, żeby nikt nie mógł go edytować, ani poddawać żadnej obróbce! Jednak zlecanie tłumaczenia pdfów staje się rozpowszechnioną praktyką!!!

A tak trochę off-topic: ostatnio dostałam materiały do przygotowania się do symultanki - wszystkie w pdf, zakluczykowanych na sztywno do tego stopnia, że: 1) nie można było nic wydrukować, 2) nie można było nic zaznaczyć, żeby skopiować do innego pliku, 3) nie można było oczywiście przepuścić tego przez program tworzący glosariusz. Słowem - z tym plikem nie dało się zrobić nic, oprócz popatrzenia sobie na ekranie (czcionka 5) ...mała pociecha w kabinie

Magda

[Edited at 2004-07-01 15:02]

Andrzej Mierzejewski  Identity Verified
Poland
Polish to English
+ ...
mój wtręt Jul 1, 2004

Magda Dziadosz wrote:

ja używam Solid Converter http://www.solidpdf.com/ i sprawuje się nieźle, ale bardzo napakowanych tekstów jeszcze nie konwertowałam.

A swoją drogą, ciekawa dyskusja na ten tamat ma miejsce tutaj i trudno odmówić racji: skoro tekst jest w formacie .pdf, to właśnie dlatego, żeby nikt nie mógł go edytować, ani poddawać żadnej obróbce! Jednak zlecanie tłumaczenia pdfów staje się rozpowszechnioną praktyką!!!

Z moich doświadczeń z pdf-em jest tak: centrala koncernu gdzieś w świecie opracowuje katalog produktów i rozsyła go do filii jako pdf. Polska filia chce wydać katalog po polsku, ale KONIECZNIE W TAKIM SAMYM UKŁADZIE GRAFICZNYM (jak podkreśla Marketing Manager) - linijka w linijkę, centymetr po centymetrze, z identyczną czcionką (ewentualnie Arial zamiast Frutigera czy innej egzotycznej). Pytam Marketing Managera, czy jest możliwe, żeby centrala przysłała katalog w Wordzie, PageMakerze, FrameMakerze, itd.? Nie, bo centrala tak nie postępuje. Czy możemy zrobić tak, że ja przetłumaczę w Wordzie w tabelce: zdanie angielskie = zdanie polskie, zdanie po zdaniu, akapit po akapicie, a potem centrala zamieniłaby tylko tekst oryginalny na tekst polski? Nie, bo centrala tak nie postępuje.
Ja rozumiem, że centrala nie chce się obciążać wykonywaniem kilku czy kilkunastu wersji językowych, gdy znana mi firma wydaje co roku kilkadziesiąt publikacji. Ale ja nie rozumiem, dlaczego centrala nie chce przysłać tekstu edytowalnego. Cyferki w tabelkach możnaby zablokować i wtedy wszyscy byliby szczęśliwi, tłumacz też. Ale nie, bo nie. Marketing Manager nie ma wyjaśnienia. Trudno. W takiej sytuacji pozostaje tylko konwersja pdf-doc. Ja też używam Solid Convertera i jestem bardzo zadowolony.

Wit  Identity Verified
English to Polish
+ ...
no to i moje 3gr Jul 2, 2004

dość wpisać w gugla PDF PASSWORD RECOVERY OR REMOVER aby otrzymać mnóstwo wskazań na programy, które usuwają "kluczyk" umożliwiając w szczególności edycję (a zatem i konwersję) pdf-ów
np:
http://www.snapfiles.com/get/pdfpwremover.html
http://www.5star-shareware.com/Business/General/advanced-pdf.html

nie pamiętam (kiedyś czytałem o tym, ale...) jak skuteczna kryptograficznie jest ochrona pdf hasłem, a zatem na ile skuteczne mogą być takie programy

może ktoś miał z tym jakieś doświadczenia, to niech się podzieli

a może Magdzie się trial przyda -- przynajmniej ma bodziec

Jabberwock  Identity Verified
Poland
Member (2004)
English to Polish
W kwestii formatu... Jul 2, 2004

Jerzy Czopik wrote:

to rzecz ktorej jeszcze nie udalo mi sie zrozumiec - ludzie kupuja programy i sprzet za kwote, ktora przekracza cene malego auta, a potem formatuja teksty, jak gdyby pracowali na maszynie do pisania

Pozdrawiam
Jerzy

To nie ludzie robią takie rzeczy, taka jest natura PDFa.
Nawet jeśli najpiękniej sformatowany plik z Worda zrzucisz do PDFa, to i tak wyjdzie z tego kaszaniątko. PDF to onegdaj był to format wyłącznie do wydruków, ot, taki poręczniejszy postscript. A drukarki nie obchodzi, czy to akapit, czy też niekoniecznie.

Z ciekawych ciekawostek, znalazłem program o wdzięcznej nazwie The Graphics Connection
http://www.square1.nl/TGC-SITE/ps2vector.htm

Zrzuca toto pdfy np. do wmfów, co daje bardzo ciekawe efekty. Zrzucałem tym wykresy organizacyjne i wyszły identyczne jak w oryginale (oczywiście w PDFie też muszą być wektorowe). Demo ma limit uruchomień, więc trzeba dobrze zaplanować pracę

Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
To jednak ludzie robia takie rzeczy Jul 2, 2004

Jabberwock wrote:

Jerzy Czopik wrote:

to rzecz ktorej jeszcze nie udalo mi sie zrozumiec - ludzie kupuja programy i sprzet za kwote, ktora przekracza cene malego auta, a potem formatuja teksty, jak gdyby pracowali na maszynie do pisania

Pozdrawiam
Jerzy

To nie ludzie robią takie rzeczy, taka jest natura PDFa.
Nawet jeśli najpiękniej sformatowany plik z Worda zrzucisz do PDFa, to i tak wyjdzie z tego kaszaniątko. PDF to onegdaj był to format wyłącznie do wydruków, ot, taki poręczniejszy postscript. A drukarki nie obchodzi, czy to akapit, czy też niekoniecznie.
...

Powyższe stwierdzenie odnosiłem nie do PDF, czyli formatu wynikowego, a do plików, z którymi normalnie pracuję, tzn. Framemaker, Pagemaker czy QuarkXPress. Zwłaszcza w tym ostatnim miałem ostatnio przyjemność "poprawiania" formatów, bo za grosz nie nadawał się do przetrawienia CAT-em. Jeżeli zliczyć sobie tu koszt nabycia Quarka oraz maszyny (MAC z porządnym monitorem), to na Seicento wystarczy...

To tela...
Pozdrawiam
Jerzy

Andrzej Mierzejewski  Identity Verified
Poland
Polish to English
+ ...
na ile skuteczne mogą być takie programy Jul 2, 2004

Wit wrote:

nie pamiętam (kiedyś czytałem o tym, ale...) jak skuteczna kryptograficznie jest ochrona pdf hasłem, a zatem na ile skuteczne mogą być takie programy

może ktoś miał z tym jakieś doświadczenia, to niech się podzieli

Jak słyszałem od znajomych trzy lata temu: komputer (PC, nie mainframe) potrzebował małego programiku i 70+ godzin na odblokowanie pdf-a.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

konwersja pdf na Worda

Advanced search

WordFinder
The words you want Anywhere, Anytime

WordFinder is the market's fastest and easiest way of finding the right word, term, translation or synonym in one or more dictionaries. In our assortment you can choose among more than 120 dictionaries in 15 languages from leading publishers.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs