Mobile menu

Kupiłem samochód na firmę... i co dalej?
Thread poster: Szymon Cegielka

Szymon Cegielka  Identity Verified
Local time: 06:47
English to Polish
+ ...
Jul 26, 2004

No wi─Öc w┼éa┼Ťnie... w pi─ůtek odbieram nowiutk─ů pachn─ůc─ů Skod─Ö Octavi─Ö Celebrate... a co dalej? Czyli - co z odliczeniem VATu (podobno tylko 5 kPLN), amortyzacj─ů, wliczaniem w koszta firmy koszt├│w paliwa i napraw... potrzebne chyba b─Öd─ů jakie┼Ť nowe druczki... kto┼Ť wie, czy wszyscy maj─ů od tego ksi─Ögow─ů?

Direct link Reply with quote

Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Ask pros Jul 26, 2004

Takie rzeczy najlepiej odda─ç w r─Öce profesjonalist├│w, kt├│rzy znaj─ů si─Ö na tym. Tobie wystarczy, ┼╝eby┼Ť zna┼é si─Ö na t┼éumaczeniach - ksi─Ögowo┼Ť─ç firmy zostaw ksi─Ögowym.

Moja rada, HTH

Magda

Szymon Cegielka  Identity Verified
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
ksi─Ögowa w rodzinie Jul 26, 2004

Takie rzeczy najlepiej odda─ç w r─Öce profesjonalist├│w, kt├│rzy znaj─ů si─Ö na tym.

To jest tak - ca┼ée ┼╝ycie moja matka by┼éa ksi─Ögow─ů, wi─Öc teraz mnie uczy i baaardzo mi pomaga... ale akurat taka sytuacja to te┼╝ dla niej novum, st─ůd pytanie

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Gratulujemy nowego auta Jul 26, 2004

i ┼╝yczymy z nim wielu przyjemno┼Ťci
(W ko┼äcu nawet nazwa celebruj─ůca,)

A ja ze swej strony ciesz─Ö si─Ö, ┼╝e mieszkam po tej stronie.
Nie mam księgowej i mam auto na firmę - bez druczków i kruczków... Czego i Wam rychło życzę.

Pozdrawiam
Jerzy

Andrzej Lejman  Identity Verified
German to Polish
+ ...
Je┼╝eli samoch├│d nie ma homologacji ci─Ö┼╝arowej, Jul 27, 2004

k┼éopot jest niewielki. Odliczysz tylko amortyzacj─Ö, koszt cz─Ö┼Ťci zamiennych i napraw, mycie i podobne us┼éugi. Paliwa ju┼╝ nie. VAT w takim przypadku - 50%, nie wi─Öcej ni┼╝ 5.000 z┼é. Tak nam zafundowa┼éo grono m─Ödrc├│w z Wiejskiej.

Pozdrawiam
Andrzej

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Kupiłem samochód na firmę... i co dalej?

Advanced search

PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. ItÔÇÖs a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs