Mobile menu

Kupiłem samochód na firmę... i co dalej?
Thread poster: Szymon Cegielka

Szymon Cegielka  Identity Verified
Local time: 02:24
English to Polish
+ ...
Jul 26, 2004

No wi─Öc w┼éa┼Ťnie... w pi─ůtek odbieram nowiutk─ů pachn─ůc─ů Skod─Ö Octavi─Ö Celebrate... a co dalej? Czyli - co z odliczeniem VATu (podobno tylko 5 kPLN), amortyzacj─ů, wliczaniem w koszta firmy koszt├│w paliwa i napraw... potrzebne chyba b─Öd─ů jakie┼Ť nowe druczki... kto┼Ť wie, czy wszyscy maj─ů od tego ksi─Ögow─ů?

Direct link Reply with quote

Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Ask pros Jul 26, 2004

Takie rzeczy najlepiej odda─ç w r─Öce profesjonalist├│w, kt├│rzy znaj─ů si─Ö na tym. Tobie wystarczy, ┼╝eby┼Ť zna┼é si─Ö na t┼éumaczeniach - ksi─Ögowo┼Ť─ç firmy zostaw ksi─Ögowym.

Moja rada, HTH

Magda

Szymon Cegielka  Identity Verified
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
ksi─Ögowa w rodzinie Jul 26, 2004

Takie rzeczy najlepiej odda─ç w r─Öce profesjonalist├│w, kt├│rzy znaj─ů si─Ö na tym.

To jest tak - ca┼ée ┼╝ycie moja matka by┼éa ksi─Ögow─ů, wi─Öc teraz mnie uczy i baaardzo mi pomaga... ale akurat taka sytuacja to te┼╝ dla niej novum, st─ůd pytanie

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Gratulujemy nowego auta Jul 26, 2004

i ┼╝yczymy z nim wielu przyjemno┼Ťci
(W ko┼äcu nawet nazwa celebruj─ůca,)

A ja ze swej strony ciesz─Ö si─Ö, ┼╝e mieszkam po tej stronie.
Nie mam księgowej i mam auto na firmę - bez druczków i kruczków... Czego i Wam rychło życzę.

Pozdrawiam
Jerzy

Andrzej Lejman  Identity Verified
German to Polish
+ ...
Je┼╝eli samoch├│d nie ma homologacji ci─Ö┼╝arowej, Jul 27, 2004

k┼éopot jest niewielki. Odliczysz tylko amortyzacj─Ö, koszt cz─Ö┼Ťci zamiennych i napraw, mycie i podobne us┼éugi. Paliwa ju┼╝ nie. VAT w takim przypadku - 50%, nie wi─Öcej ni┼╝ 5.000 z┼é. Tak nam zafundowa┼éo grono m─Ödrc├│w z Wiejskiej.

Pozdrawiam
Andrzej

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Kupiłem samochód na firmę... i co dalej?

Advanced search

memoQ translator pro
Kilgray's memoQ is the world's fastest developing integrated localization & translation environment rendering you more productive and efficient.

With our advanced file filters, unlimited language and advanced file support, memoQ translator pro has been designed for translators and reviewers who work on their own, with other translators or in team-based translation projects.

More info »
PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. ItÔÇÖs a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs