https://www.proz.com/forum/polish/23298-kupi%B3em_samoch%F3d_na_firm%EA_i_co_dalej.html

Kupiłem samochód na firmę... i co dalej?
Thread poster: Szymon Cegielka
Szymon Cegielka
Szymon Cegielka  Identity Verified
Poland
Local time: 13:03
Member (2005)
English to Polish
+ ...
Jul 26, 2004

No więc właśnie... w piątek odbieram nowiutką pachnącą Skodę Octavię Celebrate... a co dalej? Czyli - co z odliczeniem VATu (podobno tylko 5 kPLN), amortyzacją, wliczaniem w koszta firmy kosztów paliwa i napraw... potrzebne chyba będą jakieś nowe druczki... ktoś wie, czy wszyscy mają od tego księgową?

 
Magda Dziadosz
Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 13:03
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Ask pros Jul 26, 2004

Takie rzeczy najlepiej oddać w ręce profesjonalistów, którzy znają się na tym. Tobie wystarczy, żebyś znał się na tłumaczeniach - księgowość firmy zostaw księgowym.

Moja rada, HTH

Magda


 
Szymon Cegielka
Szymon Cegielka  Identity Verified
Poland
Local time: 13:03
Member (2005)
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
księgowa w rodzinie Jul 26, 2004

Takie rzeczy najlepiej oddać w ręce profesjonalistów, którzy znają się na tym.


To jest tak - całe życie moja matka była księgową, więc teraz mnie uczy i baaardzo mi pomaga... ale akurat taka sytuacja to też dla niej novum, stąd pytanie


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 13:03
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Gratulujemy nowego auta Jul 26, 2004

i życzymy z nim wielu przyjemności
(W końcu nawet nazwa celebrująca,)

A ja ze swej strony cieszę się, że mieszkam po tej stronie.
Nie mam księgowej i mam auto na firmę - bez druczków i kruczków... Czego i Wam rychło życzę.

Pozdrawiam
Jerzy


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 13:03
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Jeżeli samochód nie ma homologacji ciężarowej, Jul 27, 2004

kłopot jest niewielki. Odliczysz tylko amortyzację, koszt części zamiennych i napraw, mycie i podobne usługi. Paliwa już nie. VAT w takim przypadku - 50%, nie więcej niż 5.000 zł. Tak nam zafundowało grono mędrców z Wiejskiej.

Pozdrawiam
Andrzej


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Kupiłem samochód na firmę... i co dalej?






Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »