Mobile menu

czy ktos moze polecic biuro rachunkowe?
Thread poster: Lambda
Lambda
English to Polish
+ ...
Aug 3, 2004

Witam wszystkich,

mam prosbe - czy ktos nie moglby polecic mi jakiegos dobrego biura rachunkowego/ksiegowego/ksiegowej, obeznanego z problemami rozliczania tlumaczen zarowno w Polsce jak i do UE - biura, ktore znajdowaloby sie w Krakowie lub okolicach Krakowa np. w strone Slaska.

I jeszcze pytanie - dotad wszystkie rachunki i papierki zalatwialam sama, moze tez nie bylo tego za duzo, ale teraz juz czuje, ze sie w tym gubie. Dalej nie jestem pewna, jak powinna wygladac i jak powinnam wystawiac fakture do kontrahentow z UE i czuje, ze moge narobic sobie kiedys klopotow. Nie wiem czego moge oczekiwac od biura rachunkowego - np. czy to oni w moim imieniu wystawiaja faktury, czy tylko mnie poinstruuja jak to robic? Czy ktos moglby mi wyjasnic, czego moge sie spodziewac, jakiej pomocy ze strony biura rachunkowego(oczywiscie mniej wiecej) i mniej wiecej jakie sa koszty korzystania z takich uslug. Pamietam, ze w ktoryms watku chyba Limonka chwalila swoja ksiegowa, ale to zdaje sie byla Warszawa, a ja mieszkam na poludniu.

Z gory dziekuje za pomoc.

Direct link Reply with quote

Andrzej Lejman  Identity Verified
Local time: 03:22
German to Polish
+ ...
Nie licz na zbyt wiele... Aug 3, 2004

Lambda wrote:
Nie wiem czego moge oczekiwac od biura rachunkowego - np. czy to oni w moim imieniu wystawiaja faktury, czy tylko mnie poinstruuja jak to robic?
Z gory dziekuje za pomoc.

Żadne biuro nie wystawia faktur. W Łodzi prowadzenie książki przychodów i deklaracji ZUS kosztuje pomiędzy 300 a 500 zł. Jednak nie oczekuj, że za tę kwote dostaniesz fachowe porady, jak mniej zapłacić. Możesz praktycznie wymagać jedynie formalnej poprawności i zgodności z przepisami. Takich Steuerberaterów, jakich znam z Niemiec, u nas ze świecą szukać.

Pozdrawiam
Andrzej

xxxOTMed
Poland
English to Polish
+ ...
Myślę, że mógłbym polecić nasze biuro Aug 3, 2004

Zakres pomocy - standardowy: ZUS, VAT, PIT, faktury polskie i zagraniczne, konsultacje z dziedziny prawa, w tym podatkowego. Myślę że za w sumie rozsądną cenę.

Nie jestem pewien czy podawanie nazwy tutaj nie byłoby kryptoreklamą - proszę o kontakt email.

Lambda
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
dziekuje Aug 4, 2004

dziekuje za informacje. Postaram sie skorzystac. Mam jeszcze jedno pytanie - czy w razie jakichs klopotow z lokalnym US takie biuro rachunkowe reprezentuje czlowieka, czy tez moje oczekiwania sa zawyzone?

Adam Podstawczynski  Identity Verified
Polish to English
+ ...
biuro podatkowe w Łodzi Aug 13, 2004

W Łodzi prowadzenie książki przychodów i deklaracji ZUS kosztuje pomiędzy 300 a 500 zł. Jednak nie oczekuj, że za tę kwote dostaniesz fachowe porady, jak mniej zapłacić. Możesz praktycznie wymagać jedynie formalnej poprawności i zgodności z przepisami. Takich Steuerberaterów, jakich znam z Niemiec, u nas ze świecą szukać.

Wydaje mi się, że ja znalazłem dobre biuro podatkowe w Łodzi (polecone przez znajomych) i to znacznie tańsze niż piszesz. Za KPiR plus ZUS płacę 220 zl (gdybym jeszcze był Vatowcem to byłoby to 300 zl). To dopiero pierwszy miesi±c współpracy ale jestem zadowolony. Odpowiedzieli mi na wszystkie moje pytania dotycz±ce kosztów, wystawiania faktur za granicę, opłacalno¶ci bycia VATmanem i jak na razie jest ok. Wiem, że s± w Łodzi jeszcze tańsze biura (180 zl za KPiR, ZUS i VAT). 500 stów to bardzo drogo.

pozdrawiam

Adam Podstawczynski  Identity Verified
Polish to English
+ ...
odpowiedzialnosc biura Aug 13, 2004

Lambda wrote:

dziekuje za informacje. Postaram sie skorzystac. Mam jeszcze jedno pytanie - czy w razie jakichs klopotow z lokalnym US takie biuro rachunkowe reprezentuje czlowieka, czy tez moje oczekiwania sa zawyzone?

Je¶li zlecasz prowadzenie księgowo¶ci biuru to oni powiadamiaj± US, że takow± prowadz± i że wszystkie dokumenty s± u nich. Biura s± ubezpieczone na wypadek swoich błędów (moje przynajmniej jest).

pozdrawiam

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

czy ktos moze polecic biuro rachunkowe?

Advanced search

Across v6.3
Translation Toolkit and Sales Potential under One Roof

Apart from features that enable you to translate more efficiently, the new Across Translator Edition v6.3 comprises your crossMarket membership. The new online network for Across users assists you in exploring new sales potential and generating revenue.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs