Dowcip dnia
Thread poster: Andrzej Lejman

Andrzej Lejman  Identity Verified
Local time: 06:49
German to Polish
+ ...
Sep 8, 2004

Jest nim niewątpliwie "job" http://www.proz.com/job/61960, propozycja płatności przez PAYPAL, który w Polsce nie działa i ... 3 zgłoszenia

Pozdrawiam, szczególnie "bidderów".

Andrzej

Direct link Reply with quote

Agnieszka Hayward
Poland
German to Polish
+ ...
Opłaty bankowe... Sep 8, 2004

Opłaty bankowe z tytułu przyjęcia środków w walucie obcej wynoszą w moim banku 30 PLN. Ponadto traci się sporo na kursie EUR>PLN.
Myślę więc, że tego typu zlecenie można wyłącznie potraktować jako darmową (dla obu stron) reklamę – i zaistnieć w danej agencji.

Z drugiej strony, kto wie, może zaraz pojawi się 15 podobnych dżobów i w ten sposób cały tekst będą mieć za friko...

Jeżeli ktoś spośród bidujących zechce się tu wypowiedzieć, byłabym wdzięczna za wyjaśnienie, jak na takim zleceniu nie stracić, pod warunkiem oczywiście, że nie robimy go na wyżej wspomnianej zasadzie, polegającej na chęci zaczepienia się w agencji.

Pozdrawiam
Agnieszka

propozycja płatności przez PAYPAL, który w Polsce nie działa

niom... to jest job-cudo

[Edited at 2004-09-08 15:06]

German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Nie zgadzam się! Sep 8, 2004

tygru wrote:

Opłaty bankowe z tytułu przyjęcia środków w walucie obcej wynoszą w moim banku 30 PLN.

Czy w kraju zgadzasz się, żeby potrącano Ci koszty przelewu bankowego? Należy Ci się pełna kwota ok. 50 eurocentów za "job".

Andrzej

P.S. A może policzyć jako rozpoczętą stronę? To już byłby jakiś interes)))))

Agnieszka Hayward
Poland
German to Polish
+ ...
Możesz się nie zgadzać... Sep 8, 2004

Ale u mnie w banku (BPH) tak jest i już.

A jak to robią inne banki? Czy przy wpływie środków walutowych na rachunek gospodarczy nie pobierają opłat? Chętnie się dowiem.

German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
To nie jest tak Sep 8, 2004

tygru wrote:

Ale u mnie w banku (BPH) tak jest i już.

Kiedy ja robię przelew za granicę, mam do wyboru opcje: pokrywam koszty mojego banku (albo nie) i koszty banku zagranicznego (albo nie). Jeżeli pokryję wszystkie koszty, odbiorca dostanie kwotę netto. Z całą pewnością funkcjonuje to w obie strony.

Jeżeli wystawiam fakturę, wymagam po prostu ZAPŁATY PEŁNEJ KWOTY, i już.

Pozdrawiam
Andrzej

Adam Podstawczynski  Identity Verified
Polish to English
+ ...
Dowcip? Sep 8, 2004

E, raczej gor±czkowe poszukiwanie. Zrobiłem mu te 5 słów, dostałem grzeczne podziękowania i nie czuję się wyfrajerowany. ¦cieżka dostania się do agencji to też raczej marna, bo najkrótsze testy maj± chyba po 100 słów, któżby liczył na szczę¶cie... Człowiek pewnie oddawał na wczoraj tłumaczenie 500 stron i zobaczył, że mu brakuje tłumaczenia transparentu na zdjęciu, a tłumacz już na urlopie itd. To zrobił Job. Że nie Kudosa? Może się pomylił?

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Dlaczego od razu zakładać złą wolę? Sep 8, 2004

Z jakiego powodu mają w UK wiedzieć co i jak w Polsce działa?
Czy my aby wszyscy tak dokładnie wiemy, jak to jest w UK?

A poza tym: 5 słów mogło być kudosem, znamy takich, którzy pakują całe zdania. Chęć zapłaty za tę usługę rzecz chwalebna, więc nie widzę w tym żadnego żartu.

Natomiast co do opłat bankowych, to ogólnie przyjętą (i wydaje mi się prawidłową) praktyką jest, że każdy ponosi swoje opłaty bankowe sam. Do niedawna transfery pieniędzy do Polski z Niemiec kosztowały niemały majątek. Np. od kwoty 1.500 euro zapłaciłem 35 euro. Teraz kosztują 35 centów, bo jest Unia...
Czy aby polskie banki nie powinny też się do tego dopasować?

Pozdrawiam
Jerzy

Agnieszka Hayward
Poland
German to Polish
+ ...
Poproszę o namiary na bank Sep 8, 2004

Zgadzam się z przedmówcami i poproszę o nazwę banku w Polsce, który nie pobiera opłat za wpływ walutowy na rachunek gospodarczy. Chętnie przeniosę swój rachunek do takiego banku

German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
To tylko kwestia ustaleń z nadawcą Sep 8, 2004

tygru wrote:

Zgadzam się z przedmówcami i poproszę o nazwę banku w Polsce, który nie pobiera opłat za wpływ walutowy na rachunek gospodarczy. Chętnie przeniosę swój rachunek do takiego banku

Uważam potrącanie kosztów bankowych z kwoty faktury za nieprzyzwoite. Może dlatego, że lata całe musiałem płacić do Niemiec i Austrii i zawsze musiałem ponosić wszystkie opłaty, bo takie były warunki umowy.

Robert Zawadzki  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Paypal w LePpeRlandzie nie działa? Sep 8, 2004

No to nie działa. Pieniądze tam sobie leżą, a jak czasem jestem w cywilizowanym świecie, to korzystam. Ale wolę moneybookers albo normalny przelew (wewnątrz Unii wysyłają bez gadania, poza bywa różnie).

Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Proszę bardzo :) Sep 8, 2004

tygru wrote:

Zgadzam się z przedmówcami i poproszę o nazwę banku w Polsce, który nie pobiera opłat za wpływ walutowy na rachunek gospodarczy.

Na przykład mBank. Nie pobiera żadnych opłat za przelewy na konto. Jeśli jest to przelew walutowy, to przeliczają na złotówki po kursie kupna BRE z danego dnia. Podejrzewam, że wiele innych banków również tak robi, trzeba tylko poszperać trochę po internecie.

Magda

Agnieszka Hayward
Poland
German to Polish
+ ...
Gąszcz bańkowy Sep 9, 2004

Na przykład mBank. Nie pobiera żadnych opłat za przelewy na konto. Magda

fajni są, ale sesję ZUSową mają tylko o 17.00, czyli wchodzi poranną następnego dnia... hmmm

przeglądam internet i słucham wyuczonych pań na infoliniach i... coraz bardziej chcę uciec w boliwijski busz...

bo jak coś mają fajnego, to gdzie indziej sadzą kupę... np. brak ubezpieczenia karty przed momentem zastrzeżenia (aktualnie mam 24h wstecz), bo przecie mogę się zorientować, że mi ukradziono kartę dopiero jakiś czas po tym fakcie... itd... itp... chyba zacznę stosować bank skarpetowy, tylko nie wiem, jak to będzie z przelewami internetowymi...

grrrunz

niniejszym przenoszę się do następnego forum (http://www.proz.com/topic/24584), bo tu już chyba za daleko odjechałam off topic...

[Edited at 2004-09-09 01:22]

Agnieszka Hayward
Poland
German to Polish
+ ...
Kolejny kffiatuszek Sep 10, 2004

http://www.proz.com/job/62156

Malgorzatka  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
citi Sep 14, 2004

tygru wrote:

A propos bankow, ktore nie biora oplat.
Ja mam konto (ale osobiste, nie wiem, jak to jest z gospodarczymi) w CitiBanku i przy moim koncie mam dwa subkonta, na € i na $.
Bank nie pobiera zadnych oplat przy przelewie na subkonta, a ja moge sobie to przewalutowac, kiedy kurs wyda mi sie oplacalny.

Mowi sie, ze prowadzenie konta w Citi jest drogie i w ogole, ludzie czesto narzekaja, ale wg mnie sa calkiem niezli, obsluga klienta jest naprawde ok (zwlaszcza w porownaniu w innymi bankami, w ktorych zdarzylo mi sie miec konto, np. PKO bp!!!).
moglabys sie dowiedziec nieco o citi.
pozdrawiam,
juliet

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Dowcip dnia

Advanced search

CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs