Windows XP Service Pack 2
Thread poster: Andrzej Lejman
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 09:11
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Sep 28, 2004

Można już pobrać ze strony Micro$oftu, ale najpierw warto zapoznać się z tymi artykułami i sprawdzić, czy nie mamy któregoś z wymienionych tam programów:

... See more
Można już pobrać ze strony Micro$oftu, ale najpierw warto zapoznać się z tymi artykułami i sprawdzić, czy nie mamy któregoś z wymienionych tam programów:

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;pl;884130
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;pl;842242

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że znalażly się tam i takie pozycje:

Program Dostawca
Microsoft Microsoft
Operations
Manager 2000
z dodatkiem SP1

Microsoft Systems Microsoft
Management Server 2003

SQL 2000a Microsof
Microsoft SNA 4.0 SP3 Microsoft

Ale co tam! Samopoczucia chłopaków z Redmond nic nie zaburza. Dlatego PONIŻEJ ostrzegają:

Produkty omówione w tym artykule są wytwarzane przez producentów niezależnych od firmy Microsoft. Firma Microsoft nie daje żadnych gwarancji, domyślnych ani żadnego innego rodzaju, odnośnie do wydajności lub niezawodności tych produktów.

"Odnośnie do wydajności" jest BTW piękne.

Mimo wszystko, jest sporo połatanych dziur, zapora ogniowa (firewall) i funkcja blokowania wyskakujących okienek. Uwaga: firewall jest po instalacji domyślnie włączony i może pogryźć się z innym, wcześniej zainstalowanym firewallem. U mnie jak na razie grzecznie współpracuje z Sygate Personal Firewall.

W Panelu sterowania pojawiają się 2 nowe wpisy: Zapora systemowa i Centrum Zabezpieczeń.
Uwaga: plik do pobrania waży ok. 80 MB. Przy wolnym łączu lepiej uruchomić pobieranie w nocy i zostawić kompa. Można też zamówić płytkę w Micro$ofcie, albo kupić sobie ostatnie wydanie PC World Komputer - tamże pełna wersja i wiele innej, interesującej lektury

Pozdrawiam
Andrzej


[Edited at 2004-09-28 16:13]
Collapse


 
Robert Zawadzki (X)
Robert Zawadzki (X)  Identity Verified
Local time: 09:11
English to Polish
+ ...
Uważajcie na programy korzystające z MSDE Sep 28, 2004

Czyli darmową bazę danych Microsoft. Standardowo firewall SP2 zamyka mu port i nie można się połączyć z serwerem: trzeba wiedzieć jak i co otworzyć. Niedługo będę to musiał przejść, to napiszę co i jak. W jęzuku default opisali to tu:

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;841251&product=sql


 
PAS
PAS  Identity Verified
Local time: 09:11
Polish to English
+ ...
260 Sep 29, 2004

Serwis pak 2-PL, który pobrałem dla kolegi (osobiście nie spłynął na mnie zaszczyt korzystania z WinXP) waży ponad 260 MB.

Czy mówimy o innych pakach?

Na liście miło widzieć takie bezużyteczne i rzadko stosowane programy jak Norton AV 2003, Omnipage pro 11 i kilka wersji AutoCADa.

Paweł


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 09:11
Member (2004)
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Kompresja? Sep 29, 2004

PAS wrote:

Serwis pak 2-PL, który pobrałem dla kolegi (osobiście nie spłynął na mnie zaszczyt korzystania z WinXP) waży ponad 260 MB.

Czy mówimy o innych pakach?

Paweł


Być może tyle mają dane w wersji rozpakowanej. Mnie wyświetliło się 80 MB.
Pozdrawiam
Andrzej


 
Grzegorz Gryc
Grzegorz Gryc  Identity Verified
Local time: 09:11
French to Polish
+ ...
Nie kompresja, ino same potrzebne komponenty Sep 29, 2004

Andrzej Lejman wrote:

PAS wrote:

Serwis pak 2-PL, który pobrałem dla kolegi (osobiście nie spłynął na mnie zaszczyt korzystania z WinXP) waży ponad 260 MB.

Czy mówimy o innych pakach?


Być może tyle mają dane w wersji rozpakowanej. Mnie wyświetliło się 80 MB.


To normalne.
Tzn. to róznica miedzy wersja pelna (tzw. "administratorska") i wersja pobierana z netu dostosowana do konkretnej instalacji (domyslnie XP nie instaluje kupy rzeczy, np. wsparcia dla "niepotrzebnych" jezyków czy wsparcia dla NetWare itepe itede).

Zdrówkot
GG


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 09:11
Member (2004)
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Bardzo logiczne wyjaśnienie Sep 29, 2004

4gats wrote:

To normalne.
Tzn. to róznica miedzy wersja pelna (tzw. "administratorska") i wersja pobierana z netu dostosowana do konkretnej instalacji (domyslnie XP nie instaluje kupy rzeczy, np. wsparcia dla "niepotrzebnych" jezyków czy wsparcia dla NetWare itepe itede).

Zdrówko
GG


Rzeczywiście, o tym akurat nie pomyślałem...
Pozdrówko
Andrzej


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 09:11
Member (2003)
Polish to German
+ ...
SP2 w praktyce Sep 29, 2004

Hula i to dobrze, już na trzech kompach, dwa z XP Pro i jeden z XP Home.
Nie pogryzł się z niczym, jak do tej pory (mały drobny wyjątek i ew. nieco większy poniżej). Współpraca z Nortonem Internet Security 2004 (obejmuje zaporę ogniową i antywirusa) bez najmniejszych problemów. Antywirus eTrusta (ten darmowy, polecany przez Andrzeja na tymże forum) też działa. Tylko zapora ogniowa, która była oferowana z tym antywirusem, nie chce. Być może to właśnie skutek SP2, ale ni
... See more
Hula i to dobrze, już na trzech kompach, dwa z XP Pro i jeden z XP Home.
Nie pogryzł się z niczym, jak do tej pory (mały drobny wyjątek i ew. nieco większy poniżej). Współpraca z Nortonem Internet Security 2004 (obejmuje zaporę ogniową i antywirusa) bez najmniejszych problemów. Antywirus eTrusta (ten darmowy, polecany przez Andrzeja na tymże forum) też działa. Tylko zapora ogniowa, która była oferowana z tym antywirusem, nie chce. Być może to właśnie skutek SP2, ale nie będę próbował...
TrojanHunter i ad-aware działają też ok.
Ogólnie wydaje mi się, że SP2 to pierwszy serwispak z "prawdziwego zdarzenia", nawet jeśli jak wszystkie programy nie pozbawiony wad.

I na koniec ta mała niezgodność - zainstalowanie SP2 przed instalacją oprogramowania Widcom Bluetooth uniemożliwia temu ostatniemu pracę. Ale z dołączonym do klucza USB z tym oprogramowaniem opisem można temu bardzo szybko zaradzić.

W zasadzie Windows XP razem z Office XP stanowi dla mnie optymalne rozwiązanie pod względem stabilności i wydajności.
Jest wygoda obsługi (przyzwyczajenie), pecet jest wystarczająco szybki (nawet z PIV 1,6GHZ i "tylko" 256MB RAM), więc można prcować z Tradosem i Wordem.

Pozdrawiam
J.
Collapse


 
Wojciech Froelich
Wojciech Froelich  Identity Verified
Poland
Local time: 09:11
English to Polish
Sinozęby Oct 1, 2004

Jerzy Czopik wrote:

I na koniec ta mała niezgodność - zainstalowanie SP2 przed instalacją oprogramowania Widcom Bluetooth uniemożliwia temu ostatniemu pracę. Ale z dołączonym do klucza USB z tym oprogramowaniem opisem można temu bardzo szybko zaradzić.


A można prosić o szczegóły? Jakoś nie miałem okazji korzystać z Sinozębego po instalacji SP2.

TIA,
Wojtek


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 09:11
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Ja z kolei nie korzystałem z popsutych ząbków przed SP2 Oct 1, 2004

Ale do rzeczy: kupiłem klucz USB Bluetooth raczej no name, ale z oprogramowaniem Widcomm.
Po zainstalowaniu tegoż w Windows były aktywne dwie usługi Bluetooth - jedna systemowa, a druga właśnie tegoż Widcomm.
Co musiałem zrobić, to przez panel sterowania - administracja systemu - usługi wyłączyć tę natywną usługę MS. Urządzenie działa teraz bez zarzutu, tzn. mogę połączyć telefon komórkowy (Nokia 6310i) z notebookiem i łączyć się przez niego z Internetem -
... See more
Ale do rzeczy: kupiłem klucz USB Bluetooth raczej no name, ale z oprogramowaniem Widcomm.
Po zainstalowaniu tegoż w Windows były aktywne dwie usługi Bluetooth - jedna systemowa, a druga właśnie tegoż Widcomm.
Co musiałem zrobić, to przez panel sterowania - administracja systemu - usługi wyłączyć tę natywną usługę MS. Urządzenie działa teraz bez zarzutu, tzn. mogę połączyć telefon komórkowy (Nokia 6310i) z notebookiem i łączyć się przez niego z Internetem - a po to mi ta cała zabawka była.

Pozdrawiam
J.
Collapse


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 09:11
Member (2004)
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Widcomm to znany problem Oct 1, 2004

Jerzy Czopik wrote:

Ale do rzeczy: kupiłem klucz USB Bluetooth raczej no name, ale z oprogramowaniem Widcomm.
Po zainstalowaniu tegoż w Windows były aktywne dwie usługi Bluetooth - jedna systemowa, a druga właśnie tegoż Widcomm.

Pozdrawiam
J.


To fragment ze specjalnego wydania PC World Komputer, które będzie poświęcone sieciom bezprzewodowym (powinno ukazać się w październiku):

Nieliczni producenci, jak choćby 3Com, opracowali własne sterowniki. Większość adapterów USB wyposażona jest w sterowniki Widcomm, które w aktualnej wersji obsługują niemal wszystkie rodzaje zastosowań, od zestawu nagłownego do myszy. Jednak wiele urządzeń posiada starsze sterowniki Widcomm, zawierające błędy, a niektórzy producenci nie umożliwiają uaktualnienia ze względu na koszty.
Dlatego przed zakupem konkretnego urządzenia sprawdź na stronie jego producenta, czy możliwa jest aktualizacja do nowszej wersji, względnie czy wersja dostarczana w zestawie jest aktualna. Wskazówką na temat aktualności sterownika Widcomm jest obsługa profilu HID, wymaganego przez bezprzewodowe klawiatury i myszy.

Pozdrawiam

Andrzej


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 09:11
Member (2003)
Polish to German
+ ...
To teraz z łaski swojej wyjaśnij ciemniakowi Oct 1, 2004

czy mogę po prostu pobrać z netu sterowniki Widcomm tutu: http://www.widcom.com/ i być zadowolonym, czy też ryzykuję, że klucz (o szumnej nazwie: Blue Buffalo) przestanie działać?

Przy okazji, informację powyższą posiadam nie z PCWK, lecz od sprzedawcy tegoż klucza, który przezornie dołączył do niego ulotkę.

Dzięki
J.


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 09:11
Member (2004)
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Nie widzę ryzyka Oct 1, 2004

Jerzy Czopik wrote:

czy mogę po prostu pobrać z netu sterowniki Widcomm tutu: http://www.widcom.com/ i być zadowolonym, czy też ryzykuję, że klucz (o szumnej nazwie: Blue Buffalo) przestanie działać?

Przy okazji, informację powyższą posiadam nie z PCWK, lecz od sprzedawcy tegoż klucza, który przezornie dołączył do niego ulotkę.

Dzięki
J.


Po pierwsze, sterownik instaluje się na komputerze, więc nie może w żaden sposób uszkodzić klucza. Po drugie, jeżeli - jak podejrzewam - masz Windows XP - to jest tam funkcja "Przywróć sterownik". Jeżeli nie jest tak, jak podejrzewam, znajdź plik sterownika (przez Menedżera urządzeń), potem w Eksplorerze zmień mu nazwę - np. na cośtam.bak) i zainstaluj nowy. To też sposób na przywrócenie starego.

Ale naprawdę nie sądzę, żebyś czymś ryzykował. Tylko wybierz właściwy z listy

Pozdrawiam
Andrzej

P.S. Jeszcze nie mogłeś tego przeczytać, bo dopiero niedawno skończyłem pisać...


 
KORNELIA ZWIÓR-HOŁENKO
KORNELIA ZWIÓR-HOŁENKO  Identity Verified
Local time: 09:11
English to Polish
+ ...
odnośnie do ODNOŚNIE DO Oct 1, 2004

Andrzej Lejman wrote:
"Odnośnie do wydajności" jest BTW piękne.
[Edited at 2004-09-28 16:13]


w każdym razie jest poprawne (w przeciwieństwie do ODNOŚNIE solo, czyli bez DO)
http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=39095


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 09:11
Member (2004)
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Miało być "wydajności i niezawodności" Oct 1, 2004

anglista wrote:

Andrzej Lejman wrote:
"Odnośnie do wydajności" jest BTW piękne.
[Edited at 2004-09-28 16:13]


w każdym razie jest poprawne (w przeciwieństwie do ODNOŚNIE solo, czyli bez DO)
http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=39095


a wyszedł mi niezamierzony skrót myślowy. Chodziło mi o to, że Micro$oft najwyraźniej nawet na jotę nie zamierza zmienić swojej polityki, polegającej na niegwarantowaniu NICZEGO. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie da się zagwarantować pewnych cech oprogramowania, ale chciałbym czasem, żeby znalazło się tam też i stwierdzenie "choć dołożyliśmy wszelkich starań, żeby to działało". Ale oni się boją, że to byłaby furtka do pozwów, bo wiadomo, że świadomie i celowo wielu rzeczy nie robią. Dowodem na to są ich słynne bazy wiedzy, z ktorych wiele zaczyna się od słów "Znany jest problem, polegający na tym, że...". I co? Nico. Problem jest znany.
Gdyby nie było Windows, pewnie ktoś inny by je wymyślił (zresztą koncepcja tak naprawdę jest kradziona) i czasem po prostu jest dla mnie w najwyższym stopniu irytujące, że nie można po prostu obejść się bez tak wkurzających produktów.
Uprzedzając głosy chwalców Linuxa, Open Office i podobnych produktów powiem tylko, że one też mają swoje ciemne strony i - przynajmniej dla mnie - dzisiaj nie są alternatywnym rozwiązaniem. Niestety.

Czekamy na trzeciego gracza. Może rozwój technologii sprzętowej (jakieś procesory korzystające z materiałów organicznych, przewodzących światło itd.) wymusi takie zmiany, że na bazie całkiem nowej filozofii hardware powstanie całkiem nowy software.

I oby tak było, chociaż boję się, że tego nie doczekam.

Pozdrawiam
Andrzej


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Windows XP Service Pack 2






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »