Mobile menu

Pages in topic:   [1 2] >
Darmowe konto pocztowe o pojemno┼Ťci 1 GB
Thread poster: Andrzej Lejman

Andrzej Lejman  Identity Verified
Local time: 03:09
German to Polish
+ ...
Sep 29, 2004

Ostatnio na innych forach trwa gor─ůczkowe poszukiwanie zaprosze┼ä do Gmail, czyli testowej wersji us┼éugi pocztowej Google ze skrzynkami o pojemno┼Ťci 1 GB i rozbudowanymi machanizmami administracyjnymi.

Mo┼╝e nie wszyscy wiedz─ů, a komu┼Ť ta informacja si─Ö przyda, ┼╝e skrzynka o takiej pojemno┼Ťci jest dost─Öna r├│wnie┼╝ w portalu Onet.pl. Nie jest tak wyrafinowana jak Gmail, ale jest r├│wnie┼╝ w podstawej wersji bezp┼éatna.

Pozdrawiam
Andrzej

Direct link Reply with quote

Adam Podstawczynski  Identity Verified
Polish to English
+ ...
A'propos Sep 29, 2004

Mam do rozdania 3 zaproszenia do Gmaila. Czy s± zainteresowani? Ostrzegam, że toto nie działa pod Oper± (bo korzysta z ActiveX), co mnie denerwuje.

German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Skoro wywołałem temat, czuję się uprawniony, by poprosić o jedno Sep 29, 2004

Adam Podstawczynski wrote:

Mam do rozdania 3 zaproszenia do Gmaila. Czy s± zainteresowani? Ostrzegam, że toto nie działa pod Oper± (bo korzysta z ActiveX), co mnie denerwuje.

Cho─çby w celach poznawczych

Pozdrawiam
AL

Romuald Pawlikowski  Identity Verified
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Drugie zaproszenie Sep 29, 2004

Bardzo prosze o takowe

Przy okazji dodam, ┼╝e darmowe konto onetowe jest tylko potencjalnie 1 GB. Dzisiaj to sprawdzalem, okazuje sie, ze mo┼╝na przez kr├│tki czas (ok. tygodnia) przetrzymywa─ç do 1 GB, ale potem nale┼╝y zrobi─ç "porz─ůdki" (Onet).

Trudno mi sobie wyobrazi─ç sens konta 1 GB, je┼╝eli taka pojemnosc dostepna jest tylko "chwilowo".

Pozdrawiam,

Romuald

SATRO  Identity Verified
Poland
German to Polish
+ ...
Jak mi kto┼Ť powie jak zaprosi─ç... Sep 29, 2004

... to ja chętnie zaproszę, nie wykorzystałem jeszcze tej szansy

Stasek z ProZnania

SATRO  Identity Verified
Poland
German to Polish
+ ...
Ju┼╝ wiem, Sep 29, 2004

┼╝e nikogo nie mog─Ö zaprosi─ç, bo nie dosta┼éem takiego specjalnego maila Doczyta┼éem si─Ö ponadto, ┼╝e mozliwo┼Ťci zaproszenia nie dostan─Ö nawet je┼Ťli zaproponuj─Ö staffowi wytatuowanie sobie logo gmail na jakiej┼Ť cz─Ö┼Ťci cia┼éa NAPRAWD─ś TAK PISZ─ä!!

Zdegustowany Stasek z ProZnania

Polish to English
+ ...
nie tatuuj, ale u┼╝ywaj, u┼╝ywaj... Sep 30, 2004

Stanislaw Trojanowicz wrote:

┼╝e nikogo nie mog─Ö zaprosi─ç, bo nie dosta┼éem takiego specjalnego maila Doczyta┼éem si─Ö ponadto, ┼╝e mozliwo┼Ťci zaproszenia nie dostan─Ö nawet je┼Ťli zaproponuj─Ö staffowi wytatuowanie sobie logo gmail na jakiej┼Ť cz─Ö┼Ťci cia┼éa NAPRAWD─ś TAK PISZ─ä!!

Zdegustowany Stasek z ProZnania

Mnie chyba samemu udało się wywołać otrzymanie zaproszeń do rozdania: stwierdziłem, że pewnie daj± je tym, co dużo z konta korzystaj±, więc zainaugurowałem intensywn± wymianę MP3 przez moje konto ze szwagrem i zaproszenia przyszły po paru dniach.

Ale mo┼╝e to zbieg okoliczno┬Âci?

PAS  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Tak dla podtrzymania dyskusji Sep 30, 2004

Absolutnie nie jestem w stanie stwierdzi─ç, czy wierz─Ö we wszystkie fakty (??) opisane na tej stronie:

http://gmail-is-too-creepy.com/

Ale poczyta─ç mo┼╝na.

Paweł

German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Orwellowi by chyba dzisiaj zabrakło wyobraźni... Sep 30, 2004

PAS wrote:

Absolutnie nie jestem w stanie stwierdzi─ç, czy wierz─Ö we wszystkie fakty (??) opisane na tej stronie:

Ale poczyta─ç mo┼╝na.

Paweł

Tak dla podtrzymania tematu, po pobie┼╝nym zapoznaniu si─Ö z zawarto┼Ťci─ů tej strony.

Andrzej

Agnieszka Hayward
Poland
German to Polish
+ ...
Zaproszen gmailowych mam jeszcze 4 sztuki Sep 30, 2004

zglosilam to juz na forum, otwartym w celach gamilowych przez Henry'ego, ale - zero odzewu.

Chetnych prosze o maile.

Pozdro
-A-

[Edited at 2004-09-30 16:26]

Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Dobra rada: Sep 30, 2004

zamieszczanie adresu mailowego na jakimkolwiek publicznym forum niemal automatycznie powoduje wprowadzenie go na wszelkie mo┼╝liwe listy spamerskie - a potem to ju┼╝ nawet 1GB nie pomo┼╝e.
Po to istnieje kanał mailowy przez profil, aby unikn±ć przechwycania adresów mailowych.

A Henry otworzy┼é specjalny topic gmialowy w┼éa┬Ânie po to, aby wszelkie oferty zaprosze┼ä skanalizowa─ç w jednym miejscu

Magda

Polish to English
+ ...
jeden fakt sprawdzony Sep 30, 2004

PAS wrote:

Ale poczyta─ç mo┼╝na.

Paweł

W┼éa┬Ânie sprawdzi┼éem, jak si─Ö ma historia opisanego na tej stronie prawnika do naszej dzia┼éki. Niestety, ma si─Ö wprost proporcjonalnie. Wys┼éa┼éem maila zawieraj┬▒cego s┼éowa \"Polish\" i \"translation\" pod sw├│j adres gmail. Kiedy otworzy┼éem go przez interfejs gmail, z boku wyskoczy┼éy adresy biur t┼éumaczy.

Krótko mówi±c, uważajmy na słowa. Niechc±cy możemy klientowi z adresem @gmail.com podać na tacy adresy konkurencji.

Wkr├│tce zaczniemy standardowo oferowa─ç \"pr0fe5jona1ne tlvm4c2enia\", jak od dawna robi┬▒ to spamerzy, tylko czy kto┬ z takiej oferty skorzysta?.

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Zdradzcie mi tylko prosz─Ö Sep 30, 2004

po co komu konto majlowe, kt├│rego zawarto┼Ť─ç zmie┼Ťci si─Ö mo┼╝e 80-100 razy na typowym twardym dysku (niechby nawet 200).
Czy kto┼Ť z Was pr├│bowa┼é ju┼╝ kiedy┼Ť wys┼éa─ç "cu┼Ť" o wielko┼Ťci powy┼╝ej 4 MB, ale mniejsze ni┼╝ 10 MB, majlem z Polski do Niemiec lub na odwr├│t? Tak ci─Ö┼╝kie majle nawet w Niemczech na dobrych ┼é─ůczach (ADSL itp.) sprawiaj─ů problemy...
Gdy przyjdzie tu wys┼éa─ç klientowi 20-50 MB, stajemy przed problemem podzielenia na kawa┼éki. WinRAR robi to ┼Ťwietnie, jego archiwa nie psuj─ů si─Ö po drodze (ca┼ékiem w przeciwie┼ästwie do WinZIPa), ale potem otrzymuj─Ö majla od klienta, ┼╝e wola┼éby 4 albo 5 plik├│w, nie 20... Na to ┼╝adne gigabajtowe konto nie pomo┼╝e - lepiej sprawdzi si─Ö serwer FTP.
Dla platynek sprawa o tyle wygodna, ┼╝e w ramach platyny ProZ oferowany jest hosting wraz z nie┼║le dzia┼éaj─ůcym serwerem FTP.

Pozdrawiam
Jerzy

Polish to English
+ ...
Zdradzam :) Sep 30, 2004

Dla mnie -- po nic. Traktuj─Ö to konto jako ciekawostk─Ö, a funkcje wyszukiwania s┬▒ fajne -- ale tylko tyle. Czy przydatne, to ju┼╝ sprawa dyskusyjna. Jedyne rozs┬▒dne zastosowanie, jakie widz─Ö poza eksperymentowaniem, to zasubskrybowanie na to konto list mailingowych. Nie zape┼énia nam si─Ö ┼é┬▒cze, mo┼╝na sobie ┼éadnie wyszukiwa─ç i nie boimy si─Ö o przepe┼énienie, kiedy jeste┬Âmy na wakacjach (a s┬▒ listy mailingowe generuj┬▒ce kilkaset wiadomo┬Âci dziennie).

Ale to za ma┼éo, ┼╝ebym my┬Âla┼é o powa┼╝nym wykorzystaniu gmaila, tym bardziej, ┼╝e z prywatno┬Âci┬▒ jest tam chyba niezbyt weso┼éo, nie mo┼╝na p┼éynnie korzysta─ç z PGP, a ┼╝eby wys┼éa─ç du┼╝y za┼é┬▒cznik, trzeba d┼éugo czeka─ç, a┼╝ si─Ö za┼éaduje na serwer gmaila... a wi─Öc tylko ciekawostka.

Konto na proz.comie jest przydatniejsze, ale jeszcze nie testowa┼éem go na limity pojedynczych wiadomo┬Âci (a quot─Ö mo┼╝na ustawi─ç sobie dowolnie w ramach swoich 100 MB, co wystarcza z nawi┬▒zk┬▒).

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
100 MB? Sep 30, 2004

Ja wiem o 250 MB...
Przynajmniej tak─ů pojemno┼Ť─ç oferuje pakiet, z kt├│rego obecnie korzystam.
Wielko┼Ť─ç skrzynki pocztowej jest mi nieznana - tzn. przyznaj─Ö uczciwie, ┼╝e nie przywi─ůzuj─Ö do tego wagi, gdy┼╝ i tak wszystko, co ci─Ö┼╝sze ni┼╝ jakie┼Ť 10-15 MB za┼éatwiamy albo na raty, albo przez FTP albo poczt─ů na CD...
Natomiast serwer FTP "łyka" bezproblemowo duże pliki.
Wstawiłem tam niedawno prawie 50 MB, a plik został pobrany przez koleżankę i wszystko było ok.

Co do list mailingowych i kilkuset (czy nawet kilkunastu) wiadomo┼Ťci dziennie - je┼Ťli mia┼ébym po┼Ťwi─Öca─ç czas na sortowanie tego, to wol─Ö i┼Ť─ç z ┼╝on─ů na spacer albo do miasta. A listy typu zahlungspraxis PP itd. (czyli wa┼╝ne dla nas z punktu widzenia p┼éac─ůcych lub nie p┼éac─ůcych klient├│w) nie "zapychaj─ů" skrzynki, wi─Öc nie ma problemu.

Jeszcze raz pozdrawiam
Jerzy

Pages in topic:   [1 2] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Darmowe konto pocztowe o pojemno┼Ťci 1 GB

Advanced search

CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »
WordFinder
The words you want Anywhere, Anytime

WordFinder is the market's fastest and easiest way of finding the right word, term, translation or synonym in one or more dictionaries. In our assortment you can choose among more than 120 dictionaries in 15 languages from leading publishers.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs