studia filologiczne online
Thread poster: ulaw21

ulaw21
Italy
Local time: 06:58
Dec 1, 2004

Drodzy koledzy,

To jeszcze raz ja.

Czy ktos z was probowal studiowac online?
Interesuja mnie studia filologiczne lub kursy na wysokim poziomie z jezyka rosyjskiego na polskich uczelniach.
Wiem, ze tego typu studia sa organizowane przez Wyzsza Szkole Lingwistyczna w Czestochowie.

Ula

Direct link Reply with quote

Andrzej Lejman  Identity Verified
German to Polish
+ ...
Tylko ostrożnie.... Dec 1, 2004

Urszula Widňrek wrote:

Wiem, ze tego typu studia sa organizowane przez Wyzsza Szkole Lingwistyczna w Czestochowie.

Ula

Pod adresem http://www.olimp.wsjoe.czest.pl/

otwiera się pusta strona. To trochę nietypowe, jak na szkołę, która jeszcze istnieje

Swoją drogą, studia lingwistyczne online to dla mnie trochę jak nauka języka z kaset/płyt. Może jestem staroświecki?

Pozdrawiam
Andrzej

bartek  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Nie radze Dec 1, 2004

znam osobe, ktore z czestochowskiej szkoly uciekla z krzykiem i na kolanach blagala o przyjecie do Wyższej Szkoly Zawodowej w moim mie¶cie (ma też profil językowy)
T

A_Lex  Identity Verified
Poland
German to Polish
+ ...
wyja¶niam Dec 1, 2004

pod adresem podanym przez Andrzeja musi otwierać się pusta strona, ponieważ szkoła pod t± nazw± nie istnieje poza tym jest to adres Wyższej Szkoły Języków Obcych i Ekonomii, a nie Wyższej Szkoły Lingwistycznej w Częstochowie... WSJOiE nazywa się teraz Akademia Polonijna ( www.ap.edu.pl ) i nie słyszałam, żeby organizowali kursy językowe online (w szczególno¶ci z języka rosyjskiego), ale zawsze można sprawdzić, może co¶ się zmieniło od czasu, kiedy tam studiowałam

pozdrawiam
Ola

P. S. a z jakiej to częstochowskiej szkoły ta osoba z krzykiem uciekła...? brzmi to strasznie...

P. S. 2 a tu adres WSL w Cz-wie http://www.wsl.edu.pl/

P. S. 3 w adresie podanym przez Andrzeja wystarczy usun±ć "olimp", który nie wiem sk±d się tam Andrzejowi wzi±ł strona sama przekierowuje na aktualny adres szkoły

[Edited at 2004-12-01 18:41]

German to Polish
+ ...
To ta w zaniku, o której ostatnio głośno było Dec 1, 2004

A_Lex wrote:

WSJOiE nazywa się teraz Akademia Polonijna ( www.ap.edu.pl ) i nie słyszałam, żeby organizowali kursy językowe online (w szczególno¶ci z języka rosyjskiego), ale zawsze można sprawdzić, może co¶ się zmieniło od czasu, kiedy tam studiowałam

[Edited at 2004-12-01 18:41]

w kontekście tajemniczych interesów ojczulków, a były premier z niejakim zawstydzeniem przyznaje, że ma tam jeszcze kilka godzin zajęć...

A link był z katalogu Onetu.

Andrzej

A_Lex  Identity Verified
Poland
German to Polish
+ ...
e tam Dec 1, 2004

szkoła w zaniku żadnym nie jest, a to że rektor jest postaci±, delikatnie mówi±c, tajemnicz±, to już zupełnie inna bajka... wszelkie słowa krytyki pod adresem szkoły i poziomu nauczania w tejże dotykaj± mnie osobi¶cie jako absolwentkę i sobie wypraszam, o! moim zdaniem to bardzo nie fair wobec szkoły - wykładowców - doskonałych profesorów, studentów i innych osób ze szkoł± zwi±zanych, że wygłasza się na ten temat przeróżne opinie (przeważnie błędne, bo nikt tej szkoły i panuj±cych w niej warunków nie zna lepiej niż studenci i pracownicy), mieszaj±c bogu ducha winnych ludzi z błotem tylko dlatego, że rektor co¶-tam... bez sensu... ta szkoła to nie rektor przecież, to nie jest jego własno¶ć... to taka mała dygresja - całkiem na marginesie

miłego wieczoru życzę,
Ola

P. S. jak widać onet ma bardzo nieaktualne dane, szkoła zmieniła nazwę w 2002 roku, o ile mnie pamięć nie myli

[Edited at 2004-12-01 19:11]

German to Polish
+ ...
Sorry! Dec 1, 2004

A_Lex wrote:

wszelkie słowa krytyki pod adresem szkoły i poziomu nauczania w tejże dotykaj± mnie osobi¶cie jako absolwentkę i sobie wypraszam, o!

Cóż, tak pisała najbardziej opiniotwórcza gazeta, co tylko BTW dowodzi, że rzeczywiście jest opiniotwórcza

Andrzej

A_Lex  Identity Verified
Poland
German to Polish
+ ...
ech... Dec 1, 2004

no tak, rozpętała się z tego niemała afera...
aber lassen wir das

co do studiów online - sama nie próbowałam, ale moja znajoma studiowała wła¶nie w ten sposób w częstochowskiej WSL. Może nie były to do końca studia online, ale czę¶ć zajęć odbywała się przez internet - testy, zaliczenia, konsultacje, inne zjęcia odbywały się w systemie zaocznym, czyli zjazdy weekendowe dwa razy w miesi±cu. Znajoma w tym roku obroniła pracę licencjack± (filologia angielska - stosunki europejskie i język biznesu) i z tego co wiem, jest zadowolona
Niestety, w ofercie WSL nie widzę studiów online z zakresu języka rosyjskiego...

pozdrawiam raz jeszcze,
Ola

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

studia filologiczne online

Advanced search

Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »
PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs