studia filologiczne online
Thread poster: ulaw21
ulaw21
ulaw21
Italy
Local time: 10:22
Dec 1, 2004

Drodzy koledzy,

To jeszcze raz ja.

Czy ktos z was probowal studiowac online?
Interesuja mnie studia filologiczne lub kursy na wysokim poziomie z jezyka rosyjskiego na polskich uczelniach.
Wiem, ze tego typu studia sa organizowane przez Wyzsza Szkole Lingwistyczna w Czestochowie.

Ula


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 10:22
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Tylko ostrożnie.... Dec 1, 2004

Urszula Widňrek wrote:

Wiem, ze tego typu studia sa organizowane przez Wyzsza Szkole Lingwistyczna w Czestochowie.

Ula



Pod adresem http://www.olimp.wsjoe.czest.pl/

otwiera się pusta strona. To trochę nietypowe, jak na szkołę, która jeszcze istnieje

Swoją drogą, studia lingwistyczne online to dla mnie trochę jak nauka języka z kaset/płyt. Może jestem staroświecki?

Pozdrawiam
Andrzej


 
bartek
bartek  Identity Verified
Local time: 10:22
English to Polish
+ ...
Nie radze Dec 1, 2004

znam osobe, ktore z czestochowskiej szkoly uciekla z krzykiem i na kolanach blagala o przyjecie do Wyższej Szkoly Zawodowej w moim mie¶cie (ma też profil językowy)
T


 
A_Lex
A_Lex  Identity Verified
Poland
Local time: 10:22
German to Polish
+ ...
wyja¶niam Dec 1, 2004

pod adresem podanym przez Andrzeja musi otwierać się pusta strona, ponieważ szkoła pod t± nazw± nie istnieje poza tym jest to adres Wyższej Szkoły Języków Obcych i Ekonomii, a nie Wyższej Szkoły Lingwistycznej w Częstochowie... WSJOiE nazywa się teraz Akademia Polonijna ( www.ap.edu.pl ) i nie słyszałam, żeby organizowali kursy język... See more
pod adresem podanym przez Andrzeja musi otwierać się pusta strona, ponieważ szkoła pod t± nazw± nie istnieje poza tym jest to adres Wyższej Szkoły Języków Obcych i Ekonomii, a nie Wyższej Szkoły Lingwistycznej w Częstochowie... WSJOiE nazywa się teraz Akademia Polonijna ( www.ap.edu.pl ) i nie słyszałam, żeby organizowali kursy językowe online (w szczególno¶ci z języka rosyjskiego), ale zawsze można sprawdzić, może co¶ się zmieniło od czasu, kiedy tam studiowałam

pozdrawiam
Ola

P. S. a z jakiej to częstochowskiej szkoły ta osoba z krzykiem uciekła...? brzmi to strasznie...

P. S. 2 a tu adres WSL w Cz-wie http://www.wsl.edu.pl/

P. S. 3 w adresie podanym przez Andrzeja wystarczy usun±ć "olimp", który nie wiem sk±d się tam Andrzejowi wzi±ł strona sama przekierowuje na aktualny adres szkoły

[Edited at 2004-12-01 18:41]
Collapse


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 10:22
Member (2004)
German to Polish
+ ...
To ta w zaniku, o której ostatnio głośno było Dec 1, 2004

A_Lex wrote:

WSJOiE nazywa się teraz Akademia Polonijna ( www.ap.edu.pl ) i nie słyszałam, żeby organizowali kursy językowe online (w szczególno¶ci z języka rosyjskiego), ale zawsze można sprawdzić, może co¶ się zmieniło od czasu, kiedy tam studiowałam

[Edited at 2004-12-01 18:41]


w kontekście tajemniczych interesów ojczulków, a były premier z niejakim zawstydzeniem przyznaje, że ma tam jeszcze kilka godzin zajęć...

A link był z katalogu Onetu.


Andrzej


 
A_Lex
A_Lex  Identity Verified
Poland
Local time: 10:22
German to Polish
+ ...
e tam Dec 1, 2004

szkoła w zaniku żadnym nie jest, a to że rektor jest postaci±, delikatnie mówi±c, tajemnicz±, to już zupełnie inna bajka... wszelkie słowa krytyki pod adresem szkoły i poziomu nauczania w tejże dotykaj± mnie osobi¶cie jako absolwentkę i sobie wypraszam, o! moim zdaniem to bardzo nie fair wobec szkoły - wykładowców - doskonałych profesorów, studentów i innych osób ze szkoł± zwi±zanych, że wygłasza się na ten temat przeróżne opinie (przeważnie błędne, bo nikt tej s... See more
szkoła w zaniku żadnym nie jest, a to że rektor jest postaci±, delikatnie mówi±c, tajemnicz±, to już zupełnie inna bajka... wszelkie słowa krytyki pod adresem szkoły i poziomu nauczania w tejże dotykaj± mnie osobi¶cie jako absolwentkę i sobie wypraszam, o! moim zdaniem to bardzo nie fair wobec szkoły - wykładowców - doskonałych profesorów, studentów i innych osób ze szkoł± zwi±zanych, że wygłasza się na ten temat przeróżne opinie (przeważnie błędne, bo nikt tej szkoły i panuj±cych w niej warunków nie zna lepiej niż studenci i pracownicy), mieszaj±c bogu ducha winnych ludzi z błotem tylko dlatego, że rektor co¶-tam... bez sensu... ta szkoła to nie rektor przecież, to nie jest jego własno¶ć... to taka mała dygresja - całkiem na marginesie

miłego wieczoru życzę,
Ola

P. S. jak widać onet ma bardzo nieaktualne dane, szkoła zmieniła nazwę w 2002 roku, o ile mnie pamięć nie myli

[Edited at 2004-12-01 19:11]
Collapse


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 10:22
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Sorry! Dec 1, 2004

A_Lex wrote:

wszelkie słowa krytyki pod adresem szkoły i poziomu nauczania w tejże dotykaj± mnie osobi¶cie jako absolwentkę i sobie wypraszam, o!


Cóż, tak pisała najbardziej opiniotwórcza gazeta, co tylko BTW dowodzi, że rzeczywiście jest opiniotwórcza

Andrzej


 
A_Lex
A_Lex  Identity Verified
Poland
Local time: 10:22
German to Polish
+ ...
ech... Dec 1, 2004

no tak, rozpętała się z tego niemała afera...
aber lassen wir das

co do studiów online - sama nie próbowałam, ale moja znajoma studiowała wła¶nie w ten sposób w częstochowskiej WSL. Może nie były to do końca studia online, ale czę¶ć zajęć odbywała się przez internet - testy, zaliczenia, konsultacje, inne zjęcia odbywały się w systemie zaocznym, czyli zjazdy weekendowe dwa razy w miesi±
... See more
no tak, rozpętała się z tego niemała afera...
aber lassen wir das

co do studiów online - sama nie próbowałam, ale moja znajoma studiowała wła¶nie w ten sposób w częstochowskiej WSL. Może nie były to do końca studia online, ale czę¶ć zajęć odbywała się przez internet - testy, zaliczenia, konsultacje, inne zjęcia odbywały się w systemie zaocznym, czyli zjazdy weekendowe dwa razy w miesi±cu. Znajoma w tym roku obroniła pracę licencjack± (filologia angielska - stosunki europejskie i język biznesu) i z tego co wiem, jest zadowolona
Niestety, w ofercie WSL nie widzę studiów online z zakresu języka rosyjskiego...

pozdrawiam raz jeszcze,
Ola
Collapse


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

studia filologiczne online






Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »