Formatowanie tekstu - prośba o pomoc!
Thread poster: Katarzyna Chmiel

Katarzyna Chmiel  Identity Verified
Poland
Local time: 05:06
Member
English to Polish
+ ...
Dec 6, 2004

Witam wszystkich serdecznie!))

Może znajdzie się ktoś, kto pomoże mi sformatować tekst. Każdy wers w moim dokumencie poprzedza znacznik akapitu w kształcie czarnego kwadracika, a co kilka linijek wyskakuje linia, którą można jedynie przesunąć kursorem. Tekst pod linią ucieka na drugą stronę, jak po podziale strony, ale usunąć tej linii nie potrafię. Co to znaczy? Gdzie namieszałam i co z tym zrobić?
Będę Wam niezmiernie wdzięczna za pomoc.

Pozdrowienia,
Kasia Chmiel

Direct link Reply with quote

Andrzej Lejman  Identity Verified
German to Polish
+ ...
Trudno tak na odległość nie widząc, Dec 6, 2004

ale możesz wypróbować rozwiązanie radykalne: zaznacz cały dokument i w okienku Styl skorzystaj z opcji "Wyczyść formatowanie". Oczywiście potem musisz "poukładać" dokument, ale czasem to mniej pracy, niż męczarnia z rozjeżdżającym się formatowaniem.

Powodzenia
Andrzej

pidzej  Identity Verified
Poland
Polish to English
+ ...
może to to: Dec 6, 2004

Katarzyna Chmiel wrote:

Każdy wers w moim dokumencie poprzedza znacznik akapitu w kształcie czarnego kwadracika, a co kilka linijek wyskakuje linia, którą można jedynie przesunąć kursorem.

czarny kwadracik może oznaczać polecenie umieszczenia danego akapitu na tej samej stronie co następny. zrób Ctrl-A, wejdź do menu Format > akapit> line and page breaks (czy jego polski odpowiednik) i odhacz Keep with next [akurat pracuję na wordzie w wersji ang. ale nazwy zakładek są dość oczywiste]. HTH

Katarzyna Chmiel  Identity Verified
Poland
Member
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Dziękuję! Dec 6, 2004

Dziękuję Wszystkim. Wykorzystałam radę Andrzeja, zmieniłam styl całego dokumentu na standardowy a potem sformatowałam tak, jak potrzebowałam. Na szczęście nie było tego dużo.

Jeszcze raz pozdrawiam,
Kasia

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Formatowanie tekstu - prośba o pomoc!

Advanced search

PDF Translation - the Easy Way
TransPDF converts your PDFs to XLIFF ready for professional translation.

TransPDF converts your PDFs to XLIFF ready for professional translation. It also puts your translations back into the PDF to make new PDFs. Quicker and more accurate than hand-editing PDF. Includes free use of Infix PDF Editor with your translated PDFs.

More info »
Across v6.3
Translation Toolkit and Sales Potential under One Roof

Apart from features that enable you to translate more efficiently, the new Across Translator Edition v6.3 comprises your crossMarket membership. The new online network for Across users assists you in exploring new sales potential and generating revenue.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs