https://www.proz.com/forum/polish/27297-formatowanie_tekstu_pro%9Cba_o_pomoc.html

Formatowanie tekstu - prośba o pomoc!
Thread poster: Katarzyna Chmiel
Katarzyna Chmiel
Katarzyna Chmiel  Identity Verified
Poland
Local time: 18:40
English to Polish
+ ...
Dec 6, 2004

Witam wszystkich serdecznie!))

Może znajdzie się ktoś, kto pomoże mi sformatować tekst. Każdy wers w moim dokumencie poprzedza znacznik akapitu w kształcie czarnego kwadracika, a co kilka linijek wyskakuje linia, którą można jedynie przesunąć kursorem. Tekst pod linią ucieka na drugą stronę, jak po podziale strony, ale usunąć tej linii nie potrafię. Co to znaczy? Gdzie namieszałam i co z tym zrobić
... See more
Witam wszystkich serdecznie!))

Może znajdzie się ktoś, kto pomoże mi sformatować tekst. Każdy wers w moim dokumencie poprzedza znacznik akapitu w kształcie czarnego kwadracika, a co kilka linijek wyskakuje linia, którą można jedynie przesunąć kursorem. Tekst pod linią ucieka na drugą stronę, jak po podziale strony, ale usunąć tej linii nie potrafię. Co to znaczy? Gdzie namieszałam i co z tym zrobić?
Będę Wam niezmiernie wdzięczna za pomoc.

Pozdrowienia,
Kasia Chmiel
Collapse


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 18:40
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Trudno tak na odległość nie widząc, Dec 6, 2004

ale możesz wypróbować rozwiązanie radykalne: zaznacz cały dokument i w okienku Styl skorzystaj z opcji "Wyczyść formatowanie". Oczywiście potem musisz "poukładać" dokument, ale czasem to mniej pracy, niż męczarnia z rozjeżdżającym się formatowaniem.

Powodzenia
Andrzej


 
pidzej
pidzej  Identity Verified
Poland
Local time: 18:40
Polish to English
+ ...
może to to: Dec 6, 2004

Katarzyna Chmiel wrote:

Każdy wers w moim dokumencie poprzedza znacznik akapitu w kształcie czarnego kwadracika, a co kilka linijek wyskakuje linia, którą można jedynie przesunąć kursorem.

czarny kwadracik może oznaczać polecenie umieszczenia danego akapitu na tej samej stronie co następny. zrób Ctrl-A, wejdź do menu Format > akapit> line and page breaks (czy jego polski odpowiednik) i odhacz Keep with next [akurat pracuję na wordzie w wersji ang. ale nazwy zakładek są dość oczywiste]. HTH


 
Katarzyna Chmiel
Katarzyna Chmiel  Identity Verified
Poland
Local time: 18:40
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Dziękuję! Dec 6, 2004

Dziękuję Wszystkim. Wykorzystałam radę Andrzeja, zmieniłam styl całego dokumentu na standardowy a potem sformatowałam tak, jak potrzebowałam. Na szczęście nie było tego dużo.

Jeszcze raz pozdrawiam,
Kasia


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Formatowanie tekstu - prośba o pomoc!






Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »