Korzy艣ci ze statusu Platinum
Thread poster: mwas

mwas
Local time: 14:59
German to Polish
+ ...
Dec 6, 2004

Czy kto艣 zechaia艂by mi powiedzie膰, co zmieni si臋 je艣li zdecyduj臋 si臋 "to go Platinum"?
Jak to jest tak naprawd臋?
Ile jest tych zlece艅 - interesuje mnie np. bran偶a informatyczna?
Czy to moze by膰 tylko jedna z "n贸g" dzia艂alno艣ci, czy te偶 b臋dzie tych zlece艅 tyle, 偶e wystarczy si臋 ograniczy膰 do jednego serwisu?
Czy warto op艂aci膰 wpisowe do wi臋kszej liczby serwis贸w?
Czy polecacie kt贸ry艣 szczeg贸lnie?
Gdzie艣 wyczyta艂am taki komentarz, 偶e w TranslatorsCafe jest 艣wietna atmosfera, a w ProZ.com zrobi艂o si臋 tak sobie - o co tu chodzi?
B臋d臋 wdzi臋czna za podzielenie si臋 t膮 wiedz膮.
P贸ki co bez tego Platinum jest marnie - pytanie, czy po wp艂acie wpisowego b臋dzie lepiej?
TIA

Direct link Reply with quote

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Wiele zale偶y od oczekiwa艅 Dec 6, 2004

Bardzo interesowa艂oby mnie, gdzie pojawi艂a si臋 tego rodzaju opinia o TC?
TC nie oferuje IMO nawet po艂owy tego, co mo偶na znale藕膰 w ProZ.com.

Wykupienie cz艂onkowstwa w kilku serwisach nie wydaje mi si臋 uzasadnione. Nie oczekiwa艂bym r贸wnie偶, 偶e ilo艣膰 zlece艅, kt贸r膮 mo偶na t膮 drog膮 otrzyma膰, wystarczy dla utrzymania si臋.

Jakie s膮 korzy艣ci z platyny?
Niezaprzeczaln膮 i bardzo warto艣ciow膮 korzy艣ci膮 jest nieograniczony dost臋p do Blue Boardu, kt贸ry mo偶e nas uchroni膰 przed wpadkami na niep艂ac膮cych klient贸w i zwi膮zanymi z tym stratami.
Ponadto niekt贸re oferty s膮 ograniczane dla "platynowych", a oferty platyn s膮 podawane przed ofertami niep艂ac膮cych cz艂onk贸w, ale czy przy rzeczywistej sytuacji konkurencyjnej, gdy zleceniodawcy zale偶y na dobraniu optymalnego t艂umacza do danego zlecenia, mo偶e to mie膰 decyduj膮ce znaczenie, tego nie wiem.
Niemniej jednak prezencja "platyn" na ProZ.com jest znacznie wi臋ksza, cho膰by z tytu艂u "featured pro". Poza tym przy poszukiwaniu t艂umacza w danej parze j臋zykowej najpierw pojawia si臋 "platyna". Je偶eli uwzgl臋dni膰, 偶e du偶o zlece艅 udzielanych jest drog膮 bezpo艣redni膮 przez profile, to w艂a艣nie mo偶e stanowi膰 drugi powa偶ny argument za platyn膮.

Postawmy jednak jeszcze pytanie, czy mo偶na i nale偶y traktowa膰 platyn臋 tak jednostronnie - co ona MI daje? IMO nie mo偶na, gdy偶 uiszczenie tej - naprawd臋 niewyg贸rowanej - op艂aty pomaga w perfekcjonizowaniu ProZ.com, a to przychodzi z po偶ytkiem nam wszystkim. Dlatego uwa偶am, 偶e warto - korzystanie z ProZ.com jest jak najbardziej bezp艂atne, "platyna" jest natomiast wyrazem solidarno艣ci z ProZ. W przypadku innego znanego mi, du偶ego serwisu otrzymanie jakichkolwiek ofert zmusza do np. wykupienia cz艂onkowstwa, gdy偶 bez niego dostajesz tylko informacj臋, 偶e jest potencjalna oferta, ale zobaczy膰 jej nie mo偶esz. Nie wiesz wi臋c, czy oferta by ci臋 interesowa艂a, nawet nie wiesz, jaka mo偶liwa cena, ale musisz zap艂aci膰 - kupujesz wi臋c przys艂owiowego kota w worku.

Por贸wnuj膮c ilo艣膰 potencjalnych ofert pracy przychodz膮cych z ProZ i z innych serwis贸w widz臋 wyra藕n膮 przewag臋 ProZ i to ze znaczn膮 tendencj膮 wzrostow膮 w ci膮gu ostatniego roku.

Ostatecznie decyzj臋 musi podj膮膰 ka偶dy sam, jednak my艣l臋, 偶e kwota ok. 50 z艂otych miesi臋cznie (edycja: wyszło mi z przeliczenia euro na złote, z dużym zaokrągleniem, w PL kosztuje znacznie mniej, bo nieco ponad 20 zł/miesięcznie) nie jest wyg贸rowana.

Pozdrawiam
Jerzy

[Edited at 2004-12-06 12:52]

Daniele Martoglio  Identity Verified
Polish to Italian
+ ...
Oj oj, jaka smaczna cena slysze.. :) Dec 6, 2004

Jerzy Czopik wrote:

(edycja: wysz艂o mi z przeliczenia euro na z艂ote, z du偶ym zaokr膮gleniem, w PL kosztuje znacznie mniej, bo nieco ponad 20 z艂/miesi臋cznie) nie jest wyg贸rowana.

Pozdrawiam
Jerzy

Jerzy, 20x12=240zl. Skad sie kupuje W POLSCE
platina na ta cena? Trzeba w jakies hipermarkecie
jechac zeby dostac taki rabat?

Prosze o info! Bo ta cena platyna ktora wisi w PROZ
to.. troche "ciezka" dla polskiego podatnika jaki jestem..

Daniele

lim0nka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 13:59
Member (2004)
English to Polish
inna cena w Polsce Dec 6, 2004

Daniele Martoglio wrote:

Jerzy, 20x12=240zl. Skad sie kupuje W POLSCE
platina na ta cena? Trzeba w jakies hipermarkecie
jechac zeby dostac taki rabat?

Dla uczestnik贸w polskich pa艂艂a艂贸w cena za platyn臋 wynosi 250 z艂 lub 200 z艂 + 4000 bra艂nisi贸w. Czyli: trzeba si臋 pojawi膰 na chocia偶 jednym spotkaniu, 偶eby m贸c skorzysta膰 z promocji. Zerknij na powwow board z ostatniego spotkania warszawskiego, tam jest wszystko wyja艣nione.

Pozdrawiam,
Anetta

Alina Brockelt  Identity Verified
German to Polish
+ ...
to zależy Dec 7, 2004

lim0nka wrote:

[Czyli: trzeba si臋 pojawi膰 na chocia偶 jednym spotkaniu, 偶eby m贸c skorzysta膰 z promocji.
Pozdrawiam,
Anetta

No niezupełnie, na warszawskim powwowie byłam, ale z taniej platyny skorzystać nie mogłam, ponieważ mieszkam w Niemczech

Pozdrawiam

Alina

lim0nka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 13:59
Member (2004)
English to Polish
No tak... Dec 7, 2004

Alina Brockelt wrote:

No niezupe艂nie, na warszawskim powwowie by艂am, ale z taniej platyny skorzysta膰 nie mog艂am, poniewa偶 mieszkam w Niemczech

Ale i na to jest spos贸b: przenie艣 si臋 do Polski.

Mi艂ego dnia,
Anetta

mwas
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Dzi臋ki :) Dec 7, 2004

Dzi臋ki za wszystkie komentarze. 呕a艂uj臋, 偶e nie dotar艂am do Warszawy, ale dopiero zaczynam zagl膮da膰 do serwis贸w i jako艣 to zlekcewa偶y艂am - szkoda. Mo偶e nast臋pnym razem.
A czy kto艣 mo偶e mi powiedzie膰, jak du偶o zlece艅 informatycznych i biznesowych pojawia si臋 w tym serwisie dla t艂umaczy "platynowych"?
Przyznam 偶e w ci膮gu ostatniego miesi膮ca w zwyk艂ym obiegu (tzn. poza platyn膮) pojawi艂o si臋 ich bardzo niewiele. Czy tak jest zawsze, czy tylko chwilowo?
Maryla

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka M谩rquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Korzy艣ci ze statusu Platinum

Advanced search

BaccS 鈥 Business Accounting Software
Modern desktop project management for freelance translators

BaccS makes it easy for translators to manage their projects, schedule tasks, create invoices, and view highly customizable reports. User-friendly, ProZ.com integration, community-driven development 鈥 a few reasons BaccS is trusted by translators!

More info »
memoQ translator pro
Kilgray's memoQ is the world's fastest developing integrated localization & translation environment rendering you more productive and efficient.

With our advanced file filters, unlimited language and advanced file support, memoQ translator pro has been designed for translators and reviewers who work on their own, with other translators or in team-based translation projects.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs