Gdzie znaleźć tekst ostatniego "niebieskiego ekranu śmierci?
Thread poster: Jerzy Czopik
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 02:33
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Dec 7, 2004

Win XP zwalił mi się dziś po raz drugi w ciągu ostatniego tygodnia, prezentując mi słynny niebieski ekranik.
Niestety, zanim zdążyłem przeczytać, co doprowadziło do padu, ekran zniknął i komputer wystartował ponownie. Niby nic wielkiego, ale dobrze byłoby wiedzieć, co jest przyczyną tych padów, bo to moja maszyna produkcyjna...
U Watsona nic nie znalazłem, więc gdzie wingroza to zapisuje?

Many thanks from the mountain
Jerzy


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 02:33
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Panel sterowania > system > karta zaawansowane Dec 7, 2004

Raportowanie błędów, ale tylko wtedy, jeżeli miałeś tę opcję włączoną.

Swoją drogą, to dziwne. Stawiałbym na konflikt sterowników, bo XP raczej się nie wali, mnie przynajmniej jeszcze się to nie zdarzyło. Zdarzały się pady Worda, ale od SP3 i to jakby ustąpiło.



Andrzej


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 02:33
Member (2003)
Polish to German
+ ...
TOPIC STARTER
Jest włączone Dec 7, 2004

ale nie ma opcji "Pokaż raport"

Wali się prawie na pewno przez sterowniki albo jakiś sprzęt. Word nie pada praktycznie wcale, masz rację, WinXP też nie.
Ale wszystko zmusisz do padu, jak producent dostarczy kaszanę, a z kolei skąd wiedzieć, czy sterownik jest dobry, czy nie...

Dzięki
Jerzy

[Edited at 2004-12-07 13:44]


 
Wojciech Froelich
Wojciech Froelich  Identity Verified
Poland
Local time: 02:33
English to Polish
... Dec 7, 2004

Panel sterowania > Narzędzia administracyjne > Podgląd zdarzeń

Trzeba przejrzeć wszystkie kategorie, szukając zdarzeń z czasu "przed padem".

Pozdrawiam,
Wojtek


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 02:33
Member (2003)
Polish to German
+ ...
TOPIC STARTER
Prawodopodobna przyczyna Dec 7, 2004

MS IE Mouse (ze sterownikiem MS) plus karta graficzna z ostatnim sterownikiem ATI:

07.12.2004 14:02:52 --- [Domain]: RT_GraphicsCaste.Caste --- [Type]: Error --- [ProcessID]: 3944 --- [ThreadName]: CLIRuntime --- [Assembly]: ATIDEMGR, Version=1.0.1733.17172, Culture=neutral, PublicKeyToken=90ba9c70f846762e --- [Namespace]: ATI.ACE.DEM.Graphics.DemDriverCI --- [Method]: CIGetMouseTrack --- [Message]: Get mouse track returns error code6

To ostatni wpis, wcześnie jest je
... See more
MS IE Mouse (ze sterownikiem MS) plus karta graficzna z ostatnim sterownikiem ATI:

07.12.2004 14:02:52 --- [Domain]: RT_GraphicsCaste.Caste --- [Type]: Error --- [ProcessID]: 3944 --- [ThreadName]: CLIRuntime --- [Assembly]: ATIDEMGR, Version=1.0.1733.17172, Culture=neutral, PublicKeyToken=90ba9c70f846762e --- [Namespace]: ATI.ACE.DEM.Graphics.DemDriverCI --- [Method]: CIGetMouseTrack --- [Message]: Get mouse track returns error code6

To ostatni wpis, wcześnie jest jeszcze kilka z ATI.
Wszystko mało tragiczne, gdyby mi nie zeżarło kilkunastu ostatnich wpisów w MultiTerm, a to żmudne draństwo było.

Dzięki za pomoc
J.

PS
Odwzorowania blue screena zobaczyć się nie da?

[Edited at 2004-12-07 14:38]
Collapse


 
Radson
Radson
Local time: 02:33
German to Polish
+ ...
WindoseXP Dec 20, 2004

Zagladaj czasem do "Event viewer" albo po niemieckiemu "Ereignisanzeige" w "Verwaltung" (Start=>Programme=>Verwaltung) albo prawym przyciskiem na ikone "Arbeitsplatz" i z Kontextmenü wybierz "Verwalten" zeby otworzyc konsole administracyjna.
Jesli znajdziesz tam jakies bledy (Events) to ich znaczenie mozesz rozszyfrowac wpisujac numer eventu na www.eventid.net

Pozdrawiam i zycze powodzenia... See more
Zagladaj czasem do "Event viewer" albo po niemieckiemu "Ereignisanzeige" w "Verwaltung" (Start=>Programme=>Verwaltung) albo prawym przyciskiem na ikone "Arbeitsplatz" i z Kontextmenü wybierz "Verwalten" zeby otworzyc konsole administracyjna.
Jesli znajdziesz tam jakies bledy (Events) to ich znaczenie mozesz rozszyfrowac wpisujac numer eventu na www.eventid.net

Pozdrawiam i zycze powodzenia)
Radson
Collapse


 
Piotr Bienkowski
Piotr Bienkowski  Identity Verified
Poland
Local time: 02:33
English to Polish
+ ...
Też tak miałem na starym komputerze... Dec 21, 2004

Jerzy Czopik wrote:

MS IE Mouse (ze sterownikiem MS) plus karta graficzna z ostatnim sterownikiem ATI:

07.12.2004 14:02:52 --- [Domain]: RT_GraphicsCaste.Caste --- [Type]: Error --- [ProcessID]: 3944 --- [ThreadName]: CLIRuntime --- [Assembly]: ATIDEMGR, Version=1.0.1733.17172, Culture=neutral, PublicKeyToken=90ba9c70f846762e --- [Namespace]: ATI.ACE.DEM.Graphics.DemDriverCI --- [Method]: CIGetMouseTrack --- [Message]: Get mouse track returns error code6

To ostatni wpis, wcze�nie jest jeszcze kilka z ATI.
Wszystko mało tragiczne, gdyby mi nie zeżarło kilkunastu ostatnich wpisów w MultiTerm, a to żmudne draństwo było.

Dzięki za pomoc
J.

PS
Odwzorowania blue screena zobaczyć się nie da?

[Edited at 2004-12-07 14:38]


Którego pozybyłem się w maju 2004. Przy "złej pogodzie" widywałem BSODy nawet po kilka razy dziennie. Sprzedawca komputera nie wiedział co się dzieje aż wreszcie odmówił uznania reklamacji, na co ja odmówiłem dalszego kupowania u niego czegokolwiek. Konkurencja trochę go podrychtowała, ale i tak widziałem BSODa chociaż raz na tydzień, czasami czę¶ciej.

W ustaleniu Ľródła problemu pomógł mi.. Linuks, który podczas startu systemu zatrzymał się, wypisuj±c komunikaty o jakich¶ problemach z LBA i pogubionych przerwaniach - a więc problem siedział w płycie głównej.

W nowym kompie od maja do teraz BSODa widziałem może 2 razy, raz zanim odinstalowałem oprogramowanie do nagrywania DVD dostarczone wraz z nagrywark± (które gryzło się ze wszystkim co się da) a drugi raz gdy system plików NTFS zd±żył już sobie narobić trochę błędów - dlatego należy pamiętać, aby raz na jaki¶ czas wej¶ć w "Mój komputer" i ustawić sprawdzanie błędów, defragmentacja partycji systemowej też nie zaszkodzi, je¶li analiza wskazuje, że defragmentacja jest zalecana.

W nowym kompie też używam myszy Intellimouse (optycznej) i grafiki ATI, i nie jest to Ľródłem problemów.

Piotr


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Gdzie znaleźć tekst ostatniego "niebieskiego ekranu śmierci?






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »