Mobile menu

Szybsze uruchamianie Acrobat Reader'a
Thread poster: Andrzej Lejman

Andrzej Lejman  Identity Verified
Local time: 03:06
German to Polish
+ ...
Jan 15, 2005

Poniżej link do programu, który wyłącza niepotrzebne wodotryski i sptrawia, że AR otwiera się w sekundę:

http://www.pcworld.pl/news/74455.html

W razie jakichkolwiek problemów można w każdej chwili przywrócić pierwotna konfigurację.

Pozdrawiam

Andrzej

P.S. Już poprawiony link, sorry

[Edited at 2005-01-15 18:58]

Direct link Reply with quote

bartek  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Zgadza sie - mam to :-) Jan 15, 2005

Po instalacji - odpala jak z dopalaczem Nic się nie wlecze i nie wywołuje grymasu obrzydzenia na twarzy.
T

Piotr Sawiec  Identity Verified
English to Polish
+ ...
są problemy Jan 15, 2005

Program niewątpliwie przydatny, ale miałem z nim trochę problemów, gdyż nigdy nie wiadomo, co się w dokumencie przyda, można poeksperymentować, ja jednak wróciłem do pierwotnej konfiguracji, gdyż po uruchomieniu ciągle o coś się Acrobat Reader darł.

Poza tym rzecz dotyczy głównie Acrobat Reader 6.0, rzeczywiście bardzo rozbudowanego. Jeżeli ktoś ma wolniejszy komputer i nie wykorzystuje "wodotrysków", lepiej po prostu zainstalować wcześniejsze wersje, np. 5.0. Równie funkcjonalna, a o niebo szybsza.

Piotrek

German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Może poczytaj dokładnie, jest mowa o problemach i jak je rozwiązać Jan 15, 2005

Piotr Sawiec wrote:
Program niewątpliwie przydatny, ale miałem z nim trochę problemów
Piotrek

U mnie spisuje sie rewelacyjnie, z tym, że mam baaardzo starannie dopracowaną konfigurację wingrozy, na co poświęciłem sporo czasu. Wyłączone/usunięte wszystko, co nie jest potrzebne albo jest niebezpieczne, zainstalowane aktualizacje ( o dziwo, kontrowersyjny SP 2 w takiej sytuacji nie powoduje żadnych problemów), skuteczny antyświr, dobrze skonfigurowany firewall itp.

Ogólnie rzecz biorąc, to właśnie jest podstawa - niestety, wadą XP jest jest to, że tzw. Otto Normalverbraucher na ogół nie jest w stanie tego zrobić, stąd pomstowanie na system.

A przecież nigdy dotąd w historii Bill nie dostarczył systemu bardziej stabilnego, który jednak - mimo wszystko - jest w miarę przyjazny w obsłudze. Używam go od chwili premiery i nie miałem - believe or not - niebieskiego ekranu.

Pozdrawiam
Andrzej

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Slight off topic Jan 15, 2005

A w obronie Wingrozy i Billa...
Jako w zasadzie ów słynny Otto Normalverbraucher mam po prostu zainstalowane Windows XP i Office XP, Symantec Internet Security i [b]WSZYSTKIE[/] ServicePacki - bez najmniejszych problemów. Na pewno nie poświęciłem dużo czasu na konfigurowanie tego całego tałatajstwa, natomiast zawsze zwracałem na to uwagę, aby pobrać aktualne sterowniki od producentów sprzętu, a po doświadczeniach z kartą graficzną "No Name" i na to, aby kupować sprzęt, bazujący na raczej standardowych komponentach.
Co prawda dorobiłem się już BSOD w WinXP, ale system ten jest równie stabilny, jak MAC OS X - a Maki podobno się nie zawieszają (co jest IMO czystym mitem).

Pozrawiam
J.

German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
A jakbyś wywalił Symanteca, Jan 15, 2005

Jerzy Czopik wrote:

A w obronie Wingrozy i Billa...
Jako w zasadzie ów słynny Otto Normalverbraucher mam po prostu zainstalowane Windows XP i Office XP, Symantec Internet Security i [b]WSZYSTKIE[/] ServicePacki - bez najmniejszych problemów.

Pozrawiam
J.

doznałbyś czystej, nieskrępowanej przyjemności posiadania komputera o parametrach rakiety

To świństwo żżera zasoby w nieprzyzwoity wręcz sposób. Ja używam Anitivira (produkt niemiecki i firewalla Sygate i NAPRAWDĘ nie mam żadnych problemów. Próbowałem szeroko reklamowanego Avasta. Efekt był taki, że Avast zjadał 100% (to nie pomyłka) zasobów procesora. Wywaliłem go tak szybko, jak zainstalowałem.

Herr Ingenieur, Pan nabierasz ludzi pisząc, że Pan jesteś Otto. Pan jesteś advanced user, prawie SA, ot co

Pozdrawiam
Andrzej

Piotr Sawiec  Identity Verified
English to Polish
+ ...
linki w PDF Jan 15, 2005

Andrzej Lejman wrote:

U mnie spisuje sie rewelacyjnie, z tym, że mam baaardzo starannie dopracowaną konfigurację wingrozy

więc nie taka wingroza jak ją malują. Wg mnie system również bardzo stabilny, a większośc problemów wynika albo z instalowania niezgodnych sterowników, bądź bardzo wielu programów zaśmiecających system, braku konserwacji systemu, usuwania elementów bez ich znajomości. Również trochę mój system pokonfigurowałem, głównie powyłączałem wiele usług.
Natomiast co do omawianego programu, w wielu plikach PDF są linki do innych stron, do stron www, i mam wrażenie, że wyłaczenie niektórych opcji sprawia, że funkcje te nie działają.

Aktualnie zwiększyłem ilość RAM do 1 GB, wyłączyłem plik wymiany i o dziwo nawet AR uruchamia się o połowę szybciej, zupełnie mnie to satysfakcjonuje.

Pozdrowienia

Piotrek

German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Pewnie, że nie Jan 15, 2005

Piotr Sawiec wrote:

więc nie taka wingroza jak ją malują
[/quote]

Problem w tym, że jak pisałem niedawno na forum angielskim, nikt nie obiecywał, że konfiguracja wingrozy jest tak łatwa, jak ustawienie zegarka. Wymaga to pewnych umiejętności, a przede wszystkim ma zastosowanie stara, brutalna zasada: RTFM. Plus poszperanie po guglu, listach dyskusyjnych, na stronach pism komputerowych itd. Większość problemów wynika - niestety - ze zwykłej ignorancji użytkowników. Każdy właściciel samochodu z reguły dopieszcza swoje auto - ale ilu z równym zapałem dopieszcza swój OS?

Pozdrawiam po raz kolejny
Andrzej

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
I zrobił się wątek o czymś innym Jan 15, 2005

Ale za to jakże ciekawy.
Widzę, że wychodzą nam stare przekonania.
Nie RAM, nie plik wymiany, ba, nawet nie procesor-rakieta decydują o szybkości peceta.
Jak już Andrzej bardzo słusznie zauważył, także i Symanteki nas hamują. Choć przyznaję, że na razie nie kuszę się o wywalenie tego draństwa, bo ... działa, w przeciwieństwie do eTrusta, który odmówił pracy.
W każdym razie chciałbym obalić przekonanie, że procesor o zawrotnej szybkości plus dużo RAMu dadzą nam szybki komputer.
Niestety, tak nie będzie. To jest najczęstszą bolączką maszyn kupowanych w sklepach, nawet maszyn doskonałej marki. Przejechałem się sam na IBM Aptiva i Fujitsu-Siemens. Nigdy więcej takiej maszyny nie kupię. W pierwszym przypadku wszystko było na płycie głównej i można było tylko uzupełnić pamięcć, a w drugim przypadku... W zasadzie to temat na niezły artykuł, powiem tylko tyle, że po zmontowaniu płyty głównej i dysku twardego, obsługujących standard UDMA66 założyli kabelek 40-żyłowy od UDMA33, aby zaoszczędzić całe 3,50 DM, bo tyle zapłaciłem za całkiem nowy kabelek UDMA66...

Komputer to jak dobre małżeństwo - działa super tylko wtedy, jak wszystko ze sobą jest doskonale zgrane...

W tym guście miłego weekendu
J.

Andrzej Mierzejewski  Identity Verified
Poland
Polish to English
+ ...
Nie bardzo rozumiem........ Jan 16, 2005

dlaczego macie takie problemy?
Ja nabyłem komputer drogą kupna w warszawskim supermarkecie (o niemieckiej nazwie) ze sprzętem RTV/AGD: Celeron 2 GHZ, 256 RAM, Win XP Home. U mnie Adobe Reader 6.0 uruchamia się w ciągu całych 4 (czterech) sekund, a Adobe Acrobat 5.0 potrzebuje aż 6 (sześciu) sekund.
I to pomimo tego, że nie wstawiam najnowszych płyt graficznych (od początku siedzi Nvidia GE Force MX440), nie podkręcam procesora, RAM zaledwie 256 MB, firewall to tylko Sygate Personal.
A może właśnie dlatego?

*eva*  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 02:06
English to Polish
+ ...
Adobe Reader 7.0 Jan 16, 2005

już jest i sam w sobie otwiera się dużo szybciej niż poprzednie wersje.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Szybsze uruchamianie Acrobat Reader'a

Advanced search

CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »
PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs