Pages in topic:   [1 2] >
MS Messenger w odstawkę, szpiegom mówimy - nie.
Thread poster: Andrzej Lejman
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 02:48
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Jan 17, 2005

Trzeba przyznać, że Micro$oft dość perfidnie utrudnił pozbycie się MS Messengera. Skuteczne usunięcie programu wymaga ingerencji w rejestr, co w przypadku mniej doświadczonych użytkowników może zakończyć się fatalnie dla systemu. Jest jednak niewielki program, który znakomicie to ułatwia. XP Antispy umożliwia również wyłączenie kilku innych, niepotrzebnych składników, stanowiących potencjalne ... See more
Trzeba przyznać, że Micro$oft dość perfidnie utrudnił pozbycie się MS Messengera. Skuteczne usunięcie programu wymaga ingerencji w rejestr, co w przypadku mniej doświadczonych użytkowników może zakończyć się fatalnie dla systemu. Jest jednak niewielki program, który znakomicie to ułatwia. XP Antispy umożliwia również wyłączenie kilku innych, niepotrzebnych składników, stanowiących potencjalne zagrożenie. Każda z opcji jest opisana. W razie braku pewności co do skutków działania danej opcji lepiej z niej nie korzystać.
Z całą pewnością można jednak polecić wyłączenie usługi Posłańca, zdalnego pulpitu, synchronizacji czasu przez Internet, wyłączenie raportów o błędach, i oczywiście Messengera (o ile nie jest używany).

Program jest dostępny na wielu serwerach, na przykład tu:

http://nowe.pl/modules/mydownloads/singlefile.php?cid=62&lid=354

Program jest bezpłatny.

Pozdrawiam
Andrzej

[Edited at 2005-01-17 10:45]
Collapse


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 02:48
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Czy wyłączenie MS Messengera Jan 17, 2005

(które jest oczywiście możliwe, tak że po starcie systemu co najmniej go nie widać) nie wystarczy?
Pozostaje on nadal aktywny w tle?
Który proces jest do niego przypisany (msmsgs.exe?)?
Jeżeli tak, to jest aktywny... - chętnie się go pozbędę, więc w chwili czasu tu wrócę i skorzystam z porady.

Pozdrawiam
Jerzy


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 02:48
Member (2004)
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Nie jestem pewien, czy tak jest nadal, Jan 17, 2005

bo już dawno go nie mam, ale pamiętam, że niektóre aktualizacje domyślnie przywracały automatyczne uruchamianie Messengera. Po aktualizacji trzeba było go znów wyłączać, i tak w kółko. Dlatego najprościej się go pozbyć. Istnieje możliwość wyświetlenia go w oknie "Dodaj/usuń programy" (normalnie oczywiście nie jest tam widoczny) poprzez modyfikację pewnej wartości rejestru, ale ta metoda ma wadę - OE dłużej się potem uruchamia. Pozostaje także ryzyko związane z grzeb... See more
bo już dawno go nie mam, ale pamiętam, że niektóre aktualizacje domyślnie przywracały automatyczne uruchamianie Messengera. Po aktualizacji trzeba było go znów wyłączać, i tak w kółko. Dlatego najprościej się go pozbyć. Istnieje możliwość wyświetlenia go w oknie "Dodaj/usuń programy" (normalnie oczywiście nie jest tam widoczny) poprzez modyfikację pewnej wartości rejestru, ale ta metoda ma wadę - OE dłużej się potem uruchamia. Pozostaje także ryzyko związane z grzebaniem w rejestrze. XP Antispy robi to czysto i bezboleśnie.
Poza tym ma parę innych, przydatnych funkcji.
I tak, proces Messengera to msmsgs.exe.

Pozdrawiam
Andrzej
Collapse


 
Ewa Nowicka
Ewa Nowicka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 01:48
English to Polish
+ ...
MS Messenger = zmora Jan 17, 2005

Jerzy Czopik wrote:
- chętnie się go pozbędę, więc w chwili czasu tu wrócę i skorzystam z porady.


Jerzy


Nie cierpię Messengera i doraźnie pozbywam się go za pomocą Windows Task Manager - pewnie nie jest to idealny sposób, poza tym, że po jakimś czasie on znowu tam siedzi

Program Ad-Aware ma dwa Add-Ons, które mają na celu zatrzymywanie procesu msmsgs.exe, ale prawdę mówiąc niezbyt skutecznie. Chociaż udało mi się dzięki temu powstrzymać włączanie się Messengera przy uruchamianiu Outlooka (którego i tak generalnie nie używam).
Chętnie wypróbuję XP Antispy.
e


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 02:48
Member (2004)
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Skoro tak, Jan 17, 2005

*eva* wrote:

Chętnie wypróbuję XP Antispy.
e


to na głównej stronie programu

http://xp-antispy.org/component/option,com_remository/Itemid,26/

dostępne są różne wersje językowe.

Pozdrawiam
Andrzej


 
Ewa Nowicka
Ewa Nowicka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 01:48
English to Polish
+ ...
Dzięki!!! Jan 17, 2005



 
Piotr Sawiec
Piotr Sawiec  Identity Verified
Local time: 02:48
English to Polish
+ ...
wyłączyć w Outlooku Jan 17, 2005

Messenger zawsze będzie się uruchamiać razem z Outlookiem, tudzież nie będzie się go dało wyłączyć (chyba że XP Antyspy) jeżeli nie wyłączy się opcji w Outlook: opcje/inne/włącz usługe instant messaging. Poza tym zdaje się, że można go wyłączyć poprzez aplet usługi.

Co do pulpitu zdalnego, to przekonałem się, że jest bardzo pożyteczny, jeżeli pracuje się w sieci, ja pracuję np. na laptopie, mam sieć bezprzewodową, a mogę sobie odbierać maile na d
... See more
Messenger zawsze będzie się uruchamiać razem z Outlookiem, tudzież nie będzie się go dało wyłączyć (chyba że XP Antyspy) jeżeli nie wyłączy się opcji w Outlook: opcje/inne/włącz usługe instant messaging. Poza tym zdaje się, że można go wyłączyć poprzez aplet usługi.

Co do pulpitu zdalnego, to przekonałem się, że jest bardzo pożyteczny, jeżeli pracuje się w sieci, ja pracuję np. na laptopie, mam sieć bezprzewodową, a mogę sobie odbierać maile na dużym komputerze. Poza tym XP Home Edition nie ma opcji zdalnego pulpitu, a takiego również używa większość użytkowników.

Z przyjemnością spróbuję antispy

Pozdrawiam

Piotrek
Collapse


 
Astro Jaroslaw Rutkowski
Astro Jaroslaw Rutkowski  Identity Verified
Local time: 02:48
Polish to English
+ ...
Czy zatem MSN Messenger jest pełen spyware? Jan 17, 2005

Andrzeju, mam zatem pytanie? Czy MSN Messenger jest pełen spyware? Korzystam z Ad-aware ale nic nie wykrywa. Ja mam kamerkę i korzystam z Messengera do prowadzenia video konfrencji ze znajomymi z Kanady. Ale skoro tak, to się go pozbędę. Co byś proponował w zamian?

Jarek


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 02:48
Member (2004)
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Zdalny pulpit może być równie pożyteczny, jak niebezpieczny Jan 17, 2005

Piotr Sawiec wrote:

Co do pulpitu zdalnego, to przekonałem się, że jest bardzo pożyteczny, jeżeli pracuje się w sieci.
Piotrek


Problem w tym, że usługa zdalny pulpit umożliwia przejęcie CAŁKOWITEJ kontroli nad komputerem. Do tego została zresztą stworzona - miała umożliwić pracownikowi pomocy technicznej Micro$oftu uzyskanie kontroli nad komputerem użytkownika w celu ew. rozwiązania problemu

Dlatego jej używanie wiąże sie z dużym ryzykiem, tym bardziej w sieci bezprzewodowej! Pamiętaj proszę, że jak do tej pory NIE ISTNIEJE skuteczna metoda zabezpieczenia sieci bezprzewodowych (za skuteczną metodę uznaje się taką, gdy nakłady potrzebne do zdobycia informacji przewyższają wartość tych informacji), a większość z istniejących zabezpieczeń jest dziecinnie łatwa do pokonania (hasła - do wyłapania albo złamania metodą brute force, adresy MAC - 3 minuty, szyfrowanie WEP - kilka godzin, itd.). Największym realnym utrudnieniem dla złoczyńców jest w sumie VPN, ale nie wydaje mi się, żebyś akurat skonfigurował VPN z jednego biurka na drugie ...

Proponuję zmniejszyć siłę sygnału do absolutnego minimum, wyłączyć rozgłaszanie SSID i mimo to zastosować jak najbardziej skomplikowany SSID i hasło, udostępnić jedynie wybrane katalogi itd. - jeżeli oczywiście jeszcze tego nie zrobiłeś.

Pozdrawiam
Andrzej


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 02:48
Member (2004)
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Messenger sam w sobie prawdopodobnie nie jest spyware, Jan 17, 2005

Jaroslaw Rutkowski wrote:

Andrzeju, mam zatem pytanie? Czy MSN Messenger jest pełen spyware? Korzystam z Ad-aware ale nic nie wykrywa. Ja mam kamerkę i korzystam z Messengera do prowadzenia video konfrencji ze znajomymi z Kanady. Ale skoro tak, to się go pozbędę. Co byś proponował w zamian?

Jarek


ale jest wykorzystywany do wielu niecnych celów. Skuteczne wyłączenie go jest celowe w przypadku użytkowników, którzy z niego nie korzystają, zwłaszcza, że jest to wówczas niepotrzebny proces, który zabiera trochę zasobów komputera. W końcu używamy GG, choć też coś tam potrafi się dziać. A tytułowi szpiedzy to raczej właśnie usługi, takie jak Posłaniec (nie mylić z Messengerem), zdalny pulpit czy synchronizacja czasu.
Podstawa to ciągła aktualizacja firewalla, a szczególnie antywirusa i omijanie szerokim łukiem wiadomych stron w Sieci.

Pozdrawiam
Andrzej


 
Piotr Sawiec
Piotr Sawiec  Identity Verified
Local time: 02:48
English to Polish
+ ...
nie tak prosto Jan 17, 2005

Andrzej Lejman wrote:

Proponuję zmniejszyć siłę sygnału do absolutnego minimum, wyłączyć rozgłaszanie SSID i mimo to zastosować jak najbardziej skomplikowany SSID i hasło, udostępnić jedynie wybrane katalogi itd. - jeżeli oczywiście jeszcze tego nie zrobiłeś.



Trochę poczytałem na ten temat, niestety jest to najprostszy protokół 802.11b, poza tym nie mogę wyłączyć rozgłaszania SSID, program na to nie pozwala, WEP działa, ale zdaję sobie sprawę z jego słabości. NIe mam też filtrowania MAC. Działam na płycie ASUSa z wbudowanym kontrolerem sieci bezprzewodowej i używam firmowego oprogramowania. Nie wiesz może, czy jest możliwość użycia innego oprogramowania, aby się nie gryzły? Aby przynajmniej mieć filtrowanie MAC i wyłączyć rozgłaszanie SSID?

A czy da się tak "z biurka na biurko" ustanowić VPN, czy wymaga to innego oprogramowania?

Jeżeli chodzi o pulpit zdalny, to logowanie się kogoś zawsze "wylogowuje" aktualny ekran, więc jest to do "wyczajenia", firewall blokuje połączenia innych IP, więc robię co mogę za pomocą dostępnych mi programów. Na szczęście mieszkam w dzielnicy, gdzie ewentualne włamania są mało prawdopodobne.

Jeżeli wg szanownych Moderatorów za bardzo zbaczam z tematu, proszę o cynk, założę nowy temat.

Pozdrawiam

Piotrek


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 02:48
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Piotrze, kontynuuj "dziurawienie" specjalisty pytaniami Jan 17, 2005

przynajmniej nie muszę ich sam zadawać

Odpowiedzi będą z pożytkiem dla potomności, a wątek jest techniczno-programistyczny, więc są one też całkiem na miejscu.

Ciekawski
Jerzy


 
Magda Dziadosz
Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 02:48
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Moim zdaniem jeszcze jest OK ;) Jan 17, 2005

Piotr Sawiec wrote:

Jeżeli wg szanownych Moderatorów za bardzo zbaczam z tematu, proszę o cynk, założę nowy temat.


W tytule w±tku jest szpiegowanie, a więc póki co chyba mie¶cimy się w temacie. W razie czego można też w tytule dodać co¶ na temat zdalnych pulpitów, itp. - w końcu chodzi o to, żeby łatwo było trafić na tę dyskusję póĽniej, gdy "spadnie" z pierwszej strony, a kto¶ będzie szukał info.

Bardzo to wszystko ciekawe...

A po czym się poznaje się "dzielnice, w których mało prawdopodobne jest ewentualne włamanie"? Chodzi Ci o przył±czenie do sieci osiedlowej?


Magda
[MOD]


 
Piotr Sawiec
Piotr Sawiec  Identity Verified
Local time: 02:48
English to Polish
+ ...
bezpieczne dzielnice Jan 17, 2005

Magda Dziadosz wrote:

A po czym się poznaje się "dzielnice, w których mało prawdopodobne jest ewentualne włamanie"? Chodzi Ci o przył±czenie do sieci osiedlowej?


[MOD]


Właściwie to nie jestem pewien tego małego prawdopodbieństwa, gdyż mieszka tu dużo wykształconych osób, które trochę pojęcia o tym mogą mieć ale
1. wykrywam tylko jedną inną niż moja sieć bezprzewodową
2. wszyscy inni łączą się przez sieć osiedlową, przez którą mam wyłączoną komunikację i udostępnianie plików i dobry firewall, więc mnie nie widać
3. pisze się o ludziach, którzy jeżdżą z odpowiednim sprzętem i "polują" na niezabezpieczone sieci bezprzewodowe, ale raczej dotyczy to centrów biurowo-handlowych a nie osiedli bloków

wszystko to nie 100%, ale jakieś pocieszenie
A z resztą, sieci bezprzewodowej często nie używam, tylko jak mam dość twardości normalnego krzesła przy biurku i mam ochotę siąść na kanapie z laptopem, albo jak żona się dobija do komputera

Pozdrawiam

Piotrek


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 02:48
Member (2004)
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Piotr pewnie mieszka w dzielnicy willowej Jan 17, 2005

Magda Dziadosz wrote:

A po czym się poznaje się "dzielnice, w których mało prawdopodobne jest ewentualne włamanie"? Chodzi Ci o przył±czenie do sieci osiedlowej?

Magda
[MOD]


gdzie nie da się podejść do budynku na mniej niż 100 metrów bez popadnięcia w konflikt z ochroną Typowy zasięg sieci WiFi to właśnie 100 m, choć istnieją warianty na ok. 400 m. ale przcież nie mówimy o Carringtonie, tylko o Piotrze

Całkiem poważnie - ludzie, uważajcie z tym WiFi. Dziury w IE, GG, czy inne braki w oprogramowaniu Micro$oftu to pryszcz w porównaniu z tym, co można uzyskać przez niezabezpieczoną sieć WLAN.

Believe me or not, ale większość użytkowników nawet nie zmienia domyślnego hasła dostępowego do Access Pointa, które w większości przypadków brzmi "0000"!

Postaram się odpowiedzieć na kolejne pytania; może faktycznie warto by założyć wątek pod tytułem "Bezpieczeństwo sieci komputerowych"? Miałbym tu sporo do przekazania, ku pożytkowi ogółu - jeżeli będą zainteresowani.

Pozdrawiam
Andrzej


 
Pages in topic:   [1 2] >


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

MS Messenger w odstawkę, szpiegom mówimy - nie.






Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »