Dobrze jest umrzeć we Florencji...
Thread poster: Jacek Krankowski
Jacek Krankowski  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Jun 8, 2002

...bowiem ponad wszystko lubiłem pozostawać przy życiu, a ona niesie ku mnie ekstazę i cień mogiły.

Tak, jestem w obcym kraju, ale i w swoim kraju, ponieważ wszystkie kraje należą do jednego gospodarza, który wszędzie objawia się mojemu sercu i tutaj również go czuję.\"

Czy ktos z Was wie kto z Polaków to powiedział?

Direct link Reply with quote

Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 00:46
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Herling-Grudziński? Jun 8, 2002

PAS  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Który z Polaków Jun 11, 2002

Oj, oj, takie kłopotliwe pytania!

Słowacki albo Norwid.

Araksia Sarkisian  Identity Verified
Poland
Armenian to Polish
+ ...
Ciekawostka....(ale to nie on jest autorem tych słow...) Jun 16, 2002

Verdiani Carlo (1905-1975), włoski slawista, badacz i tłumacz literatury polskiej. Studiował we Florencji i Padwie. Od 1928 w Warszawie, 1932-1939 wykładowca języka włoskiego w Instytucie Włoskim. Okres wojny spędził w Sofii, dając schronienie polskim uchodźcom. Od 1947 wykładowca uniwersytetu we Florencji, od 1960 profesor.

Opublikował szereg studiów z dziejów literatury polskiej, m.in. we współredagowanym przez siebie piśmie \"Iridion. Quaderni di cultura polacca\". Przełożył wiele utworów literackich, m.in. w antologii Poeti polacchi contamporanei (1961). 1962 otrzymał nagrodę polskiego PEN-Clubu.

Araksia Sarkisian  Identity Verified
Poland
Armenian to Polish
+ ...
On chyba żył w Neapolu...:) Jun 16, 2002

Quote:

On 2002-06-08 13:38, Magda-KMM wrote:

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Dobrze jest umrzeć we Florencji...

Advanced search

Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »
memoQ translator pro
Kilgray's memoQ is the world's fastest developing integrated localization & translation environment rendering you more productive and efficient.

With our advanced file filters, unlimited language and advanced file support, memoQ translator pro has been designed for translators and reviewers who work on their own, with other translators or in team-based translation projects.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs