Pages in topic:   [1 2] >
PAY PAL W PL!!!
Thread poster: Malgorzata Kazmierczak

Malgorzata Kazmierczak
Local time: 00:48
English to Polish
+ ...
Jun 20, 2005

Nareszcie!
Ale nie moge sie dokopac do informacji, ile kosztuje wybieranie kasy i jak to zrobic. Chyba wplywa na karte kredytowa. Wiecie cos wiecej?
Pozdrawiam,
MK

Direct link Reply with quote

Natalie  Identity Verified
Poland
Member (2002)
English to Russian
+ ...

MODERATOR
Glos pesymisty Jun 20, 2005

A czy wiecie ze niedawno hakerzy ukradli baze danych kart platniczych Maestro (i czesciowo Visa)? Baza zawierala okolo 40 milionow numerow kart

leff  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Kasy chyba nie da się wybrać :-( Jun 20, 2005

Malgorzata Kazmierczak wrote:

Nareszcie!
Ale nie moge sie dokopac do informacji, ile kosztuje wybieranie kasy i jak to zrobic. Chyba wplywa na karte kredytowa. Wiecie cos wiecej?
Pozdrawiam,
MK

Na stronie PayPal Polska, wraz z RPA i większością nowych członków UE, jest wymieniona jako kraj, gdzie:
"Accounts are also available in the following countries using PayPal.com to send money only"

A więc tak jak krakałem jakiś czas temu - radaść z zauważenia Polski przez PayPal jest mocno przedwczasna.

Malgorzata Kazmierczak
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
A gdzie to znalazles leffie? Jun 20, 2005

Bo ja to chyba ciemna jestem i nie moge sie do tego dokopac.
A nie da sie tak paypala polaczyc z moneybookers i jakos tak pokombinowac? Chodzi mi o kase z USA.
No juz mial mi kamien z serca spasc i mi wlozyles z powrotem gdzie byl)

leff  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Ano tu Jun 20, 2005

https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_display-approved-signup-countries-outside

Bo ja to chyba ciemna jestem i nie moge sie do tego dokopac.
A nie da sie tak paypala polaczyc z moneybookers i jakos tak pokombinowac? Chodzi mi o kase z USA.
No juz mial mi kamien z serca spasc i mi wlozyles z powrotem gdzie byl)

Każdy by chciał. Znalazłem kiedyś wątpliwej jakości serwis oferujacy taką usługę, ale zdzierali nieboską marżę, więc se dałem spokój

O, tu jest taki serwis, gdzie teoretycznie możesz z konta PayPal kupić e-gold, a potem je sprzedać do Moneybookers. Prowizja 3% na każdej operacji i oczywiście nie gwarantuję uczciwości serwisu.

http://www.myegold.com/

[Edited at 2005-06-20 21:47]

Malgorzata Kazmierczak
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Juz se sama znalazlam... Jun 20, 2005

... i przykro mi sie znowu zrobilo. Nigdy sie chyba tego nie doczekamy.

leff  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Jest gorzej niż źle :-( Jun 20, 2005

Nie dość, że nie bardzo można wycofać pieniądze ze swego konta PayPal, to w dodatku nie można na nie otrzymywać płatności!!!

Oto co PayPal pisze na temat kont w RPA (będącej w tej samej grupie co Polska):
"As of June 2005, South African residents are able to open a PayPal account, and can only send payments at this time. South African residents may not use PayPal to receive payments."

To chyba zamyka na razie kwestię radości z obsługiwania przez PayPal także Polski.

leff  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Głowa do góry :-) Jun 20, 2005

... i przykro mi sie znowu zrobilo. Nigdy sie chyba tego nie doczekamy.

Młoda jesteś, to masz jeszcze szansę doczekać

Myślę, że wejście do strefy euro załatwi sprawę. A to już tuż tuż - góra 15 lat.

xxxNowicki  Identity Verified
English to Polish
+ ...
PAYPAL w Polsce Jun 20, 2005

Pozwolę sobię na tę żałosną okoliczność jedynie sparafrazować pewien dowcip:

Głowy państw różnych krajów pytali B-ga o dostępność PayPal w ich krajach:

Premier Słowenii zapytał za ile lat będzie dostępny w jego kraju PayPal. B-g na to: Za 10 lat. Premier Słowenii zmartwił się mówiąc: Ja tego nie dożyję.

Prezydent RPA zapytał o to samo. B-g na to: Za 20 lat. Prezydent zafrasował się bardzo twierdząc, że on tego napewno nie dożyje.

Kiedy premier Polski zapytał jako trzeci, B-g załkał rzewnie:
- Tego to chyba ja nie dożyję.

Malgorzata Kazmierczak
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Uwielbiam Was.... Jun 20, 2005

No to pozostaje nam poczucie humoru.

Poland
Member (2002)
English to Russian
+ ...

MODERATOR
Ludzie Jun 20, 2005

No po co ten PayPal? Przeciez nie ma zadnych problemow ani z chekami, ani z przelewami na konto...

leff  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Dla drobnych zleceń Jun 20, 2005

Natalie wrote:

No po co ten PayPal? Przeciez nie ma zadnych problemow ani z chekami, ani z przelewami na konto...

Od kiedy mam Moneybookers, już wielokrotnie wykonywałem prace za kwoty rzędu 10 euro. Zlecenia z USA za 10$ się nie podejmę, dopóki nie będzie PayPal. Proste.

pozdrawiam
Leszek

*eva*  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 23:48
English to Polish
+ ...
Uwielbiam paypal :) Jun 20, 2005

ale łatwo mi mówić, bo mogę z niego korzystać i od kilku lat korzystam w pełnej okazałości. Mogę przelewać pieniądze w tę i we w tę, nie tylko z kart kredytowych ale i z normalnego konta bankowego , przelew na konto to jedno kliknięcie, i powyżej pewnej kwoty - niewielkiej, nic nie kosztuje.
Chcę tylko powiedzieć w obronie paypala tyle, że jeśli chodzi o Polskę, mają oni z pewnością związane ręce przez cały system bankowy, zwłaszcza jego (nie)funkcjonowanie online i brak niezbędnych zabezpieczeń.
Pozostaje tylko nie tracić ducha i liczyć na to, że to wszystko się kiedyś wreszcie wyprostuje, bo naprawdę nie ma to jak nieograniczony dostęp do usług bankowych przez internet (ostatni raz byłam w banku jakieś dwa lata temu) a paypal jest genialny choćby dlatego, że nie trzeba ludziom ujawniać danych swojego konta - wystarczy adres email.

Malgorzata Kazmierczak
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
No niestety... Jun 21, 2005

Natalie wrote:

z przelewami to chyba sa problemy - nie kazdy klient chce za nie placic dodatkowo $40 za wire transfer. A realizacja czeku z tego co wiem trwa jakies 2 miesiace i kosztuje 10%. Nie kazdego stac na taki luksus

Poland
Member (2002)
English to Russian
+ ...

MODERATOR
- Jun 21, 2005

z przelewami to chyba sa problemy - nie kazdy klient chce za nie placic dodatkowo $40 za wire transfer. A realizacja czeku z tego co wiem trwa jakies 2 miesiace i kosztuje 10%. Nie kazdego stac na taki luksus

Nie $40, a 28; zawsze mozna z klientem umowic sie o placenie 50/50 (okolo $14 nie za duzo ani dla klienta, ani dla tlumacza);

realizacja czeku trwa okolo 4 tygodni i kosztuje 15 zl jesli czek pochodzi z krajow UE i okolo 25 zl - jesli z USA/Kanady. Bank pobiera na wstepie $22 "na wszelki wypadek" ale te pieniadze zawsze przelewaja potem z powrotem na konto ( ile czekow realizowalam - nigdy jesze nie bylo inaczej).

Pages in topic:   [1 2] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

PAY PAL W PL!!!

Advanced search

SDL Trados Studio 2017 Freelance
The leading translation software used by over 250,000 translators.

SDL Trados Studio 2017 helps translators increase translation productivity whilst ensuring quality. Combining translation memory, terminology management and machine translation in one simple and easy-to-use environment.

More info »
Across v6.3
Translation Toolkit and Sales Potential under One Roof

Apart from features that enable you to translate more efficiently, the new Across Translator Edition v6.3 comprises your crossMarket membership. The new online network for Across users assists you in exploring new sales potential and generating revenue.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums