https://www.proz.com/forum/polish/35675-efektywne_przeszukiwanie_glossaries%3A_lub_jak_przeskoczyc_krzaczki_w_search_glossaries.html

Efektywne przeszukiwanie Glossaries: lub jak "przeskoczyc krzaczki" w Search Glossaries?
Thread poster: Robert Trzaska
Robert Trzaska
Robert Trzaska  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 08:30
English to Polish
+ ...
Aug 15, 2005

Właściwie temat wszystko już mówi. Korzystam z FireFox'a i wszelkie proby wklepania terminow z polskimi znakami zawodza. Niemal zawsze brak wynikow przeszukiwania, choc wiem, ze czesto te terminy sa juz w bazie. Jesli zgrzeszylem przez nie przeczytanie jakiegos FAQ, pokornie przepraszam i ew. prosze o odeslanie do odpowiednich informacji.
Z gory dziekuje
Robert


 
bartek
bartek  Identity Verified
Local time: 09:30
English to Polish
+ ...
udawać, Aug 15, 2005

że ich nie ma.
Czyli wpisywać takie wyrazy, czy ich fragmenty, które nie zawierają polskich "ogonków". Używam Mozilli i mam podobny problem. Jak dotychczas jest to dla mnie jedyna metoda, która nie zawodzi.
Nie wiem, czy wytrzymałabym nerwowo szukania słowa "przą�niczka", więc szukałabym pod "niczka", a po�niej, już na stronie, byłoby Ctrl+F i co� by się znalazło. Jest to metoda chałupnicza, ale dla mnie skuteczna
T.

[Edited at 2005-08-15 19:30]


 
Robert Trzaska
Robert Trzaska  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 08:30
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
dzięki Aug 16, 2005

Dokładnie taką metodę stosuję. Myślałem jednak że istnieje lepsza. Ale wielkie dzięki.

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Efektywne przeszukiwanie Glossaries: lub jak "przeskoczyc krzaczki" w Search Glossaries?






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »