przysięgli: podpis w repertorium
Thread poster: Grzegorz Mysiński
Grzegorz Mysiński  Identity Verified
Poland
Local time: 12:55
Partial member (2011)
Polish to English
+ ...
Sep 1, 2005

witam,
przeszukałem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pewnie banalne pytanie:
czy konieczny jest podpis odbioru dokumentu oryginalnego przy odbiorze tłumaczenia przysięgłego?Wykluczałoby to zlecenia od klientów, z którymi nie ma kontaktu osobistego. No chyba że przejdzie się na repertorium w komputerze....
Grzegorz

Direct link Reply with quote

pidzej  Identity Verified
Poland
Polish to English
+ ...
wpisz sam jakąś formułę Sep 1, 2005

Grzegorzm wrote:

witam,
przeszukałem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pewnie banalne pytanie:
czy konieczny jest podpis odbioru dokumentu oryginalnego przy odbiorze tłumaczenia przysięgłego?Wykluczałoby to zlecenia od klientów, z którymi nie ma kontaktu osobistego. No chyba że przejdzie się na repertorium w komputerze....
Grzegorz

nie ma osobistego? czyli przysięgłe też mejlem wysyłasz? i ktoś to potem honoruje?
zawsze możesz wpisać: nadano listem poleconym 18.8.2005 Warszawa 41, nr [jaki ci do głowy przyjdzie, nikt nie będzie tego sprawdzał], albo : wysłano kurierem Stolica nr rachunku [tu wpisujesz znów absolutnie byle co]. a w ogóle na razie jest bezgołowie, w sądzie okręgowym mówią że już im nie podlegamy, ministerstwo na razie się do nas nie przyznaje...
PJ

Poland
Partial member (2011)
Polish to English
+ ...
TOPIC STARTER
podpis w repertorium Sep 1, 2005

pidzej wrote:

nie ma osobistego? czyli przysięgłe też mejlem wysyłasz? i ktoś to potem honoruje?
zawsze możesz wpisać: nadano listem poleconym 18.8.2005 Warszawa 41, nr [jaki ci do głowy przyjdzie, nikt nie będzie tego sprawdzał], albo : wysłano kurierem Stolica nr rachunku [tu wpisujesz znów absolutnie byle co]. a w ogóle na razie jest bezgołowie, w sądzie okręgowym mówią że już im nie podlegamy, ministerstwo na razie się do nas nie przyznaje...
PJ

dziękuję, formułka o liście poleconym jest jakimś rozwiązaniem. Oczywiście tłumaczenia przysięgłego nie wysyłam elektronicznie. Rzecz w tym, że przy zupełnie dowolnych stawkach (oprócz Policji, etc.) klientów mozna mieć na drugim Polski, lub wręcz poza Polską.
jeszcze raz dziękuję

Grzegorz

rjz
German to Polish
+ ...
podpis zbędny Sep 1, 2005

Nie ma podpisów w nowej wersji /ustawy/ a i wzoru repertorium.
Podpisy w rep. maj± wprawdzie nadal też inn± warto¶ć /do innych celów można się nimi posłużyć, np. do stwierdzenia zawarcia umowy cywilno-prawnej, przyjęcia wykonania, zwrotu dokumentu oddanego do tłum. i może do innych celów też. S± zatem przydatne.

Faktycznie podpis jest aktualnie nie wymagany.

Ps.
W rep. w wersji elektornicznnej podpis byłby i tak mało realny.

Pozdrawiam

r.

rjz
German to Polish
+ ...
nadzór nad tłumaczami przysęgłymi. Sep 1, 2005

- dopisuję jeszcze jeden poruszony powyżej w±tek:

Tłumaczy przysięgłych nadzoruje wojewoda odpowiednio do miejsca zamieszkania.

//jest cały repertuar nagan, kar, upomnień, zawieszenia działalno¶ci, usunięcia..... itp, przeznczony do wykorzystania///

)))

r.

Poland
Partial member (2011)
Polish to English
+ ...
TOPIC STARTER
podpis w repertorium Sep 2, 2005

[quote]rjz wrote:

Nie ma podpisów w nowej wersji /ustawy/ a i wzoru repertorium.
Podpisy w rep. maj± wprawdzie nadal też inn± warto¶ć /do innych celów można się nimi posłużyć, np. do stwierdzenia zawarcia umowy cywilno-prawnej, przyjęcia wykonania, zwrotu dokumentu oddanego do tłum. i może do innych celów też. S± zatem przydatne.

tu masz całkowitą rację, podpis może być ,,dowodem'' że dokument odebrano. Czyli jak się da, to trzeba podpis zdobyć.

pozdrawiam
Grzegorzm

Grażyna Lesińska
Poland
German to Polish
+ ...
czeski film!!! Sep 2, 2005

rjz wrote:

- dopisuję jeszcze jeden poruszony powyżej w±tek:

Tłumaczy przysięgłych nadzoruje wojewoda odpowiednio do miejsca zamieszkania.

//jest cały repertuar nagan, kar, upomnień, zawieszenia działalno¶ci, usunięcia..... itp, przeznczony do wykorzystania///

)))

r.

Tylko, że nie w każdym Urzędzie Wojewódzkim wiedz±, o oco chodzi. W moim nikt tego nie wie,czekaja na wpisy tłumaczy przysięgłych na listę Min. Spraw. i dalsze wytyczne.

G.P.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

przysięgli: podpis w repertorium

Advanced search

Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »
PDF Translation - the Easy Way
TransPDF converts your PDFs to XLIFF ready for professional translation.

TransPDF converts your PDFs to XLIFF ready for professional translation. It also puts your translations back into the PDF to make new PDFs. Quicker and more accurate than hand-editing PDF. Includes free use of Infix PDF Editor with your translated PDFs.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums