Mobile menu

telefon - tłumaczenie instrukcji obsługi, pytanie
Thread poster: Katarzyna Landsberg-Polubok
Katarzyna Landsberg-Polubok  Identity Verified
Local time: 14:44
Polish to English
+ ...
Sep 14, 2005

Witam Was wszystkich,

T┼éumacz─Ö w┼éa┼Ťnie instrukcj─Ö obs┼éugi do telefonu bezprzewodowego. Klient zasugerowa┼é (ale nie wymaga koniecznie), ┼╝eby przet┼éumaczy─ç r├│wnie┼╝ nazwy przycisk├│w na klawiaturze telefonu. Poszpera┼éam troch─Ö w internecie i wygl─ůda mi na to, ┼╝e u nas przyj─Ö┼éo si─Ö u┼╝ywanie niekt├│rych angielskich nazw. Na przyk┼éad: redial, pulse/tone, flash, a nawet pause. Mnie jednak takie rzeczy ra┼╝─ů troch─Ö w oczy (i uszy). No i mam dylemat. T┼éumaczy─ç? Nie t┼éumaczy─ç?

Direct link Reply with quote

Tomasz Sieniu─ç  Identity Verified
Poland
Member (2005)
German to Polish
+ ...
Koniecznie tlumaczyc Sep 14, 2005

Witam,

Ja bym to tlumaczyl. W koncu telefon to urzadzenie, ktore jest powszechnie uzywane. Uwazam, ze znajomosc angielskiego nie powinna byc warunkiem prawidlowego korzystania z czegos takiego, jak telefon. Osobiscie nie widzie nic zlego w tlumaczeniu pause jako pauza. Zwroc prosze uwage, ze nawet Niemcy zamiast Control pisza Steuerung.

Pozdrawiam
Tomek

Teresa Goscinska  Identity Verified
Local time: 23:44
Member (2008)
English to Polish
+ ...
Absolutnie tlumaczyc Sep 14, 2005

"Polacy nie gesi i swoj jezyk maja".
Akceptowanie bezkrytycznie modnego obecnie jezyka angielskiego nie jest dobre dla jezyka polskiego.
To czego nie dokonali zaborcy przez pare stuleci teraz dokonuje sie "samo' szybko. Wedlug mnie tlumacze sa tu w znacznej mierze odpowiedzialni za to co sie dzieje.
Co mnie rowniez bardzo razi jest "tykanie ' klientow bez zachowania ustalonych polskich grzecznosciowych form.

Pozdrowienia

Teresa Goscinska

Tomasz Sieniu─ç wrote:

Witam,

Ja bym to tlumaczyl. W koncu telefon to urzadzenie, ktore jest powszechnie uzywane. Uwazam, ze znajomosc angielskiego nie powinna byc warunkiem prawidlowego korzystania z czegos takiego, jak telefon. Osobiscie nie widzie nic zlego w tlumaczeniu pause jako pauza. Zwroc prosze uwage, ze nawet Niemcy zamiast Control pisza Steuerung.

Pozdrawiam
Tomek

Joanna Krahelska
Polish to English
+ ...
tlumaczyc, jasne... Sep 14, 2005

... ale z podaniem angielskiego odpowiednika w nawiasie bo na klawiaturze zostaja przeciez te angielskie napisy...
pozdr, jk

Agnieszka Hayward
Poland
German to Polish
+ ...
tlumaczyc Sep 14, 2005

Joanna Krahelska wrote:

... ale z podaniem angielskiego odpowiednika w nawiasie bo na klawiaturze zostaja przeciez te angielskie napisy...
pozdr, jk

jak najbardziej.

Pawel Bartoszewicz  Identity Verified
English to Polish
+ ...
To już przetłumaczono Sep 15, 2005

Np. na telefaksach Panasonica przyciski s─ů przet┼éumaczone na polski. Proponuj─Ö wycieczk─Ö do sklepu z telefonami - nie b─Ödziesz musia┼éa wywa┼╝a─ç dawno otwartych drzwi.

Pozdrawiam
P.

[Edited at 2005-09-15 13:16]

Katarzyna Landsberg-Polubok  Identity Verified
Polish to English
+ ...
TOPIC STARTER
. Sep 22, 2005

Pawel Bartoszewicz wrote:

Np. na telefaksach Panasonica przyciski s─ů przet┼éumaczone na polski. Proponuj─Ö wycieczk─Ö do sklepu z telefonami - nie b─Ödziesz musia┼éa wywa┼╝a─ç dawno otwartych drzwi.

Pozdrawiam
P.

[Edited at 2005-09-15 13:16]

Nie musia┼éam daleko szuka─ç, bo stoi taki u mnie na biurku. Szkoda, ┼╝e nie mam do niego instrukcji obs┼éugi A co do "tykania" i "nietykania" klienta, ja jestem zwolenniczk─ů tykania, ale tego nie robi─Ö, bo wiele os├│b to razi. Zwracanie si─Ö w formie bezosobowej albo per "Pa┼ästwo" wydaje mi si─Ö troch─Ö sztuczne. Pozdrawiam

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

telefon - tłumaczenie instrukcji obsługi, pytanie

Advanced search

SDL Trados Studio 2017 Freelance
The leading translation software used by over 250,000 translators.

SDL Trados Studio 2017 helps translators increase translation productivity whilst ensuring quality. Combining translation memory, terminology management and machine translation in one simple and easy-to-use environment.

More info »
PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. ItÔÇÖs a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs