Ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy
Thread poster: Gwidon Naskrent
Gwidon Naskrent
Gwidon Naskrent  Identity Verified
Poland
Local time: 18:31
English to Polish
+ ...
Oct 16, 2005

Czy ktoś wie czy jakiś zakład ubezpieczeniowy oferuje coś takiego dla wolnych zawodów? Bo przecież kiedy złamię rękę (nogę mogę złamać bez większych konsekwencji...), tracę zarobek.

Liczenia na zasiłek chorobowy z ZUS nie uważam za rozwiązanie.

silvermane


 
GingerR
GingerR  Identity Verified
Local time: 18:31
English to Polish
+ ...
ubezpieczenie na życie? Oct 17, 2005

Jedno rozwiązanie to ubezpieczenie na życie z opcją "niezdolności do pracy" - oferowane przez wszystkie/większość towarzystw ubezpieczeniowych.

Niektóre towarzystwa oferują też taką ochronę w ramach osobnego ubezpieczenia i/lub ubezpieczenia kosztów leczenia/NNW.

Jeśli się nie mylę, tego typu produkty ubezpieczeniowe (brrr) znajdziesz w ofercie CU czy Amplico, ale pewnie inni też je oferują.


 
Gwidon Naskrent
Gwidon Naskrent  Identity Verified
Poland
Local time: 18:31
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Thanks, but Oct 18, 2005

Dziękuję, już jestem ubezpieczony na życie z wypłatą odszkodowania w przypadku odpowiedniego uszczerbku na zdrowiu (trwałego), ale chodziło mi o coś innego - ubezpieczenie tylko i wyłącznie na wypadek niemożności wykonywania pracy, i nie chodzi tylko o rozstrój zdrowia lub uszkodzenie ciała, ale także o awarię komputera na przykład. Mam niby drugi komputer w piwnicy, ale strzeżonego PB strzeże.

 
GingerR
GingerR  Identity Verified
Local time: 18:31
English to Polish
+ ...
yes, and :-) Oct 18, 2005

stąd drugi akapit mojego postu

Widziałam, ze te firmy oferują również ubezpieczenia typu NNW obejmujace różne ryzyka.

Zajrzyj sobie może na strony dużych towarzystw ubezpieczeniowych, może znajdziesz coś dla siebie.

Powodzenia!


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy






TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »